تصادف با خودروهای لوکس !1- من در یک جاده ۳ لاینه در لاین ۲ بودم و با زدن راهنما و سرعت کم خواستم که به فرعی برم. از پشت کسی که بین لاین ۱ و ۲ بود زد به درب باک من. سپر خودش هم خراب شد. به نظر شما مقصر این تصادف کی هست ؟ به این راحتی نمی توان گفت و باید کروکی دقیق را دید . کسی که تغییر مسیر داده است درصدی تقصیر دارد ! 

2- من متاهل هستم و لیسانس دارم و دفترچه خدمتم روپست کردم۱۳۹۷/۲/۱اعزام می باشم و پذیرش سپاه راگرفتم ! آیا اوایل آموزشی همسرم بیمه می شود ؟ بله از ابتدای آموزشی خودتان و همسرتان بیمه می شوید . 

3- با ماشین ۲۰۶ مدل ۹۳ سفید از سمت در عقب و گلگیر عقب تصادف کرده ام و زیاندیده تقاضای دریافت افت قیمت کرده است. کارشناس دادگستری میزان پرداختی بیمه و میزان خسارت را نیز برای محاسبه افت قیمت در نظر می گیرد؟ و اگر پرداختی بیمه قابل توجه باشد از افت قیمت چشم پوشی می کند ؟ نه اهمیتی ندارد . هیچ ربطی به هم ندارند . 

4- آیا در تصادفات رانندگی  می شود  یک طرف 25 درصد و طرف دیگر 75 درصد مقصر باشد ؟ چون ما تصادف کرده بودیم و افسر 50 به 50 نوشته بود . ولی آنها اعتراض کردند و کارشناس سه نفره آمدند و  ما را 75 درصد و آنها را 25 درصد مقصر نوشتند   آیا چنین چیزی منطقی هست ؟ می توان چنین کاری کرد و قانونی است هر چند معمولا کم پیش می آید ! 

5- شعبه صدور بیمه اینجانب واقع در شهر دیگری است ! برای اخذ سابقه بیمه حضور در محل الزامی است ؟ نه نیازی نیست . به نزدیترین شعبه مراجعه کنید . اینترنتی هم می توانید اقدام کنید . 

6- سوالی داشتم خدمتتان ! مبلغ لیست بیمه ارسالی به تامین اجتماعی بیشتر از مبلغ ۶/۶ واریزی شده است ، آیا ما باید ما به تفاوت را پرداخت کنیم ؟ چون شنیدم طبق ماده ۱۴۹ سقف برای ارسال لیست در پروژه های عمرانی وجود ندارد ؟ اگر مبلغ لیست بیمه ارسالی تان از حق بیمه مقطوع بیشتر شود باید مابه التفاوت را بپردازید . 

7- من 13 سال است بیمه مشاغل آزاد هستم . اکنون بدلیل معلولیت کارت بهزیستی دریافت کرده ام ؟! آیا اگر بخواهم تا 60 سالگی بیمه پرداخت کنم ( اکنون 56 سال دارم ) از طرف بهزیستی سهمی پرداخت می شود یا نه  !ممنون می شوم مرا راهنمایی بفرمایید ؟  اگر به نظر شما انجام پذیر است (پرداخت سهم بهزیستی) مراحل انجام کار چگونه است.متشکرم ؟ باید درخواست تان را به بهزیستی دهید . ولی باید بروید در صف چون خیلی ها درخواست داده اند و اولویت هم با معلولان جوان است.

8- با سلام برای من از شرکتی بیمه تمام وقت رد می شود ! چون من بصورت حق التدریس در دانشگاه درس می دهم از دانشگاه هم بصورت یک روز در هفته بیمه برای من رد می شود . آیا این یک روز مازاد در سوابق من لحاظ می شود؟ لحاظ می شود ولی فادیده خاصی ندارد . 

9- لطفا بفرمایید کسی که چن دسال مانده به بازنشستگی ناچار به استفاده از بیمه بیکاری می شود با علم به اینکه  هنگام بازنشستگی ، میانگین دو سال آخر اشتغال جهت محاسبه مبلغ بازنشستگی  ماخذ قرار می گیرد آیا افزایشهای حقوق سالیانه مدت بیکاری به این مورد، هنگام بازنشستگی تعلق میگیرد یا نه ، ممنون از شما  ؟ نه تعلق نمی گیرد و برای همین می گویم ضرر می کنید . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .