بیمه عمر و سرمایه گذاری !1- من یک سوال داشتم . ما دفترچه بیمه سلامت داشتیم که الان باطل شد و الان واقعا بدون دفترچه سخت است برایمان . شغل همسرمن هم کارگرفصلی است . چکارکنیم و چه دفترچه ای بگیریم  ؟ ممنون می شوم جواب  بدهید ؟ بهتر است از طریق بیمه کارگران ساختمانی تامین اجتماعی اقدام کنید . اگر امکانش نبود می توانید هزینه دفترچه بیمه سلامت را با تقبل هزینه بگیرید . 

2- من سرباز نیروی انتظامی هستم , تازه ازدواج کردم . می خواستم همسرم را جز بیمه نیروهای مسلح قرار بدiم . خواستم ببینم باید کجا اقدام کنم ؟ مدارک همسرتان را از طریق یگان مربوطه ارسال کنید . دفترچه را از مراکز ساتا در سطح  شهر می توانید بگیرید . 

3- برای دریافت افت قیمت ماشین چه مدرکی نیاز است. و قبل از درست کردن ماشین باید به شورا مراجعه کرد یا بعدا هم می شود؟ کروکی تصادف و مدارک بیمه و فاکتور هزینه های انجام شده . البته نهایتا کارشناس دادگستری نظر می دهد . باید به هیات حل اختلاف محل زنگی مقصر شکایت کنید . ربطی به درست کردن ماشین ندارد و در هر صورت می توان مراجعه کرد . 

4- ببخشید اگر کسی در جایی کا ر می کرده است و الان می خواهد بیمه اختیاری شروع کند نباید نه ماه از آخرین  پرداختی بیمه اش گذاشته باشد ؟ ایشان مراجعه کردند جهت بیمه اختیاری  گفتند  چون یک از ماه ها  برایتان ۱۵ روز رد شده باید  قبلش  معاینه شوید ایا درسته ؟ ربطی به 9 ماه ندارد . بله باید معاینات بدو بیمه پردازی را انجام دهند . 

5- پشت دست چپ من سوخته است . می خواستم بدانم شامل دیه می شود ؟ اگر درجه سوختگی بین 1 تا 4 باشد ، شامل دیه می شود . 

6- ببخشید سوال من شاید به نظر خنده دار بیاید اما متأسفانه  اتفاق افتاده است. شعل همسر بنده مهندسی برق سکوهای نفتی است و چند ماهی است حس بویایی خودش را از دست داده و دکتر تایید کرده به دلیل قرار گرفتن در مجاورت سکو و مواد شیمیایی است . سوالم اینجاست آیا می توانیم از بیمه غرامت بگیریم ؟ این موضوع را باید پزشکی قانونی یا پزشک معتمد بیمه تائید کند و البته بحث بویایی فرآیندی طولانی است و ممکن است برگردد . اگر کارکنان بیمه حوادث باشند و چنین موردی تائید شود بله می توان دیه گرفت . 

7- شرمنده می خواستم بپرسم که

  1. اگر تصادف در سال ۹۶ اتفاق افتاده باشد و پرونده در سال ۹۷ بسته بشود دیه به کدام سال محاسبه می شود ؟
  2. اگرپرونده ای در سال۹۶ بسته شود ولی در سال۹۷ به دادگاه برود و حکم داده شود ، بیمه موظف به پرداخت دیه به نرخ کدام سال است ۹۶یا۹۷؟
در هر حال دیه باید براساس تاریخ حکم دادگاه داده شود . بعد از حکم و گذشتن زمان اعتراض 1 ماه وقت دارد دیه را بدهد . اگر در این اثنا زمان از 1 ماه بگذرد و وارد سال جدید شود دیه براساس سال جدید محاسبه می شود . 

8- ببخشید یک موردی هم برایم پیش آمد . الان رای دیوان بنده که به نفع من است در مورد اجرای ماده 148 . رای را دادم تامین اجتماعی که اجرا کنند . دیروز از تامین اجتماعی بهم زنگ زدند گفتند فردی که شکایت کردی کارفرما پدرش هست . یعنی من با پسرش شکایت کردم ،  می گویند آن فروشنده هست ولی کارفرما پدرش است . من نمی دانستم چون من با پسرش طرف بودم وکلا کارفرمایم ایشان بود و حتی همه مراحل اداره کار پسرش آمده بود . حالا بنظرتان این رای من اجرا می شود دیگر ! یا خدایی نکرده برایم مشکل شد . این مورد می گویند . بنظرتان رای ماده 148 اجرا می شود ؟ به نظر من اجرا می شود . 

9- من خانومی هستم که کار می کنم وبیمه اجباری هستم . همسرم بیمه نیست و 50 ساله است . بعد از فوت من دخترم می تواند از مستمری من استفاده کند ؟ تا وقتی که ازدواج نکند یا شاغل نشود می تواند استفاده کند . انشاء الله 120 سال عمر کنید . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
با پشتیبانی Blogger.