دیه شکستگی دنده !1- بنده عابر پياده بودم و ماشين بهم زد كه استخوان ني ريز پایم و كتفم شكست و دكتر واسم نوشت پا با اتل كوتاه و كتف با اويز گردن بدون عمل جراحي تحت درمان قرار گرفت ميزان ديه ش چقدر است . ممنونم ؟ استخوان پا 8 درصد و استخوان کتف احتمالا 4 درصد . هر درصد هم 2 میلیون و 310 هزار تومان می شود . 

2- بعد از جاری شدن حکم دادگاه باید به نظریه پزشکی قانونی شکایت کنیم ؟ آیا فایده ای داره شکایت کردن؟ قبل از رای دادگاه بهتر است شکایت کنید هر چند بعد از آن هم می توانید با حکم دادگاه به رای پزشکی قانونی اعتراض کنید . اما بهتر است قبل از رای دادگاه بر روی نظریه پزشکی قانونی اعتراض کنید . 

3- موردی که قبلا عرضتان کرده بودم در سال ۹۵ اتفاق افتاد . که هنوز دیه را نگرفتیم  . آیا به قیمت سال ۹۵ حساب می شود یا ۹۷ . با تشکر ؟ براساس سال رای دادگاه پرداخت می شود .  اما اگر بیش از 1 ماه از تکمیل مدارک بگذرد باید به نرخ روز پرداخت گردد .

4- من ۶ ماه پیش سر ساختمان پایم بریده شد و پزشک قانونی ۱۰ درصد دیه برایم نوشت . من ۴ ماه بیکار شدم و۳ ملیون هزینه بیمارستانم شد . این  بیکاری و هزینه بیمارستان را چجوری باید بگیرم ؟ هزینه بیمارستان را می توانید از بیمه مسئولیت کارفرما بگیرید . بابت بیکاری باید جداگانه شکایت کنید که بعید است قاضی رای موافق دهد . 

5- جناب یکی از شاگردهایم در حین کار دچار آتش سوزی شدند . خواستم بدانم دیه آن چقدر می شود ؟ 40 درصد سوختگی ؟ بستگی به درجه سوختگی دارد . 40 را در درجه سوختگی ضرب کنید و سپس در 0.5 ضرب کنید . حالا برای بدست آورن دیه در مبلغ 2 میلیون و 310 هزار تومان به نرخ دیه سال 1397 ضرب کنید . 

6- آقای نصر عزیز می شود لطفی در حق من بکنید ! زحمتی برایتان داشتم . می شود مقدار دیه بنده را محاسبه کنید . ممنون تان می شوم ؟  
  1. 1.5 درصد دیه کامل معادل 3 میلیون و 465 هزار تومان به نرخ دیه سال 1397
  2. 16 هزارم دیه کامل معادل 3 ملیون و 696 هزار تومان به نرخ دیه سال 1397
  3. 32 هزارم دیه کامل معادل 7 میلیون و 392 هزار تومان به نرخ دیه سال 1397
  4. 8 درصد دیه کامل معادل 18 میلیون و 480 هزار تومان به نرخ دیه سال 1397
  5. ارش دارد و بعد از معاینه مجدد مشخص می شود . 
7- پارسال سرکار حادثه دیدم . رباط و مینیسک پایم پاره شد . بیمه درصد قصور را 70 به 30 زد . من 30% مقصر شدم و درصد ارش را 15% زدند اما هیچ پولی بهم پرداخت نکردند و گفتند در فروردین یا اردیبهشت امسال دیه را پرداخت می کنند .ممی خواستم بدانم دیه را باید به نرخ سال 96  بهم پرداخت کنند یا به نرخ سال 97 ؟ دیه باید براساس زمان رای دادگاه محاسبه شود . البته در فاصله 1 ماه بعد از تکمیل مدارک در بیمه باید پرداخت گردد وگرنه یوم الادا است و باید به نرخ روز حساب شود . 

8- با توجه به اینکه یکی از دوستان رانندگی می کردند پلیس راه راننده را اینجانب نوشته و به نظر ایشان اعتراض کرده ام . علی رغم اینکه راننده من نبودم هیات سه نفره نیز اینجانب را راننده معرفی کردند . اکنون راننده اینجانب بوده و آسیب گردن فمور استخوان شده ام  که باعث تعویض مفصل ران سمت راست هست . آیا بیمه و دیه در صورت تعویض مفصل ران از ناحیه لگن می شود؟ بله دیه به شما تعلق می گیرد اگر بیمه نامه تان از مرداد ماه پارسال تا کنون تمدید شده باشد . 

9- سلام خسته نباشید ! در ام آر آی بعد از تصادف از مهره های کمری دکتر اعلام کرده که دیسک کمری بین مهره های ۴۰۵ وجود دارد . آیا دیه تعلق می گیرد ؟ خیلی کم . چیزی بین 1 تا 2 درصد دیه کامل !

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .