تفاوت درصد بیمه های حرف و مشاغل آزاد !1- بنده به تازگی به سن شصت سال تمام رسیده ام و دارای 16.5 سال سابقه پرداخت بیمه هستم و هم اکنون در حال کار می باشم .آیا در صورت بیکار شدن بیمه بیکاری با توجه به سن من به بنده تعلق می گیرد ؟ قطعا تعلق می گیرد ولی بهتر است در اواخر دوران بیمه پردازی از مقرری بیمه بیکاری استفاده نکنید . 

2- از اسفند سال 83 بیمه قالی بافی هستم . موقع پرداخت فیش سه ماهه آخر سال 96 یکی از رقمها  را نزده ام و به جای 1931157 رقم 193157 زده شده است .  29 اسفند پرداخت شده و تا 05/97 مهلت داشته و حالا از بیمه زنگ زدند بیمه ات قطع شده  است ؟ ممنون لطفا کمکم کنید ! در ضمن 46 سال دارم ؟ اگر تا مرداد 97 وقت داشته است که مشکلی نیست و بروید شعبه ، یک فیش دیگر بگیرید . بعید است چنین چیزی باشد و احتمالا آخرین مهلتش همان پایان اسفند ماه بوده است . باید از ابتدا قرارداد ببندید که مشکل ساز است و حتی شاید نیاز داشته باشد که معرفینامه جدید بگیرید !

3- من یک معلول صاحب مجوز مشاغل خانگی هستم . حق بیمه من چقدر باید باشد ؟ لطفا پاسخ دهید ممنون می شوم ؟ معلولین  از نظر حق بیمه فرقی با دیگر بیمه شدگان ندارند . فقط در صورتیکه از طریق بهزیستی بیمه شده باشند درصدی از حق بیمه یا به طور کامل توسط سازمان بهزستی پرداخت می شود . 

4- سوالم را کوتاه می کنم . وقت شما را هم زیاد نگیرم ! بنده در شرکت دانش بنیانی  از سال 95 مشغول به کار هستم منتهی تا به حال حق بیمه ای برای من رد نشده و تازه قرار هست که بیمه برای بنده از این به بعد رد بشود . اما نکته اینجاست که من تهران هستم و شرکت جزیره قشم و کارهای اداری و هرچیزی که شرکت در تهران داشته باشد را من انجام می دهم . می خواستم ببینم شرایط بیمه الان چگونه می شود ؟ اصلا می شود من بیمه بشوم و اگر بخواهم بیمه بشوم دقیقا باید کجا برم و چه کار کنم؟ همچنین کارفرما باید چه کار کند ؟ کارفرمایتان باید از طریق دفتر شرکت که در قشم است حق بیمه شما را هم مانند دیگر افراد در شعبه قشم پرداخت کند . شما نیاز به انجام کار خاصی ندارید !

5- شرمنده همسر اینجانب حدود پانزده سال در یک شرکت خصوصی کار کردند و از پارسال بعلت اینکه ما مجبور شدیم شهر خود را ترک کنیم و به شهر دیگری برویم بیمه ایشان قطع شد . شرکتی که ایشان کار می کرد شرکتی خصوصی در شهرک صنعتی بود . با توجه به اینکه ایشان متولد سال 1359 هستند و فعلا خانه دار هستند بهترین گزینه برای ادامه بیمه چیست ؟ آیا اگر ما بیمه خویش فرما کنیم یا بیمه زنان خانه دار مشکلی برای بازنشستگی و حقوق آن بوجود نمی آید؟ آیا ایشان می توانند با بیست سال پرداخت حق بیمه بازنشست شوند ؟ یکی از بیمه های خویش فرما را انتخاب نمایند . نه نمی توانند با 20 سال سابقه بازنشست شوند مگر اینکه 55 سال سن داشته باشند . 

6- استاد ! سوالی داشتم به این مضمون: اگر شخصی قبل از استخدام درنیروهای مسلح حدود 7سال سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشد و سپس به استخدام نیروی انتظامی درآمده و در سن 53 سالگی بازنشسته شده و هم اکنون بازنشسته صندوق نیروهای مسلح باشد، آیا می تواند با افزایش سوابق بیمه تامین اجتماعی خود به 10 سال و با 60 سال سن از صندوق تأمین اجتماعی نیز مستمری بازنشستگی دریافت نماید (به استناد رای شماره 105 هیات عمومی دیوان عدالت اداری به تاریخ 90/3/21) . اگر جواب منفی است، 7سال سابقه تامین اجتماعی اگر در کارخانجات دولتی نباشد آیا علی رغم دریافت مستمری بازنشستگی  از صندوق نیروهای مسلح، قابل انتقال به صندوق نیروهای مسلح جهت افزایش دریافتی مستمری بازنشستگی می باشد ؟ تا چند سال قبل می شد اما بنا بر دستورالعمل های جدید ، هر نفر صرفا یک مستمری می تواند بگیرد مگر زنانی که حقوق بازنشستگی خود و همسرشان را دریافت می کنند . سوابق شما قابل انتقال است البته موافقت سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح مورد نیاز می باشد که این اواخر معمولا موافقت نمی کند . 

7- سلام می خواستم بدانم من تا تاریخ ۷/۹۶ بیمه بودم واز آن به بعد بیمه من قطع شده است به علت پایان قرارداد تا به اکنون ! آیا برای ادامه بیمه به مشکل می خورم یا نه (اگر بخواهم به صورت خویش فرما ادامه دهم ) ؟ نه مشکل خاصی ندارد . حق بیمه خویش فرمایتان به صورت حداقلی محاسبه می شود . 

8- سوالی در مورد سهم بازماندگان از حقوق داشتم . 1 زن و دخترش که 9 ساله است و یک دختر 31  ساله از زن اولش که فوت شده اند . ممنون می شوم اگر جوابم را بدهید  با تشکر ؟ 50 درصد به همسر می رسد و به هر کدام از فرزندان 25 درصد حقوق می رسد .   

9- با عرض سلام و خسته نباشید ! لطفا بفرمائید بیمه به چه علت کسانی که 10 سال حق بیمه در قالیبافی پرداخت کرده اند را طبق قانون سال قبل بازنشسته نمی کند و می گوید باید چند سال دیگر حق بیمه پرداخت نمایند تا 10 سال کامل گردد ! با وجود اینکه بر طبق سابقه بیمه ، حق بیمه 10 سال پدر بنده تمام و کمال پرداخت گردیده است. علت چنین محاسبه ای در چیست ؟ لطفا توضیح ارائه فرمائید ؟ چون سوابق قبل از سال 89 که 14 درصد بوده است به صورت نصف حساب می شود و تنها راهی که دارید این است که مابه التفاوت حق بیمه آن سال ها را خودتان پرداخت کنید . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
با پشتیبانی Blogger.