بیمه درمان تکمیلی انفرادی1- من یک کارگرم که  بعد از بیست سال کارگری خودروی 206 سال 94 با وام خودرویی که دولت داد به صورت لیزینگ برداشتم . متاسفانه یک ماه پیش خانم بنده وقتی برای آوردن فرزندم ازمهد کودک درحال بازگشت به منزل بود به دلیل نامعلومی فرمان ماشین عمل نمی کند و ماشین به سمت چپ و راست کشیده می شود و چون خانمم هول می کنند پایشان را روی گاز فشار می دهند و ماشین به خودروی ساندرو پارک شده کنارخیابان برخورد می کند و بعد واژگون می شود . الحمدلله همسر و فرزندم جون سالم به در بردند ! خودروی ساندرو نزدیک به 12 میلیون خسارت برداشت که بیمه من فقط هفت میلیون داد و من مابقی رو نقدی دادم . اما نمی دانستم طرف مقابل برای افت اقدام کرده و درعین ناباوری کارشناس دادگستری 16 میلیون افت زد درحالیکه دربازار ماشین با این تصادف فقط 5 میلیون کمتر از هم مدل خودش بدون خط وخش و تصادف قابل فروش بود . اما زیان دیده طمع کرده و برای رسیدن به شانزده میلیون دندان تیز کرده است . خدا گواهه به شدت مقروضم . ماشین خودم یک هفته قبل تصادف بیمه بدنه اش تموم شده بود و یادم رفت تمدید کنم والان گوشه پارکینگم افتاده است . واقعا این افت رو چه کسی درآورد ؟این هم مثه سود بانکی که کلاه شرعی سرش می گذارند می ماند ! ماشین ایشان عین اولش شده و من حتی حاضر شدم 5 میلیون را به ایشان بدهم با فروش ماشین لیزینگ اوراقم . ولی ایشون همان شانزده میلیون را می خواهد ؟ بهترین کار این است که تقاضای عسر و حرج در دادگاه دهید تا بتوانید به صورت قسطی و یا اقساط پایین دهید . شاید اینگونه طرف مقابل تان هم کمی کوتاه بیاید . 

2- ما در تاریخ دهم بهمن ماه در اتوبان امام علی ع سر پل ارتش یک تصادف زنجیره ای پنج ماشین صورت گرفت و وقتی افسر آمد نفرات عقبی را نسبت به نفرات جلویی مقصر کرد . نفر پشت سری بنده به علت اینکه گواهینامه نداشت افسر گفت هزینه شما زیر ۲۵۰ هزار تومان است نقدی بدهید و قضیه را فیصله بدهید و اسیر شورا نشوید . مقصر قول داد که هزینه را به کارت بنده واریز کند و از آن روز تا الان همش امروز و فردا می کند و ما سرکاریم . اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید چطوری می توانیم به حق و حقوقمون برسیم ؟ البته بهتر بود چنین چیزی را نمی پذیرفتید و همیشه راه قانونی مطمئن تر است . شما ابتدا به افسر مربوطه مراجعه کنید و درخواست کروکی کنید و با کروکی به ایشان مراجعه کنید و اگر قبول نکردند به هیات حل اختلاف شکایت کنید . اگر افسر کروکی نکشید به هیات حل اختلاف مراجعه کرده و درخواست کروکی مجازی کنید . 

3- ما جند روز بيش تصادف كرديم نزديك يك چهار راه ! بعد يک ماشين زد به ماشين ما . حتي ماشين مان داغون شده است . بسره هم گواهي نداشته است .  افسر راهنمايي ما را مقصر 100%كرده است . حالا ما بايد جكار كنيم ؟ فقط بيمه شخص ثالث داشتيم . هزينه تعمير نداريم ؟ ا بايد جيكار كنيم؟ ممنون مي شوم جواب بدهید ؟ هیچ راهی ندارد دوست من که بتوانید از بیمه بگیرید . مگر اینکه به نظریه افسر اعتراض کنید که با تقبل هزینه در هیات حل اختلاف در مورد تقصیر اظهار نظر مجدد بشود . 

4- سلام خوبید درباره سایت می خواستم صحبت کنم . اگر بنده الان گواهی نامه ندارم و می خواهم بگیرم ! اگر تصادف یا هر چیز دیگه ای کنم مقصر نباشم بیمه به من تعلق می گیرد؟ اگر هم مقصر باشم هم ؟ اگر مقصر نباشید دیه یا دیگر هزینه ها به شما تعلق می گیرد . اگر مقصر باشید بیمه هیچ هزینه ای را نمی دهد . 

5- برادر من در حیاط مدرسه زمین خورده و پایش از ۲ جا شکستگی پیدا کرده است . الان هم بیمارستان هست و‌گفتن باید عمل بشود . چون این اتفاق در محیط مدرسه افتاده می شود از بیمه دانش آموزی برای مطالبه دیه و هزینه های درمان و بیمارستان استفاده کرد؟ لطف می کنید راهنماییم کنید در این خصوص ؟ بابت هزینه های درمان قطعا می توانید استفاده کنید . بابت دیه هم در صورت نقص عضو !

6- من 7سال و3 ماه سابقه بیمه دارم . سنم 40 سال است ؟ تا چند سال باید بیمه واریز کنم تا بازنشسته شوم  ؟ در 55 سالگی می توانید بازنشست شوید . ولی برای اینکه مستمری تان مناسب باشد باید در این سن حداقل بیست سال سابقه بیمه داشته باشید . 

7- سلام اقای ... خسته نباشی ! ببخشید مادر من تصادف کردند و راموس تحتانیشون شکسته است . با بازوی چپش که قرار بود بازوی چپش را عمل کنند و پلاتین بگذارند ولی بخاطر فشار بالایشان دراتاق عمل ریسکش بالا بود پشیمون شدند از گذاشتن پلاتین و بیهوشش کردند و فقط  بی حسش کردند  وجا انداختند ! می خواستم بپرسم دیه شان چقدر می شود ؟ به احتمال زیاد 16 درصد می شود . معادل 33 میلیون و 600 هزار تومان !

8- من مهر امسال رای اجرای حکم دادگاه مبنی بر واریز بیمه و پر کردن خلاء بیمه 14 ماه رو به شعبه 24 تهران بردم ولی با وجود پیگیری های چندین باره خودم به نتیجه ای نرسیده ام. خواهشمندم اگر راهکاری در این زمینه وجود داشته باشه بنده رو راهنمایی کنید ؟ معمولا تامین اجتماعی در این زمینه کمیته بررسی خاص خود را دارد و موضوع را بررسی می کند . به خصوص اگر منتهی به تعهدات کوتاه مدت یا بلند مدت بوشد . بهتر است نتیجه رای تامین اجتماعی در این زمینه را پیگیری نمائید.

9- سلام اقای ... خوبید ! من  پی وی شما را از گوگل برداشتم . یک و نیم بند انگشت حلقه دست چپم تو کارگاه قطع شد . کارگاه هم من را بیمه کرده وکارگاه خودش هم بیمه مسئولیت دارد . دو روزه تو بیمارستان بودم . الان مرخص شدم ! من کی و با چه مدرکی به بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنم ؟ ومهم این است که چند درصد بیمه من را می گیرد ؟ مرسی ممنون می شوم سوالم را جواب بدهید ؟ هم از بیمه مسئولیت کارفرما می توانید بابت دیه استفاده کنید که حدود 11 میلیون تومان می شود . بابت غرامت نقص عضو هم تامین اجتماعی با توجه به سابقه تان به شما پرداخت می کند .

 10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
با پشتیبانی Blogger.