لیست بیمه و مشکلات آن !1- سلام خدمت کارشناس محترم و خسته نباشی . بنده نقشه بردارم و ۲۵ سال سابقه بیمه دارم . درخواست سختی کار کردم به تعداد ۲۵۰۰ روز برایم تاید شده است و سن من هم ۴۷ سال دارم . می شود کمی راهنمایم کنید در ضمن ضریب سختی کار چقدر است ممنون خدا حفظت کند ؟ 7 سال حدودا برایتان تائید شده است که هر 1 سال ، 1 سال و نیم محاسبه می شود . بنابراین حدود 28 سال و نیم سابقه دارید . باید 50 سالتان شود تا بازنشسته شوید و به نظر من اگر می توانید 35 سال سابقه پر کنید وگرنه در 50 سالگی با سابقه ای بین 30 تا 35 سال بازنشسته شوید . 

2- من مقرری بگیر بیمه بیکاری هستم . زمان حضور غیاب این ماه در تاریخ 16 فروردین 97 . بر اثر تصادفی پای همسرم در رفت ومجبور به انتقال به بیمارستان شدم ونسخه ومدارکش هم موجود است . حالا چون نتوانستم حضوری بزنم باید چه کنم؟ باید سریعا به اداره کار مراجعه کنید و با مدارک بیمارستانی غیبت تان را موجه کنید . 

3- سوال من در زمینه دریافت مستمری از سمت پدرم هست. ایشان بازنشسته تامین اجتماعی بودند ( بیمه عمر داشتند)  و من و خواهرم بعد از فوت ایشان این مستمری را دریافت می کنیم. در زمان حیاتشان به علت تصادف با ماشین ارتشی امریکایی های مقیم ایران مجبور به عمل جراحی و استفاده از پلاتین شدند . به همین خاطر و در جبران این ماجرا از سمت سفارت امریکا برایشان مستمری بازنشستگان ارتش برقرار شد. الان چند ماهی است که این مستمری به مشکل خورده و برای برقراری نیاز به نامه عدم اشتغال از تامین اجتماعی است. آیا گرفتن گواهی از تامین اجتماعی تاثیری در دریافت مستمری از نیروهای مسلح دارد ؟ اگر گواهی گرفتن مستمری از تامین اجتماعی بگیرید و یا گواهی اشتغال ! در هر صورت مستمری ارتش تان قطع می شود . 

4- من نزدیک هفت ساله بیمه قالیبافی هستم . هم دیسک کمر دارم ، هم تنگی کانال نخاع ، آرتروز گردن و آرتروز  زانو دارم . سنگ کلیه 3 میلی متری و پلییپ کیسه صفرا دارم . از کار افتادگی به من تعلق می گیرد یا نه ؟ احتمالش کم است . با این حاف اقدام کنید . بهتر است سابقه تان بیشتر باشد . 

5- سلام ببخشید یک سوال ؟ من مهره های کمرم پیچ وپلاک هست و نمی توانم کار کنم . می توانم از تامین اجتماعی بیمه از کار افتادگی بگیرم . آیا تامین اجتماعی درخواست من را تائید می کند یا نه ؟ اگر حادثه ناشی از کار باشد احتمالا غرامت نقص عضو به شما تعلق می گیرد ولی ازکارافتاده نمی شوید . 

6- با سلام من یک سوال راجه به بیمه تامین اجتماعی دارم . من بیمه حرف و مشاغل آزاد هستم . می خواستم این بیمه را تبدیل به اختیاری کنم . آیا به نظر شما این بیمه را تغییر بدهم بهتر است یا نه ؟  ضمنا در هزینه ها فرقی برایم می کند یا نه ؟  چون برای دفترچه ها جریمه افزایش قیمت سال 96 مبلغ 3400000 ریال از من دریافت کردند . اگر من بیمه اختیاری کنم این هزینه ها فرق می کند . ضمنا من یک همسر و یک بچه دارم جمعا سه نفر هستیم ضمنا نرخ بیمه من 18 درصد است . با تشکر از وقتی که برایم میگذارید ؟ برای افراد زن و بچه دارد بیمه اختیاری بهتر است . هزینه دفترچه ندارد و فرانشیز هم ندارد و کامل تر است . در مجموع هزینه اش یا کمتر از حرف و مشاغل در می آید یا معادل همان است با این تفاوت که فرانشیز ندارد . 

7- من در یک شرکت خصوصی کار می کردم و بدلیل بیماری پزشک مرا به کمسیون ازکارافتادگی تامین اجتماعی معرفی کرد که نتوانستم ازکارافتادگی بگیرم . به همین دلیل پس از کمسیون ، کارفرما حاضر به تمدید قرارداد نشد . اکنون از بیمه بیکاری استفاده می کنم ! آیا باز می توانم تقاضای از کار افتادگی بدهم ! چون به دلیل بیماری به چند جا هم مراجعه کردم ولی حاضر به دادن کار نشدند . من 10سال سابقه بیمه دارم، بیماری که با آن به کمسیون معرفی  شدم avn بود . ولی  جدیدٱ پزشک تشخیص AS پیشرفته داده است ؟ بله می توانید مجددا درخواست دهید . ابلته باید درمان تان را کامل کرده باشید تا کمیسیون پزشکی در این زمینه نظر دهد . 

8- پدر دوستم 90 ساله است ومستمری بگیر تامین اجتماعی ! فرزند مجرد دختر هم ندارد . فقط یک دختر دارد که ازدواج کرده و حال شوهر ایشان هم خوب نیست . در صورت فوت پدر وشوهر خانم ، این مستمری به خانم می رسد ؟ البته شوهر ایشان از طرف بیمه روستاییان 4 ساله که واریز می کند !  با توجه به اینکه دکتر شوهر ایشون را جواب کرده است ؟ بله به ایشان می رسد . البته ایشان فقط می توانند از یکی از مستمری های صندوق روستائیان یا تامین اجتماعی استفاده کنند . 

9- بنده بیمه شده کارگر ساختمانی هستم . به خاطر مشکل مادرزادی که روی پاهایم داشتم در بدو بیمه شدن 30 درصد از کار افتادگی برایم نوشتند .  راستش به خاطر شرایط جسمیم کار کردن برایم  خیلی سخت شده و توانایی کارکردن را ندارم . در حدود سه سال است که حق بیمه پرداخت می کنم و یک مشکل جسمی دیگر هم دارم که جدیدا برایم به وجود آمده است . آیا من می توانم  بازنشست بشوم ؟ باید تقاضای ازکارافتادگی به کمیسیون پزشکی بدهید و مرجع تصمیم گیری اعضای کمیسیون هستند . سابقه تان خیلی کم است و این موضوع لحاظ می شود . ضمنا مشکل مادرزادی تان در بررسی ازکارافتادگی لحاظ نمی شود . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .