استفاده از حقوق بازنشستگی پدر !


1- با درود و وقت بخیر ! جناب آقای نصر من یک خواهر به سن 52 سال دارم . آیا امکان دارد که خواهرم را در بیمه روستایی تحت تکفل قرار دهم ؟ ! با سپاس از شما ؟! نه متاسفانه ! خواهر و برادر را نمی توان تحت تکفل قرار داد . 

2- راجع به بیمه روستایی سوال دارم . می خواستم ببینم یکسری جاها با دفترچه روستایی رایگان است ؟! و اینکه یک نفر در ماه چندین مرتبه از دکتر استفاده کند ؟ هزینه اضافی باید پرداخت کند ؟ من ندیده ام ! در بخش های بستری دولتی 90 درصد هزینه را بیمه می دهد و در بخش های سرپایی 70 درصد را ! اگر بیشتر استفاده کنید نیاز به هزینه بیشتر نیست !

3- یک سوال بابت افت قیمت خودرو از شما داشتم . اسپورتیج مدل ۲۰۱۳ که قیمت بدون رنگش تقریبا ۱۶۰ میلیون تومان می باشد اگر نصف درب راننده رنگ شده باشد چقد افت قیمت خواهد داشت ؟ اگر راهنمایی کنید ممنون تان می شوم ؟ حدود 6 میلیون تومان . 

4- سلام ببخشید مزاحم می شوم . من از این آقا شکایت کردم ! در شورای حل اختلاف هزینه شکایت و نامه کارشناس ۲۵۰۰۰۰ تومان شد . این هزینه را از مقصر می تونم بگیرم یا نه ؟ هزینه افت بیمه با تعمیرماشین جداست یا نه  ؟ یعنی من هم حق دارم که تقاضا کنم ماشینم را تعمیر کند برایم یا شورای هر دو را با هم حساب می کند ؟  اگر رای به نفع تان صادر شود در متن رای هزینه های شکایت و کارشناسی نیز ذکر می گردد که به شما پرداخت گردد . هزینه افت قیمت ماشین با تعمیر جدا است و توسط هیات حل اختلاف تعیین می شود . شورا فقط هزینه افت قمت را محاسبه می کند . هزینه تعمیر را باید از بیمه ایشان بگیرید . 

5- من می خواستم شما منو راهنمایی کنید ! من معلولیت دارم و یک ماه دیگر هیجده سالم تمام می شود ! من می خواهم بیمه  عمر برای خودم درست کنم ! یکم من را راهنمایی کنید که چه بیمه ای خوب است و باید چکار کنم ؟ بهترین کار این است که از طریق سازمان بهزیستی ، بیمه تامین اجتماعی شوید تا مشمول یارانه دولتی شوید . البته کار سختی است ! 

6- خودرو من پارک بوده در گوشه ای از کوچه و ماشینی بهش زده و فرار کرده و دویست متر آن طرف تر به تیر برق برخورد کرده است . آیا اتومبیل من بایستی به پارکینگ منتقل شود ؟ هزینه پارکینگ بعهده کیست ؟ و سایر خسارات را چگونه باید دریافت کنم . هم پلیس راهور و هم پلیس 110 هردو صورتجلسه کرده اند . لطفا راهنمایی فرمایید ؟ شما باید با کروکی پلیس راهور و شخص مقصر به بیمه شخص ثالث ایشان مراجعه کنید . نیازی هم نیست ماشین را به پارکینگ انقتا دهید . 

7- مادر بنده ۶ سال پیش بیمه قالیبافی شد و ۵ سال حق بیمه اش را پرداخت کرد و الان حدود یک سال هست که حق بیمه اش را  پرداخت نکرده است . الان باید چکار کند برای ادامه پرداخت حق بیمه اش ! و اینکه سابقه این ۵ سال چه می شود ؟ سابقه این 5 سال باقی می ماند . برای تمدید بیمه نامه تان اگر می خواهید از طریق همان بیمه قالیبافی باشد باید با معرفینامه تعاونی فرش و گلیم شهرتان مجددا به شعبه بیمه مراجعه کنید . 

8- بنده حدودا سه ماه پیش تصادف کردم که مقصر شناخته شدم وچون بیمه ماشینم جوابگوی خسارت نبود به شورای حل اختلاف مراجعه کردیم وکارشناس شورا مبلغ ۱۷میلیون خسارت برآورد کرد که بیمه من ۷ میلیون را پوشش داد و آن اقا    رفتند واز بیمه بدنه خودشان استفاده کردند که به من گفتند باید مبلغ را بصورت قسطی به بیمه پرداخت کنم ولی الان ایشون یک چک ۲۵میلیونی گرفتند ازبیمه بدنه . من الان باید چکار کنم آن ۱۷میلیون درست است یا این 25 میلیون ؟ آن 17 میلیون درست و قانونی است و مسئولیت شما فقط همان است . 

9- من وهمسرم در یک حادثه آتش سوزی دچار سوختگی شدید شدیم . من ۳۹ درصد سوختگی به همراه ۱۸درصد پیوند پوست از ناحیه صورت گردن ودستان دو دست و محدودیت شدید حرکتی در مچ و انگشتان شده ام. و همسرم نیز ۴۴درصد سوختگی و ۳۲درصد پیوند پوست و سوختگی در ناحیه صورت مو گردن پاها و سر و سینه شده است . می خواستم بدانم دیه این ها به چه صورتی هست. خیلی ممنون از حضرتعالی . ضمنا نمونه حکم پزشکی قانونی جهت راهنمایی تقدیم می گردد ؟! بابت سوختگی بستگی به درجه آن دارد . اگر درجه 1 باشد میزان درصد سوختگی را در 0.5 ، اگر درجه 2 باشد میزان درصد سوختگی را در 1 ، اگر درجه 3 باشد میزان درصد سوختگی را در 1.5 و اگر درجه 4 باشد میزان درصد سوختگی را در 2 ضرب کنید . حاصل بدست آمده بستگی به تاریخ حکم دادگاه دارد . بابت هر درصد دیه در سال 96 ، 2 میلیون و 100 هزار تومان و بابت هر درصد در سال 97 ، 2 میلیون و 310 هزار تومان محاسبه می شود . بابت پیوند ارش دارد . البته کل محاسبه توسط پزشکی قانونی در معاینه مجدد مشخص می شود . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .