بیمه خدمات نازایی1- با سلام و ادب و احترام ببخشید 36 ساله هستم متاهل دارای فرزند دختر که 2 سال است برای دخترم بیمه عمر با قرار داد 30 ساله خریداری کردم با پرداخت ماهیانه 77 هزار تومان و افزایش سالانه 10 درصد . حالا سوالم از حضرتعالی این است که اگر فوت کنم و یا دیگر نتوانم بیمه دخترم را ادامه دهم تکلیف ایشان چه می شود ؟ با سود تضمینی اش ، مبلغ پس انداز عودت داده می شود . 

2- سلام ببخشید اگر از دستگاهی که در آن کارمی کنیم شکایت کنیم آیا مشکلی در آینده ایجاد نمی شود ؟ بستگی به محل کارتان دارد . معمولا بله ! 

3- بنده عضو صندوق بیمه روستایی  سطح هشت با پرداخت حق بیمه 480000 تومان سالیانه با شغل رانندگی و سه سال  سابقه پرداخت حق بیمه می باشم . دو ماه قبل در منزل به علت شکستگی درشت نی ساق پای راست از طریق اورژانس عازم بیمارستان و تحت عمل جراحی قرار گرفته وپلاتین گذاشته شده و فعلا دو ماه استراحت پزشکی از طرف پزشک جراح تجویز شده است . با این شرایط فعلا نمی توانم کار کنم . راهنمایی بفرمایید از چه مزیت صندوق می توانم استفاده کنم ؟ مزیت خاصی در زمینه کمک هزینه ایام بیماری در بیمه روستائیان ارائه نمی شود . 

4- من تحت پوشش روستایی هستم و یکساله به بیماری سرطان استخوان مبتلا شدم و اخیرا هم پای راستم را از بالای زانو قطع کردند .آیا از بیمه چیزی شاملم می شود ؟ همچنین چون دانشجو هم بودم فهمیدم که تحت پوشش بیمه حوادث بیمه کارآفرین هم بودم و آنها بخاطر نقص عضو ناشی از حادثه خسارت می دهند ! آیا بیماری سرطان جزء حوادث محسوب می شود؟ بابت بیمه روستائی درخواست ازکارافتادگی دهید و با تائید کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی می توانید از مزایای ازکارافتادگی استفاده کنید . سرطان جزء حوادث نیست و جزء بیماری ها است و باید دید بیمه تان این پوشش را نیز دارد یا نه !

5- جناب آقای نصر با سلام و ادای احترام .بنده آیدی تلگرام شما رو از سایت بیمه جو جهت یک راهنمایی در مورد تصادف و افت قیمت خودرو برداشته ام و در صورت امکان ممنون لطفتان می شوم اگر بنده را راهنمایی کنید ! بنده در اواخر سال گذشته با یک خودرو تصادف کردم و بوسیله بیمه شخص ثالث تمام خسارت وارده به خودرو مقابل را داده ام و مالک خودرو مقابل بعد از گذشته حدود کمتر از یکسال در شورای حل اختلاف تقاضای افت قیمت را کرده است . خواهشمند است بنده را در صورت امکان راهنمایی کنید که باید حتما بعد از گذشت یکسال افت قیمت خودرو مقابل را بدهم یا نه ! در ضمن مالک خودرو مقابل در زمان تصادف تهدید کرد که آقای .... فرماندار ....با کلی سرباز می آورم (البته شخص مورد نظر در عصبانیت بود که این حرف را زد) ؟ متاسفانه تقاضای افت قیمت مسمول زمان نمی شود ولی کارشناس هیات حل اختلاف بعید است از ظاهر ماشین در این زمینه نظر دهد مگر اینکه گواهی بیمه در زمینه قسمت های تعویضی و یا تعمیری موجود باشد (بابت پولی که داده اند) . ایشان باید در هیات حل اختلاف محل زندگی شما شکایت کنند و شما با تاخیر بروید و بگوئید که ممکن است از قبل تصادف داشته باشد و یا تصادف های جدید داشته باشد و نهایتا اگر حکم به ضررتان بود قسطی اش کنید . 

6- من امروز یک تصادف رانندگی با یک موتور داشتم. در حال دور زدن در خیابان که موتور به ماشین من برخورد کرد. با توجه به اینکه موتور طرف مدارک کافی نداشت قرار شد به پلیس زنگ نزنیم و فقط زنگ اورژانس زدیم. بعد از انتقال به بیمارستان و گرفتن عکس معلوم شد دست طرف شکسته و نیاز به عمل دارد. چون بیمارستان اتاق بخش خالی نداشت اتاق خصوصی در نظر گرفته شد. با توجه به شرایط گفته شده چن تا سوال داشتم از خدمتتان :
۱- ایا من باید هزینه اتاق خصوصی را پرداخت کنم ؟
۲- با توجه به اینکه با آمبولانس منتقل شده در صورت شاکی شدن طرف چه باید بکنم ؟


  • هزینه پرداختی تصادفات تا 2 ماه بر عهده بیمه است . البته به شرطی که به اورژانس زنگ زده باشید و کروکی هم داشته باشید . 
  • بدون کروکی نمی توانند شاکی شوند مگر اینکه با رضایت شما به هیات حل اختلاف مراجعه کنند و کروکی فرضی بکشند . البته اگر دیه می خواهند . 
7- وسیله نقلیه شماره 1 بدون رعایت حق تقدم وارد خیابان اصلی می شود که با وسیله نقلیه شماره 2  که در مسیر مجاز خود در حال حرکت بوده و جهت فرار از تصادف (آثار خط ترمز نشان دهنده مسیر اولیه م یباشد )به مسیر مخالف منحرف و با وسیله نقلیه شماره 1  برخورد می کند . بعد کارشناس اولیه گفتند وسیله شماره 1 حق تقدم رعایت نکرده است . وسیله شماره 2 سرعت غیرمجاز . پس 50.50 . بنده بعنوان وسیله شماره 2 می تونم اعتراض کنم ؟ اگر تصادف همینگونه که کشیده اید بوده باشد حتما اعتراض کنید تا در کمیته 3 نفره بررسی شود . رای اشتباه است و وسیله شماره 1 مقصر 100 در 100 است . 

8- برادر بنده ۲۱ سال و نابینا می باشد .چنانچه بخواهد بیمه  تامین اجتماعی بشود آیا از کارافتادگی می گیرد ؟ اگر از کار افتاده محسوب شود آیا می تواند مجددا شاغل شود ؟ بابت چشم نمی تواند ازکارافتادگی بگیرد . چون قبل از بیمه شدن نابینا شده است . اگر به هر دلیلی ازکارافتاده شود دیگر نمی تواند شاغل شود . 

9- من تصادف کردم و راننده مقصر حادثه بودم و در تصادف پایم شکست . الان رفتم پزشکی قانونی و برایم مقداری از صدمات را لحاظ نکرده اند . می خواهم اعتراض کنم چکار باید کنم . من خودم مستقیم رفتم پزشک قانونی ؟ بهتر بود با نامه کلانتری می رفتید . با این حال در همان پزشکی قانونی به نظریه فوق اعتراض کنید .

10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟