آزمایش های ادواری و طب کار کارگران1- من  رای  و  نامه  اجرایی از  وزارت  کار  گرفتم   و  رای  قطعی  می باشد  و  کارفرما  نسبت  به رای  اعتراض  دارند و  می گویند  من  به  دیوان  عدالت  اداری  می روم ؟!  آیا رای  قابل  اجرا  می باشد  و من  می توانم  اموال وی  را  توقیف  کنم ؟ اگر  کارفرما  به  دیوان  عدالت  اعتراض  بزنند  آیا  باید  حضوری  برویم  یا  نه  دیوان  با  توجه  به  محتویات  پرونده  رسیدگی  می کند ؟ رای قابل اجرا می باشد مگر اینکه ایشان وستور موقت توقف حکم را بگیرند که کار خیلی سختی است . دیوان معمولا طرفین را می خواهد و البته می تواند به صورت غیابی هم رای صادر کند . 

2- من از کارفرما شکایت کردم..الان مشکلمان حل شده است !آیا می تونم قبل از جلسه رسیدگی شکایتم را پس بگیرم؟ بله می توانید ولی اگر برای جلسه تحقیق دعوتتان کردند همانجا دعوایتان را پس بگیرید . 

3- محاسبه حق سنواتی برای پرسنلی که در دهه 80 شمسی بصورت قرارداد ساعتی در کارگاهی مشغول کار بوده اند چگونه انجام می شود ؟ میانگین دستمزد 3 ماه آخر در نظر گرفته می شود . متاسفانه به نرخ روز حساب نمی شود . 

4- کارگری هستم که برای دریافت شغل برای کارفرما مبلع 70 میلیون سفته داده ام. پشت سفته ها چیزی ذکر نشده و تنها اثر انگشت و نام و نام خانوادگی و امضای من قید شده است. حالا بعد از چندسال من با کارفرما به مشکل برخورده ام و ایشان سفته های من را پس نمی دهد و مرا تهدید می کند که سفته ها را برای مطالبه به شخص دیگری می دهد ! لطف کنید بفرمایید که من برای دریافت سفته ها باید چه کاری انحام دهم ؟ حتما در دادگاه بر علیه ایشان شکایت کنید و درخواست دریافت سفته تان را بکنید . امیدوارم رسید گرفته باشید و یا در قرارداد ذکر شده باشد . همچنین ایشان نمی تواند سفته را به اجرا بگذارد یا به کس دیگری بدهد . سفته ها تنها با رای دادگاه قابلیت اجرا پیدا می کنند ولا غیر ! 

5- سلام جناب آقای وکیل ! من تلگرام شما را از سایتتان برداشتم . غرض از مزاحمت من کاسبی هستم . مغازه تعویض روغنی دارم ! یکی از دوستان خودم به عنوان نگهبان مغازه ام شبها از ساعت ۱۲تا ۸ صبح می خوابیده به مدت تقریبا ۲ سال . قراردادی هم با هم نبسته بودیم ، از اول هم بهش گفته بودم من نمی توانم بیمه کنم و برجی ۶۰۰ هزارتومن بهش حقوق می دادم . البته خودمم سرویسش بودم برای رفت و آمدش و خیلی از دستش عذاب کشیدم چون شبها هر ساعتی دوست داشت می آمد برای خواب ! حالا که حدود ۱ ماهه از پیش من رفته فهمیدم از من شکایت کرده بابت حق بیمه ،سنوات ، عیدی و مبلغ کم حقوقش و به من زنگ زده می گوید من ۱۶ میلیون می گیرم تا رضایت بدهم ! از هر کی میپرسم می گوید می تواند ازت بگیرهد !منم واقعا یک کاسب هستم که حتی مغازه ام اجاره ای است ! اگر راهی داره به من بگوئید ممنون می شوم .ببخشید سرتونو درد آوردم چون خودتون گفتید اگر سوالی داشتید به تلگرامم پیام بدید پیام دادم بازم شرمنده ؟ امیدوارم پول را دستی به ایشان داده باشید و به حسابش نریخته باشید . به هیات تشخیص اداره کار که دعوت شده اید بگوئید از روی خیرخواهی به وی جای خواب داده اید و مدارک دزدی را که شده و ایشان هیچ کاری به عنوان نگهبان انجام نداده است ارائه کنید . البته احتمال اینکه رای به ضررتان باشد زیاد است ولی هیچ چیز را بدون مدرک مکتوب در اداره کار قبول نکنید . 

6- سلام آقای ... ! سلطانی هستم که برای پدرم کار می کردم ! مزاحمتان شدم که بعداز حدود بیست وپنج سال سابقه چند بیماری دارم که نمی دانم از کارافتادگی تعلق می گیرد یا نه ! گوشم هجده ساله یکسره سوت می کشد ویک ساله قلبم مشکل دارد ! زیر نظر دکتر هستم وشرق اصفهان هستم که از خشکسالی وندادن آب بیکارشده ایم ؟ بهتر است با توجه به مجموعه بیماری هایی که دارید از پزشکان متخصص مرتبط گواهی از کارافتادگی بگیرید و درخواست ازکارافتادگی تان را به شعبه تامین اجتماعی ارائه کنید . 

7- من اداره کار شکایت کردم و کارشناس آنجا خیلی با من بدرفتاری می کند و می گوید که اصلا چرا آمدی شکایت کردی و حق مرا می خواهند به صورت پاره وقت بدهند ! من چگونه باید اثبات کنم تمام وقت بوده ام  (قراداد و ‌... ندارم جز پرینت بانکی ) . ممنون می شوم مرا راهنمایی کنید ! اجرتان با خداوند ؟ تنها راهتان این است که درخواست بررسی کارشناسان اداره کار را بدهید . این کار معمولا با تقبل هزینه انجام می شود . 

8-  ببخشید سوالی داشتم در مورد بیمه بیکاری . اگه در زمان گرفتن  بیمه بیکاری یک ماه بیمه از جای دیگری رد بشود بیمه بیکاری قطع می شود ؟ بله قطع می شود چون به معنای اشتغال شما است . 

9- من به مدت دو سال در شرکتی مشغول به کار بودم که تا آخر برج 10 امسال شانزده ماه حقوق معوقه دارد. در حال حاضر شرکت در حال انحلال است تا شرکتی جدید تاسیس شود و سرمایه گزار پولی واریز این شرکت کند و به حساب ما به عنوان حقوق ریخته شود . با توجه به صحبت های کارفرما که موضوع ثبت این شرکت چندین ماه است که به دلایل مختلف عقب افتاده است. دقیقا 6 ام همین ماه شرکت ثبت شده ولی مجددا گفتند به دلیل پاره ای از مشکلات پول قابل برداشت نیست. من تصمیم به شکایت گرفته ام. اما چند سوال دارم ممنون می شوم پاسخ من را بدهید . به من در هفته آخر کاری برج ده گفتند چون شرکت درحال جابه جایی است و محل کار جدبد هم هنوز اماده نیست فعلا نیایید تا خبرتان کنیم. در جلسه ای که با حضور کارفرما و بقیه همکاران گرفته شد من و سه نفر از همکاران اعلام کردیم تا حقوق ها تسویه نشود دیگر سرکار نمی آییم . ایا کارفرما  می توند ادعای خسارت کند در صورت شکایت ما تا امروز ترک کار برای ما نزده اند؟ این خسارت چطور محاسبه می شود؟ ایا ما می توانیم ملکی توقیف کنیم و پولمان را یکجا بگیریم؟ پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم ؟ شما باید ابتدا استعفا می دادید و نهایتا بعد از 1ماه می توانستید بیرون بیائید . در صورت زدن ترک کار برای شما توسط کارفرما سنوات سال آخر پرداخت نمی شود ولی دیگر حقوق تان پابرجا می ماند . ضمنا نمی توانند ادعای ضرر و زیان دیگری داشته باشند . اگر رای از دادگاه گرفته و اجرائیه نیز بگیرید در صورتی که اموالی داشته باشند با معرفی به اجرائیات دادگستری می توانید حکم توقیف بگیرید .

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 

پست‌های معروف از این وبلاگ

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

محاسبه دیه اعضای بدن

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

بیمه قالیبافان : سیر تا پیاز

محاسبه افت قیمت خودرو !

طرح طبقه بندی مشاغل و پرداختی به کارگران !

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

بیمه حرف و مشاغل آزاد بهتر است یا بیمه اختیاری ؟