بازنشستگی بیمه روستائی !1- پدرمن 8 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارد و 12 سال سابقه بیمه عشایر ! در حال حاضر مبلغ به بیمه عشایر پرداخت می کند . دارای 66 سال سن و بیکار هستند . آیا راهی برای بازنشستگی وجود دارد؟ انتقال بیمه می شود انجام داد؟ خواهشا اگر راهی هست برایمان توضیح دهید ! تشکر انشاالله که خدا ازتون راضی باشد ؟ شما باید سابقه تامین اجتماعی تان را به بیمه عشایر منتقل کنید . این تنها راهی است که هزینه نپردازید ! راه دیگر این است که 2 سال سابقه باقیمانده در تامین اجتماعی را بخرید تا مستمری بگیر تامین اجتماعی شوید . البته راه دوم را پیشنهاد نمی کنم چون مستمری تان کم می شود . 

2- اینجانب درسال 96 برج  9 و10 بیمه تامین اجتماعی شدم و 30 روزکامل برایم بیمه رد شده است . تاریخ 8 بهمن دچارسانحه شدم و پزشک به مدت 2ماه استعلاجی دادند . نیمه ماه اول استعلاجی متوجه شدم که ازسمت کارفرما شرکت خصوصی اسمم در لیست تعدیل نیروها است . لطفا راهنمایی کنید با شرایطی که برای کارم پیش آمده می توانم ازبیمه بیکاری استفاده کنم ؟  نه نمی توانید . اولا باید حداقل 1 سال سابقه بیمه داشته باشید و دوما اینکه در آخرین شرکت حداقل 6 ماه سابقه داشته باشید . 

3- سلام روزتون بخیر! من مطالبتان را در سایت خواندم . فقط  یک سوال کوچک داشتم از حضورتان ! از زمانی که رای هیات حل اختلاف صادر شود چقدر زمان هست برای اعتراض در دیوان عدالت اداری ؟ 15 روز 

4- یک سوال داشتم در مورد آزمایشات سالانه طب کار . برای شرکتهای کوچک و زیر بیست نفر باید هر سال معاینات طب کار انجام بگیرد ممنون ؟ بله طبق مواد 85 و 92 قانون کار الزامی است . در مجموع از مواردی است که بسیار به نفع کارفرما است و جلوی بسیاری از جرائم تامین اجتماعی را می گیرد . 

5- سلام و عرض ادب ! مرسی از راهنمایی هایی که در سایت  و کانال کردید . من در یک فروشگاه لوازم خانگی به مدت هشت سال و نیم هست که کار می کنم . حقوق امسالم را ۹۰۰ هزار تومان می دهد  . به جای هشت ساعت ۹ ساعت کار می کنیم . می گوید شرکتی نیستم که اضافه کار بهت بدهم . سه سال اول برگه سفید امضا از من گرفت . سال چهارم بردم ثبت امضای ثبتی ازم گرفت که تمام حقوقم را گرفتم . ولی چهار سالی می شود از من امضا نگرفته است  . الان نمی توانم راضیش کنم که طبق اداره کار بهم بدهد . به نظر شما چکار می توانم بکنم . ممکنه اون وقتی که منو برده است ثبت امضا ازم گرفته باشد که تا زمانی که پیششم حقی ندارم . یا می توانم شکایتی کنم که آن امضا ها را که کردم دریافت نشده اند . صاحب کارم خودش نماینده کارفرماهای شهر ماست . خیلی برش دارد در شهر ! چطور می توانم حقمو بگیرم  . بابت تمام راهنماییهاتون صمیمانه تشکر ؟ غیر از سال چهارم حقوق و مزایای بقیه سال هایتان را می توانید بگیرید . امضای محضری را نمی توان به سادگی نادیده گرفت . بهترین کاری که می توانید بکنید این است که مدارک مکتوب جمع آوری کنید . مدارکی مثل پرینت حساب ، سابقه تامین اجتماعی ، مدارکی که نشان می دهد در آنجا کار کرده اید . چون مسئول فروشگاه به قول شما برش خوبی دارد بدون مدرک اقدام نکنید . در ضمن می توانید تقاضای بررسی بازرس اداره کار را نیز داشته باشید البته با تقبل هزینه ! 

6- فردی در مدرسه ای به مدت 8 سال به صورت موقت (سالی نه ماه ) کار کرده و خودش اعلام کرده بیمه نیاز  ندارم چونکه بیمه هستم . لکن بعد از اختلاف با موسس (کارفرما ) برعلیه وی شکایت کرده  است .  بیمه سنوات مذکور بر اساس سالی که رای هیات حل اختلاف صادر شده محاسبه می شود یا سالی که رای به اداره بیمه ارائه می شود ،مضافا معروض می دارد تاریخ جلسه هیات حل اختلاف اوایل اسفند 96 بوده ولی تا کنون  ( 28 /12 /96 ) رای صادر نشده است  . با سپاس مجدد ؟ حق بیمه به نرخ روز حساب می گردد و البته اگر منتهی به تعهدات کوتاه مدت یا بلند مدت شود با کمترین مبلغ ممکن و اگر نشود به نرخ روز و حتی تا 2 برابر حداقل نرخ روز ! بابت عدم پرداخت حق بیمه در زمان معین نیز 10 درصد جریمه بر روی کل حق بیمه در نظر گرفته می شود . 

7- سلام وقت بخیر . ببخشید وقت شریفتان را می گیرم . برادرم در یک شرکت کار می کرده است . حدود چهار سال قبل در حین تعمیرات سالن بشکه ای از ارتفاع حدود شش متری بر روی سرش سقوط کرد و دچار جراحت و زخم و خونریزی شدید شد و خوشبختانه آسیب جدی بوجود نیامد و زخم و جراحات تحت نظر پزشکان بهبود یافت و ارائه گزارش وقوع حادثه و روال اداری برای بهبودی انجام شد.اما برای دریافت دیه و غرامت حادثه ظاهرا اقدامی نکرد.اما متاسفانه الان از مهره های گردنش عکس گرفته اند و سه مهره مشکل دارد و دچار جابجایی شده و الان برایشان درد و ناراحتی ایجاد می کند . آیا الان میتواند شکایت کند و به حق و حقوق قانونی خود برسد ؟د ر حال حاضر دیگر در آن شرکت نیست و در شهر قم در شرکتی دیگر مشغول کار است. لطفا راهنمایی بفرمایید ؟ اگر گزارش بازرس کار بابت آن حادثه را داشته باشد و مدارک بیمارستانی مربوطه هم کامل باشد می تواند وگرنه بعید است به نتیجه برسید . 

8- من تصادف کردم با یک هیوندای i20 . می گوید افت قیمت می خواهم . باید چکار کنم ؟ ایشان باید در هیات حل اختلاف محل زندگی شما شکایت کند . بهتر است در جلسه اول نروید . در جلسه دوم به قاضی بگوئید که هیچ چیز ندارید و تقاضای اعسار بدهید و قسطی اش کنید . 

9- من 7سال پیک موتوری پیترافروشی بودم و بیمه نبودم . می توانم بابت بیمه نکردن ازش شکایت کنم ؟ بله می توانید ولی باید مدارک مکتوب داشته باشید که برای ایشان کار می کرده اید . 

10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .