دیه بخیه !1- آقای نصر کبودی دوپا چقدر دیه دارد ؟ 0.3 درصد دیه کامل مجموعا  به نرخ 96 ، 630 هزار تومان .

2- یک هفته پیش با موتور تصادف کردم ! من متاکارپ ۴ مچ چپم شکست . برادرم مچ پا و ماهیچه های اطراف شکمش کش آورده است . خواستم بدانم چقدر دیه به ما تعلق می گیرد ؟ بابت متاکارپ 16 هزارم دیه تعلق می گیرد که به نرخ دیه سال 1397 معادل 3 میلیون و 696 هزار تومان می شود . مچ پا نیز بستگی دارد که کدام استخوان باشد . اگر استخوان اصلی باشد 8 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت ماهیچه ها نیز ارش دارد . 

3- کشیدگی رباط های گردن و آسیب دیدن بافت های نرم ساق پای چپ هرکدام چند درصد دیه دارد ؟ کشیدن رباط های گردن معمولا ارش دارد حدود 2 درصد دیه کامل ! آسیب دیدن بافت های نرم بدن هم بستگی به آسیب دارد بین 1 تا 3 درصد دیه کامل . 

4- سلام علیکم ! کبودی قدام چپ و راست ، خراشیدگی قدام چپ و راست و کبودی قوزک پای چپ و کبودی وسیع پشت ساق پا و آسیب دیدگی بافت نسج دست چپ و زخم شدگی انگشت و کبودی سه انگشت دست چپ و دو ماه طول درمان ! لطفا دیه را مشخص بفرمایید ؟

  • بابت کبودی قدام چپ و راست 0.3 درصد دیه کامل تعلق می گیرد که به نرخ دیه سال 97 معادل 693 هزار تومان می شود .
  • بابت خراشیدگی قدام چپ و راست 1 درصد دیه تعاق می گیرد که به نرخ دیه سال 97 معادل 2 میلیون و 310 هزار تومان می شود . 
  • بابت کبودی قوزک پای چپ و کبودی وسیع پشت ساق پا 0.3 درصد  دیه کامل تعلق می گیرد که به نرخ دیه سال 97 معادل 693 هزار تومان می شود .
  • آسیب دیدگی بافت نسج دست چپ ارش دارد معادل 1 درصد دیه کامل ! 
5- خواستم بدانم دیه شکستگی مهره ۲ کمر که پلاتین زده باشند چقدر است ؟ پزشک قانونی هم فعلا ۳ ماه استراحت درمان داده است ؟ 10 درصد دیه دارد که به نرخ دیه سال 1397 معادل 23 میلیون و 100 هزار تومان می شود . به طول درمان هم ربطی ندارد . 

6- می خواستم ببینم می شود دیه من را بگوئید چقدر می شود ؟ کتف چپم شکسته ، نسج نرم گردنم آسیب دیده و نسج نرم شکمم . در یک تصادف دچار حادثه شدم و تا تاریخ چهاردهم اردیبهشت طول درمان دارم . که نزیک شش ماه می شود ؟ حدود 10 درصد دیه تان می شود و ربطی هم به طول درمان ندارد . به نرخ دیه سال 1397 که رای در آن داده می شود 23 میلیون و 100 هزار تومان می شود .

7- من عابر بودم و خودرو  با سرعت زد و پزشک قانونی رفتیم نوشت برخورد جسم سخت باعث تورم خلف سر و زانوی پای راست . سه عدد کبودی قفسه سینه و آسیب شدید بافت نرم خلف قفسه سینه و تورم خلف زانوی راست وخلف زانوی چپ و یک ماه طول درمان داد وبعد یک ماه رفتم ۱.۵ درصد ارش بند یک قانون وارش دوهزارم بند۳ قانون از دیه کامل !  چقدر دیه می شود ؟ اگر همین باشد و به نرخ سال 96 محاسبه شده باشد 3 میلیون و 570 هزار تومان می شود .

8- خانم بنده و دخترم مسافر اتوبوس اصفهان به مشهد بودند که متاسفانه اتوبوس مذکور به علت خواب آلودگی راننده در چهل کیلومتری مشهد واژگون شد و دخترم از ناحیه کبد دچار پارگی شدید که حدود هزار و پانصد سی سی خون از ایشان رفته و در بیمارستان امدادی مشهد مورد عمل جراحی قرار گرفت و پزشکی قانونی چهار ماه طول درمان داد و بعد چهار ماه گفتند پرونده را به دادسرا فرستادیم و کمتر یا مساوی 25% ارش در نظر گرفته ایم . خانمم از ناحیه قوزک مچ پا (داخلی و خارجی ) دچار شکستگی شد که به علت بیماری قلبی که داشت سه تا بیمارستان‌ عوض کردند تا در بیمارستان امام رضا مورد عمل جراحی به طریق بی حسی از کمر قرار گرفت و پزشکی قانونی بعد چهار ماه طول درمان کمتر یا مساوی ده درصد ارش درنظر گرفتند . میزان دیه ای که حدودا دادگاه در نظر می گیرد چه مقدار است ؟ و اینکه دادسرا گفته باید صبر کنید تا تمامی مسافران طول درمانشان به پایان برسد و به دادسرای مشهد مراجعه کنند تا به پرونده رسیدگی کنیم . درضمن پای خانمم هنوز پیچ و مهره دارد و درد ناشی از عمل فوق  و دل دخترم هنوز دردهای ناگهانی دارد و ترس شدید از تنهایی و با اینکه حدودا پنج ساله است شب ادراری از موقع تصادف دارد و خواب های پریشان می بیند ؟ خانم تان 8 درصد احتمالا دیه دارد و فرزندتان بین 10 تا 25 درصد . به خانم تان 18 میلیون و 500 هزار تومان حدودا دیه تعلق می گیرد و به فرزندتان به نظرم حدود 46 میلیون تومان . البته دقیق نمی توان گفت و باید نظریه پزشکی قانونی را دید .

9- ببخشید سر استخوان بازویم که شکستگی چند قطعه ای دارد الان دستم تا اخر بالا نمی رود ، آیا نقص عضو دارد ؟ بعد آرنجم جراحت متلاحمه دارد . که الان نیم کره دسته چپم بی حسه بعد از شش ماه ؟ بله نقص عضو محاسبه می شود . جراحت متلاحمه 1.5 درصد دیه دارد . هر درصد هم 2 میلیون و 310 هزار تومان می شود . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟