سوالات متفرقه بیمه ای !1- من چهار روز پیش تصادف کردم با یک۲۰۷ که راننده اش اقا بود .  افسر آمد ! مقصر من بودم . ما رفتیم ماشین این را گذاشتیم درست کند . دیروزدرست شده است . این آقا می گوید ماشین من صفر است باید ۵ میلیون افت قیمت بدهی ! تمام مدارک من را گرفته است و  می گوید تا افت قیمت را  ندهی مدارک را  نمی دهم . می خواستم ببینم چجوری ؟ به ماشین داخلی مگر افت قیمت تعلق می گیرد ؟ دو ماه این ماشین را خریده است ! خانومش باهاش تصادف کرده ولی قبول نمی کند می گوید اولین تصادف شما بودی ؟! کارشناس می تواند این را تشخیص بدهد دیگر ؟ من تو گوگل خوندم شما نوشته بودید به ماشین داخلی که تصادف کرده باشد افت قیمت تعلق نمی گیرد ! آقا من چگونه می توانم مدارکم را بگیرم از این آقا ؟  باید مدارک تان را در بیمه می گرفتید . افت قیمت ربطی به این موضوع ندارد و ایشان باید به صورت جداگانه در هیات حل اختلاف محل زندگی شما شکایت کند . اگر نمی دهند بر علیه ایشان شکایت کنید یا از طریق کلانتری یا دادسرا و بهشان هم بگوئید که بر علیه شان شکایت می کنید ! افت قیمت به ماشین داخلی تعلق می گیرد . اگر بدون رنگ در بیاید تعلق نمی گیرد . اگر رنگ شود یا تعویض شود و قبلا هم ، همان قسمت تصادف کرده باشد تعلق نمی گیرد . این موضوع را کارشناس دادگستری در هیات حل اختلاف به خوبی می فهمد . 

2- می خواستم بدانم که تصادفی که طرف مقابل در حال پیچیدن از اصلی به فرعی به ماشین من زده و من بخاطر اینکه ماشینی کنار خیابان پارک کرده بوده از خط وسط اونطرف بودم و می خواستم از فرعی به اصلی برم مقصر چه کسی است . توضیح بدهم که ایشان بدون اینکه ترمز بکند و با سرعت زیاد پیچیده و من در زمانی که تصادف رخ داد کنار ماشین پارک شده بودم و هنوز ماشین طرف مقابل نپیچیده بود و من چون دیدم ماشین با سرعت زیاد پیچید توقف کردم و ایشان بعد از برخورد با من ماشین من را ۱متر به عقب هل داد . ممنون می شوم جواب من را بدهید ؟ ظاهرا ایشان مقصر است هر چند بدون دیدن کروکی نمی توان به درستی نظر داد . 

3- خودروی ال۹۰ مدل۹۴ که ضربه از جلو داشته و شاسی به اندازه ۲۰ سانت ضربه دارد که به سیبک نرسیده و به گفته مکانیک روی جلوبندی تاثیر ندارد . چقدر افت قیمت داره ؟ ممنون می شوم جواب بدهید با تشکر ؟ دقیقا نمی توان گفت و باید دید . حدود 5 درصد قیمت ماشین قبل از تصادف میزان افت قیمت آن است . 

4- بنده در یک خیابان 40 متری در حال پارک دوبل با دنده عقب بودم که خودروی بنزی به رینگ جلو سمت راننده بنده زد. کارشناس پایه 2 من را  مقصر اعلام کرد. این درحالی است که خودرو بنز ضمن سرعت بیش از حد که از خسارت وارده به ماشینشان مشخص بود، عدم توجه به جلو نیز داشت و تنها یک متر خط ترمز داشت. چرا که اگر توجه به جلو داشت و عرض زیاد خیابان حتما به راحتی از کنار ماشین بنده عبور می کرد. بنده از 20 الی 30 متری در آینه بغل متوجه شدم که با سرعت در حال نزدیک شدن به خودرو بنده می باشد ولی هیچ کاری نمی توانستم انجام دهم. آیا امکان 50-50 شدن رای کارشناس در اعتراض وجود دارد؟ شرح تصادف را مطالعه کردم . به نظر می رسد باید درصدی نیز برای راننده مقابل در نظر گرفته می شد . به نظر من اعتراض کنید بهتر است . 

5- بنده پرستار اتاق عمل هستم و به علت اسکولیوزیس به کمیسیون پزشکی مراجعه کردم و توصیه به کار سبک نمودند  ولی مترون اجازه جابه جایی به  بیمارستان  دیگر را بدون جایگزین نمی دهند آیا مطابق قانون حقی دارم ؟ بله . آراء کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی لازم الاجرا است . می توانید از طریق دیوان عدالت اداری اقدام نمایید . 

6- تاریخ حضور اول من در اداره کار 22.12.96 بوده است ومن اصلا اطلاع نداشتم. الان باید چکار کنم ؟ باید سعی کنید موجه کنید . می توانید با دادن تعهد در اداره کار صرفا برای یک بارغیبت تان را موجه کنید . 

7- سلام و روز بخیر . دوست من 3 سال پیش در مغازه ای مشغول به کار بود  به مدت 2 سال و الان متوجه شده است که برایش هیچ بیمه ای رد نشده است . شاهد هم دارد که کار می کرده است .  دوستش بهش گفته از اسم و کارت ملی تو سو استفاده کرددند و به اسمش مالیاترد کردند . چطور می تواند شکایت کند ؟ شاهد اهمیت خاصی ندارد . بهتر است مدارک مکتوب مبنی بر کارکرد ارائه کند . اگر در لیست مالیات شرکت اسمش باشد بهترین مدرک است . بهتر است با تقبل هزینه درخواست بررسی کارشناسی دهد . 

8- آیا می شود تمدید بیمه ماشین را در شهری دیگر انجام داد ؟ اگر ماشین در شهر مذکور نباشد چطور؟ بله می توان انجام داد و مشکلی ندارد . مدارک ماشین باشد کافی است . 

9- ماشین من در حین تصادف قسمت راست صندوق آسیب دید . بردم پیش صافکار از داخل صندوق  قسمت هایی پاره شده بود و یک سری هم برآمده شده بود . در صندوق را گفت سعی می کند تعویض نکند و فقط داخل صندوق احتمالا رنگ بخواهد . راهنما باید کلا تعویض بشود همین طور سپر . حالا افت قیمتش با این تفاسیر چقدره  ؟ حدود 8 درصد قیمت خودرو قبل از تصادف افت قیمت آن است . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .