مرخصی زایمان و بیکاری !1- من دارای ۴۰ سال سن و۲۰سال سابقه کار در نیروهای مسلح هستم . امسال عنوان کردند یا باز خرید شوید و سابقه بیمه را به تامین اجتماعی انتقال دهید وبا پرداخت بیمه تا ۳۰ سال آنجا بازنشسته شوید  یا لان بازنشسته نیروهای مسلح با  کمترین حقوق ماهیانه ۱۲۶۰۰۰۰ شوید . به نظر شما کدام مورد را انتخاب کنم ؟ بستگی دارد که مابه التفاوت حق بیمه را شما پرداخت کنید یا نه ! و اینکه حق بیمه 10 سال آینده را در چه شغلی و با چه مبلغی پرداخت کنید . کلا هر دو گزینه خوب است . باید شرایط خودتان را بسنجید . 

2- افرادی که از طریق کارگاه هایی بیمه شده اند که شامل طرح معافیت سهم کارفرما می باشند آیا در زمان بازنشستگی باید مابه التفاوت به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند ؟ نه ! حق بیمه سهم کارفرمایی  این افراد باید توسط دولت  پرداخت گردد . 

3- سلام لطفا بفرمایید که نوع بیمه شدگان تامین اجتماعی دعبل اجباری است یا مشاغل آزاد  حساب می شود ؟ چون در اینصورت باید در کلینیک های تامین اجتماعی فرانشیز بدهیم ؟ هیچکدام حساب نمی شود . فرانشیز هم ندارد . 

4- من یکسال در شرکت پیمانکاری کار می کردم و بیمه ام در لیست دفتر مرکزی رد می شده است ولی بعلت مشکلات نقدینگی شرکت قادر به پرداخت نبود . چند مرتبه هم اقساطی کردند ولی اقساط را نیز پرداخت نکردند . در حال حاضر چندین اخطار برای مدیریت آمده که هنوز اقدامی صورت نگرفته است . می خواستم ببینم امکان دارد که تامین اجتماعی سوابق بیمه این یکسال را بعلت عدم پرداخت وجه حذف کند؟ تا وقتی مبلغ پرداخت نشود سابقه بیمه برای شما محسوب نمی شود . 

5- سلام مهندس جان ببخشید مزاحم اوقات شدم . در مورد بیمه سخت و زیان آور چند تا سوال داشتم . 

  1. اول اینکه اگه کارفرما برادر باشه سخت زیان آور مورد قبول این سازمان هست یا نه ؟ 
  2. دوم اینکه آیا بیمه شده که کارفرما برادرش هست از بیمه بیکاری می تواند استفاده کند یا نه ؟ 
  3. سوم اینکه حق بیمه سخت و زیان آور حق کارگر وکار فرما رادر سال ۹۶ و۹۷ را بی زحمت مبلغش را لطف کنید.  سپاس گذارم از زحمات جناب عالی ؟
  • بله مورد قبول سازمان هست . 
  • بله می تواند استفاده کند . 
  • هر مبلغی حق بیمه تان است 4 درصد اضافه می شود . 
6- سلام و خسته نباشید ! کارگاه از حقوق من بیش از قانون حداکثر سقف بیمه کسر کرده و به حساب تامین اجتماعی واریز کرده اند ولی تامین اجتماعی همان سقف حداکثری رو محاسبه کرده و در سابقه ام منظور کرده است . چطوری می توانم این مابه التفاوت خودم از بیمه دریافت کنم . ممنون می شوم پاسخ بدهید ؟ معمولا به این سادگی مسترد نمی گردد . باید به دیوان عدالت اداری شکایت کنید . 

7- بنده یک بار غیبت کردم جهت بیمه بیکاری و  به من فرم معرفی به کاریابی را دادند :  رفتم آنجا گفتند قانون 70 به 30 جهت اشتغال مجدد اجرا می شود . چند تا سئوال دارم ؟ 

  1. اگر شغل پیشنهادی را قبول نکنم بیمه من قطع می شود واز چه زمانی ؟ 
  2. قانون 70 به 30 آیا حقوق پایه کارگری به بنده داده می شود ؟
  • بله اگر قبول نکنید مقرری بیمه بیکاری تان قطع می شود . 
  • نمی دانم قانون 70 به 30 چیست . 
8- من گواهینامه و کارت شناسایی  مهارت  قالیبافی از طرف سازمان فنی و حرفه ای دارم . از کجا می توانم درخواست بیمه کنم ؟ باید با معرفینامه تعاونی فرش و گلیم شهرتان به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کنید . 

9- سلام وقتتان بخیر ! آیدی شما را از طریق سایت برداشتم . مطلبی گذاشته بودید درباره تهیه لیست بیمه .اشتباهم را متوجه شدم که قسمت شماره لیست را من ثابت ۰۱ نمی زدم و هر دفعه یک شماره ای می زدم مثلا ۰۲ یا ۰۳. آیا این مشکل ساز می شود برای شرکتمان ؟ اگر اینطوره راه اصلاح کردن لیست های ارسال شده را بمن بگوئید ؟ ممنون می شوم ! باز هم ممنون از مطالب خوبتان ؟ نه مشکل خاصی پیش نمی آورد . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
با پشتیبانی Blogger.