شکایت از پزشک بابت دیه !1- سلام اقای ... ! ما تصادف کردیم ! لکه خون روی مغزبچه آمد ! حالا بعد از گذشت یکسال ونیم پرونده را بستند و پزشکی قانونی زده است 5 درصدارش ! کم نزده یا قاضی دیه اضاف می کند ممنون می شوم ؟ بستگی به نظریه پزشکی قانونی دارد . اگر به آسیب های دیه دار اشاره کرده باشد دادگاه دیه را نیز اضافه می کند . 

2- سلام همسرم ديروز سرکار دچار سوختگى شده است. علت اين کار اين بوده است که چون ايشان با مواد اوليه نايلون سروکار دارند خط توليد قطع مي شود که دراين مواقع نايلون رو باقيچى قطع مي کنند و فيلم نايلون را مجددا راه اندازى مي کنند . همسرم دراين موقعيت بعلت سرعت بالاى نايلون قيچى از دستش پرت مي شود  و براى اينکه نگذارد قيچى لاى غلطک نايلون  برود دستش را حايل مي کند که دچار سوختگى دو دستش و قسمتى از چانه مي شود و الان دوروزه بيمارستان بسترى است . سوالى که از محضرتان داشتم اين است که مقصر حادثه همسرمن است ؟ آیاممکن است سهل انگارى درپرونده قيد بشود واينکه من الان چکار بايد بکنم ؟ تا حق همسرم ضايع نشود ؟! ضمنا ١ساله همسرم ترفيع گرفته ودراين بخش مشغول است ولى حکمش را صادر نکردند . خواهشمندم سريع من را راهنمايى بفرماييد ؟ نه احتمالا درصدی از تقصیر بر عهده ایشان می افتد و شما می توانید با توجه به درصد تقصیر کارفرما از بیمه مسئولیت کارگاه دیه بگیرید . ضمنا اگر بیمه تامین اجتماعی هستید می توانید هم از کمک هزینه ایام بیماری و هم از غرامت دستمزد نقص عضو و یا ازکارافتادگی جزئی نیز استفاده کنید . 

3- سوالی داشتم .  اینکه دیه به نرخ روز حساب می شود ؟ بنده امسال تصادف کردم ولی رای دادگاه سال بعد صادر می شود . آیا دیه به نرخ سال بعد محاسبه می شود ؟ بله دیه به نرخ سالی که در آن رای صادر می گردد محاسبه می گردد . البته بعضی شرکت های بیمه در این زمینه مشکلاتی ایجاد می کنند و می خواهند با توجه به زمان حادثه دیه بدهند که در چنین مواقعی باید به بیمه مرکزی مراجعه کرد . 

4- طی یک حادثه و بعد از درمان پزشک معتمد بیمه ایران برای پارگی رباط صلیبی و مینیسک زانوئم ۴ درصد دیه برایم تایید کردند .  حداقل اید بالای ۸ درصد می نوشت برایم . چون ۴ماه استراحت کردم و سرکار نرفتم مجبور شدم  رضایت محضری دادم که این ۴ درصد را دریافت کنم. سوال من این است که آیا می توانم الان شاکی بشوم و درخواست خسارت بیشتر کنم؟ با تشکر فراوان بابت راهنمایی های قبلیتون ؟! چون مستقیم به بیمه مراجعه کرده اید اینگونه شده است . باید بر علیه کارفرما شکایت می کردید و با نظریه پزشکی قانونی و سپس حکم دادگاه به بیمه مراجعه می کردید . الان هم می توانید همین کار را انجام دهید . البته مدارک بستری تان باید کامل باشد . 

5- ضمن خسته نباشید و احترام . بنده تصادفی داشتم حدود یک ماه پیش و راننده طرف مقابل مقصر حادثه تشخیص داده شد . در تصادف مچ دست راستم از چند ناحیه و استخوان ترقوه چپم از دو ناحیه شکست و جراحاتی بر صورت و پای بنده وارد شد . خسارت دیه ای که به بنده تعلق می گیرد چقدر خواهد بود ؟ لازم به ذکر است که پزشکی قانونی معاینه اولیه انجام داد و تاریخ زدند که ۳ ماهه دیگر دوباره بروم ؟

 • اگر استخوان اصلی مچ دست شکسته باشد 8 درصد دیه تعلق می گیرد و گرنه ارش دارد و معمولا 2 تا 4 درصد دیه تعلق می گیرد . 
 • بابت استخوان ترقوه معمولا 4 درصد دیه تعلق می گیرد . 
 • بابت هر جراحت بستگی به عمق ان دارد . 
 • هر درصد دیه 2 میلیون و 100 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 می باشد . 
6- در صورت امکان میزان دیه را مطابق با نظریه زیر محاسبه نمائید ؟  1. 11 درصد دیه کامل معادل 23 میلیون و 100 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 2. 2.5 درصد دیه کامل معادل 5 میلیون و 250 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 3. 8 درصد دیه کامل معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 4. 3 درصد دیه کامل معادل 6 میلیون و 300 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 5. 3 درصد دیه کامل معادل 6 میلیون و 300 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 6. 1 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 7. 0.15 درصد دیه کامل معادل 315 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 8. 9.5 درصد دیه کامل معادل 19 میلیون و 950 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 9. 3 درصد دیه کامل معادل 6 میلیون و 300 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
 10. 2 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون و 200 هزار تومان به نرخ دیه سال 1396 
7- من ۶ ماه پیش قوزک پایم در اثر تصادف شکسته است . می خواهم بدانم دیه ام چقدر می شود ؟ هنوز طول درمانم تمام نشده است ؟ حدود 8 درصد می شود که به نرخ دیه امسال معادل 16 میلیون و 800 هزار تومان می شود .

8- می خواستم بدانم شکستگی مچ دست چپ با 12 عدد بخیه دیه اش چقدر می شود برای کودک ؟ بخیه اهمیتی ندارد . معمولا 4  تا 8 درصد ارش می دهند بین 8 تا 16 میلیون تومان دیه ! 

9- اگر کسی در دعوا ادعا کند که دندانش شکسته شده اما در واقعیت نشکسته باشد ، و بخواهد برای گرفتن دیه 1 یا 2 روز بعد به توسط خودش یا کسی دیگر دندان خود را بشکند پزشکی قانونی زمان دقیق شکستگی را می تواند تشخیص دهد یا خیر ؟ قطعا می تواند و اصلا نوع شکستگی ها متفاوت است و قابل تشخیص می باشد . کار خیلی اشتباهی است این کار !

10-بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .