بخشودگی جرائم تامین اجتماعی !1- باسلام وخسته نباشید ! بنده دارای سابقه بالای 10 سال بیمه کارگری مشاغل و در لیست بیمه اسم بنده رد می شود و حالا تصمیم دارم مثلا 2 سال بیمه خویش فرما بشوم و دوباره با راه اندازی کار بیمه مشاغل شوم ! نطر جنابعالی چیست ؟ اگر در سالهای آخر بیمه پردازی تان نباشد مشکلی ندارد . ضمنا بهتر است بیمه اختیاری باشید . 

2- آیا برای بیمه شدن تست اعتیاد می گیرند ؟ نه ! در تامین اجتماعی در هیچ آزمایشی تست اعتیاد گرفته نمی شود . 

3- رانندگان ماشینهای سنگین برون شهری با چند سال سابقه پرداخت بیمه بازنشست می شوند ؟  فرقی با دیگر بیمه شدگان ندارند . با 60 سال سن و حداقل 20 سال سابقه ! 

4- بنده به علت داشتن سرطان روده بزرگ متاستازتیک ودرحال شیمی درمانی هستم و دکترمعالجم برایم از کار افتادگی کلی نوشته است ! آیا با داشتن این بیماری کمیسیون پزشکی مرا از کار افتاده کلی محسوب می کند ؟ نظریه کمیسیون پزشکی در این زمینه مهم است . البته معمولا رای ازکارافتاده کلی می دهند . 

5- چه موقع  باید حق بیمه ماه فروردین را پرداخت کنم . من الان ۴۴ سالم هست و ۷ سال و۶ ماه سابقه دارم . اگر سه سال دیگر پرداخت کنم می شود ده سال ! اگر بعد سه سال دیگه حق بیمه رو پرداخت نکنم کی می توانم حقوق بازنشستگی را بگیرم باید صبر کنم تا ۵۵ ساله بشوم؟ اگر تا ۵۵ سالگی حق بیمه رو پرداخت کنم سابقه م حدودا میشه ۱۷ یه ۱۸ سال ! می توانم آن دوسه سالم پرداخت کنم تا بشه ۲۰ سال بعد بازنشسته بشوم ؟ یعنی درسن ۵۷ یا ۵۸ سالگی ؟ اگر ۲۰ سال حق بیمه پرداخت کنم درزمان بازنشستگی حقوق کامل یک ماه رو میگیرم یا ۲۰ روز ؟ متناسب با 20 روز حقوق می گیرید ولی حداقل مستمری را طبق قانون کار می گیرید . معمولا همان حداقل می شود . بهتر است 30 سال پرداخت کنید . ضمنا اگر در این فاصله عدم پرداخت حق بیمه اتفاقی برایتان افتاد و مریض شدید اگر بیمه نباشید چه سیستمی از شما حمایت می کنید . اگر بیمه خویش فرما هستید بر روی برگه پرداخت حق بیمه تان مهلت آن نوشته شده است .

6- برای انجام آزمایش برای بیمه اختیاری تامین اجتماعی باید ناشتا باشم ؟ بله باید ناشتا باشید . 

7- پدر من 60 سال سن دارد . حدود 22 سال سابقه بیمه که تقریبا هشت سالی بیمه راننندگان بوده است . الان دنبال کارهای بازنشستگی ایشان هستیم . می خواستم بدانم چه قدر حقوق به ایشان تعلق می گیرد ؟ میانگین حقوق یک روز در 2 سال آخر پرداخت حق بیمه برایشان محاسبه می شود و در 22 ضرب می گردد . اگر از حداقل حقوق قانون کار کمتر باشد به آن میزان افزایش می یابد . 

8- من سرساختمان از نردبان افتادم وپاشنه پاهایم شکست . باتوجه به اینکه بیمه حوادث ازکارافتادگی بعد از بازکردن گچ را نمی دهد آیا می شود از بیمه مشاغل آزاد خودم این ازکارافتادگی جبران شود ؟ اگر بیمه تان بیمه کارگران ساختمانی باشد می توانید از غرامت نقص عضو تامین اجتماعی استفاده کنید ولی اگر بیمه تان بیمه حرف و مشاغل آزاد باشد نمی توانید استفاده کنید .

9- بنده سرباز امریه هستم در حال حاضر وسربازیم را در یکی از ارگانهای دولتی دارم می گذرانم . باتوجه به وقت آزادی که دارم در شرکتی خصوصی می‌خواهم مشغول بشوم . کارفرما با توجه به حساسیت کاری می گوید باید بیمه تامین اجتماعی بشوم . حالا با توجه به اینکه بنده در واقع سرباز هستم امکان این وجود دارد که تامین اجتماعی کد بیمه ای را برای من صادر کند ؟  تامین اجتماعی شما را در قسمت نامنویسی ثبت می کند و کد بیمه م دهد . هیچ ارتباطی هم به سربازی ندارد . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟