بهترین بیمه درمان تکمیلی !1- یک راهنمایی می خواستم از خدمتتان ! تصادف کردم ! قاضی دوتا راه گذاشته : یا شاکی رضایت بدهد ، یا اینکه برود پزشکی قانونی ! ۷ روز هم مهلت داده است . سوال داشتم از حضورتان ! اول اینکه اگر این هفت روز تمام شود و طرف نرود برای‌ شکایت چی می شود ؟ مممون می شوم  پاسخگو باشید ! در ضمن تشکر می کنم از سایت و گروه تلگرامتون ! به آدم حس اطمینان می دهد ؟ اگر نرود پزشکی قانونی دیگر نمی تواند برای دیه اقدام کند . البته این موضوع قطعی نیست و هر زمان که بخواهد می تواند شکایت کند اگر پرونده پزشکی داشته باشد مگر اینکه رضایت دهد و دادگاه حکم نهایی را صادر کند . 

2- در روز ۲۴ اسفند از طرف بیمه با بنده تماس گرفتند ک بروم و رضایت محضری بدهم و پولم را بگیرم . بدلیل اینکه بنده کارگر هستم وقت نکردم که بروم ! امروز ۲۶ اسفند به بیمه مراجعه کردم گفتند که دیر آمدی پول را عودت دادیم ! برو بعداز عید تماس بگیر درضمن رای دادگاه در روز ۲۴ بهمن ابلاغ شده و۲۰ روز هم وقت اعتراض داشتیم . می خواستم ببینم  برای پیگیری باید به کجا مراجعه کنم ؟ به نظر من به بیمه مرکزی مراجعه نمائید . البته دوندگی اش هم در این حالت زیاد است .

3- سلام وقت بخیر ! پسرم 26 ساله است و تا قبل از ۲۵ سالگی از بیمه تکمیلی دانشگاه پدرش استفاده می کرده است ! آیا هم اکنون می تواند بیمه تکمیلی خانه کارگر شود؟ برای اینکه بیمه تکمیلی خانه کارگر شود یا خودش باید کارگر باشد یا پدرش از این بیمه استفاده کند وگرنه نمی تواند . 

4- اگر تراکتوری سقوط کند و راننده تراکتور بیمه شخص ثالث و بدنه داشته باشد. گواهی نامه پایه یک داشته باشد اما ویژه تراکتور نداشته باشد . یمه بهش تعلق می گیرد ؟ اگر به کسی آسیب رسیده باشد بیمه تقبل هزینه می کند ولی اگر صرفا به تراکتور آسیب رسیده باشد نه ! 

5- پدر بنده از سال 87 تا حالا بیمه را پرداخت کرده و متولد 34 می باشد . آیا 2 سال سربازی می تواند ایشان را بازنشسته کند . البته کارت پایان خدمت هم که مربوط به قبل از انقلاب است را دارد . لطفا راهنمایی کنید ؟  نه متاسفانه ! امکان احتساب سوابق بیمه سربازی در بیمه روستائیان و عشایر وجود ندارد . 

6- بنده بیمه تکمیلی پارسیان هستم . اخیرا عمل جراجی درمانی جهت نازایی و آمادگی برای ای وی اف در بیمارستان دی انجام دادم. یک شب هم در بیمارستان بستری بودم . بیمه تکمیلی با این عنوان که نازایی جزو تعهداتش نبوده از دادن خسارت شانه خالی می کند. آیا این عمل جراحی و هزینه ی بستری بودن  در قالب تعهد ردیف دو  فایل پیوست قابل پرداخت نیست ؟ و آیا می توانم در این رابطه به دیوان عدالت اداری شکایت کنم ؟ سپاس بیکران از زحمات جنابعالی ؟! تا آنجائیکه می دانم بیمه تکمیلی پارسیان اعمال جراحی مرتبط با نازایی را پشتیبانی نمی کند . بند 2 به این موضوع ربطی ندارد . با این حال حتی اگر قصد شکایت داشته باشید در ابتدا باید به بیمه مرکزی شکایت کنید . 

7- سلام  و ادب خدمت حضرتعالی استاد  عزیز و گرامی ! مطالب مفیدتان را از طریق سایت چک کردم . ببخشید سوالی داشتم که لابلای مطالب نتونستم پیدا کنم . بنده حدود 11 سال سوابق در نیروهای مسلح به صورت رسمی داشتم و استعفا نمودم  و الان کارمند دستگاههای اجرایی مشمول قانون  خدمات کشوری هستم . این سوابق را به تامین اجتماعی انتقال دادم ولی متاسفانه اداره کل  ما  این سنوات را جهت ارتقای شغلی لحاظ نکرده و عنوان کردند چون سوابق لشگری بوده در قانون خدمات کشوری قابل احتساب نیست . خواستم اگه اشکالی ندارد راهنمایی بفرمایید ؟ بستگی دارد سنوات را برای بازنشستگی می خواهید یا برای ارتقای شغلی ! برای محاسبه سنوات بازنستگی که هیچ مشکلی ندارد و طبق قانون مجلس شورای اسلامی و رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری باید محاسبه شود . اما برای ارتقای شغلی با توجه به مقررات ارگان مربوطه است . در این مورد زیاد به دیوان عدالت اداری شکایت شده است که رای های متفاوتی صادر شده است متاسفانه و رای وحدت رویه در این زمینه وجود ندارد . 

8- بنده با رفیقم درمورد کاری قرارداد بستیم واین قرارداد در دفتر اسناد شهر یزد ثبت کردیم و5 میلیون تومان بهش دادم . حالا دوسال ازقرارداد می گذرد و فراری است ! آدرس ازش پیدا کردم قم زندگی می کند . آیا می توانم شکایت کنم ؟ کجا شکایت کنم جای که زندگی می کند یا جای که قرارداد ثبت کردیم ؟ بله می توانید شکایت کنید . جایی که زندگی می کند شکایت کنید سریعتر به نتیجه می رسید . 

9- سوال راجع به بیمه روستایی داشتم . پدر من از سال 89 خودش را از طریق بیمه روستایی و عشایر بیمه کرده است و تا الان هفت سال حق بیمه داده است . خواستم بدانم شرایط بازنشستگی بیمه چگونه است  و چند سال باید پرداخت کند و آیا شرایط سنی هم دارد مثلا سنش زودتر به بازنشستگی برسد ؟ و سوال دیگر اینکه مبلغی که در آخر بیمه می دهد شنیدم میانگین دو سال آخره و این طوری که مبلغ کمی می شود ! (سطح شغلی رو بردم سطح 8 زدن ) . ممنون می شوم  من راهنمایی کنید ؟ باید 20 سال پرداخت کند تا حداقل مستمری را بگیرد طبق گروه انتخابی ! اگر 70 سال سن داشته باشد و 10 سال سابقه هم داشته باشد می تواند بازنشسته شود . نه میانگین 2 سال آخر نیست . میانگین 2 سال آخر برای تامین اجتماعی است . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟