کدام بیمه بهتر است ؟1- بزرگوار ممنون می شوم در مورد مبلغ دیه که در متن نامه پزشکی قانونی آمده به من اطلاع بدهید . می خواستم بدانم که دو دهم درصد دیه کامل انسان چقدر می شود ؟ بابت 0.4 آسیب دندان خلفی 1 درصد دیه در نظر گرفته می شود . 0.2 درصد هم ارش تعیین شده است که در مجموع می شود 1.2 درصد . 

2- شرمنده این را برای همسرم دادند امکانش هست بی‌ زحمت محاسبه کنید ! چقدر می شود ممنون ؟ 24 درصد دیه تعیین شده است . به نرخ دیه سال 96 معادل 44 میلیون و 100 هزار تومان می شود و به نرخ دیه امسال 55 میلیون و 440 هزار تومان می شود . دیه به نرخ زمان حکم دادگاه پرداخت می شود . 

3- عذر می خواهم ! من هفته پیش ماشینم دم در پارک بود ، همسایه با ماشینش  به صورت دنده عقب به عقب ماشین من زد . صندوق عقب ماشینم کمی جمع شد ! همان موقع طرف پذیرفت که خسارت را می دهم و برو درستش کن ! هر چی هزینه اش شد پرداخت می کنم . الان بعد از یک هفته که درستش کردم قبول کرده خسارت را بدهد ولی افت قیمت ماشین را متقبل نمی شود . می توانم من الان بروم شکایت کنم برای افت قیمت ماشینم ؟ ماشینم پراید مدل۹۲هست ! می توانید شکایت کنید . ولی باید مداترکی مبنی بر تصادف ارائه کنید مگر اینکه ایشان خودشان تصادف را قبول داشته باشند . باید به هیات حل اختلاف شکایت کنید . به گواهی کارشناس بیمه یا کروکی افسر نیاز دارید !

4- من تصادف کردم . یک نظریه پزشکی قانونی داشتم گفتم ببینم رایگان میزان دیه را برآورد می کنید ؟ آن قسمت که نیفتاده است شکستگی ترقوه چپ هست ؟

  1. خراشیدگی پیشانی 1 درصد دیه دارد . به نرخ دیه امسال می شود 2 میلیون و 310 هزار تومان .
  2. 4 خراشیدگی اندام در مجموع 2 درصد دیه دارد . به نرخ دیه امسال می شود 4 میلیون و 620 هزار تومان .
  3. کبودی ساعت دست چپ 0.15 درصد دیه دارد . معادل 246 هزار و 500 تومان به نرخ دیه امسال .
  4. شکستگی ترقوه در صورتیکه به خوبی درمان شود 4 درصد دیه دارد معادل 9 میلیون و 240 هزار تومان .
5- من با یک ۴۰۵ تصادف کردم و قبل تصادف با من از ماشین شاکی از ناحیه رکاب زدگی و رنگ داشته اما الان نسبت به افت قیمت شکایت کرده است . آیا به این ماشین افت قیمت تعلق می گیرد ؟ برای افت قیمت همان قسمتی را در نظر می گیرند که آسیب دیده است . اگر قبلا تصادف داشته باشد چیزی تعلق نمی گیرد .

6- سلام وقت بخیر ! می بخشید دیر وقت مزاحم شدم . من تیر ماه ۹۶ تصادف کردم و هنوز پرونده در جریان است . خواستم ببینم نرخ دیه به ۹۶ میدن یا ۹۷ !؟ نرخ دیه به تاریخی داده می شود که رای نهایی دادگاه صادر می شود .

7- شوهر من وانت پیکان دارد .  با آن زده به کیا 2000 چراغ جلویش و سپرش خراب شده است . مدل ماشین کیا 96 هست .  افت ماشین کیا چقدر می شود . ممنون ازتان که راهنمایی می کنید استاد ؟ افت قیمتش حدود 4 درصد قیمت خودرو نو کیا 96 می شود .

8- روز ۱۸اسفند داشتیم جهیزیه خواهرم را می بردیم که در راه با پراید تصادف کردیم ومی خواهم بدانم که دیه کسی که لگنش شکسته و۷ تا پلاتین دارد  و پزشک قانونی تا روز ۱۷ مهر استراحت برایش نوشته است چقدر می شود ؟ استراحت و تعداد پلاتین ربطی به میزان دیه ندارد . بابت شکستگی لگن احتمالا 8 درصد دیه تعلق می گیرد که به نرخ دیه امسال معادل 18 میلیون  و 480 هزار تومان می شود .

9- سلام وقت بخیر ! ممنون از کانال بسیار عالیتون و زحمتهایی که می کشید. سوالی داشتم از خدمتتان ! آیا کار کردن در شرکت دخانیات جز مشاغل سخت هست یا خیر؟ و اگر باشد ما باید چه اقداماتی انجام بدهیم که جز مشاغل سخت به حساب بیاییم و هزینه آن به چه صورت هست ؟ ممنون می شوم اگر راهنمایی بفرمایید ؟ بستگی به شغل تان در آن مجموعه دارد و به صورت کلی نمی توان نظر داد . باید به هیات تفکیک مشاغل سخت و زیان آور نزدیک اداره تان مراجعه کرده تا آنها در این زمینه بررسی و نتیجه را اعلام کنند .

10- من سه ماهه باردارم و پنج ماهه که سر کارم برگشتم . چون بیمه بیکاری دریافت می کردم با توجه به جراحی دیسک کمر ودردهای مکرر پا و کمر T متخصص زنان برای من استراحت مطلق نوشتند . آیا می توhنم اقدhم کنم برای استراحت پزشکی ؟ و اینکه از طریق ارتوپد اقدام کنم بهتر نیست ؟ می توانید اقدام کنید . بله از نظر ارتوپدی اقدام کنید بهتر است چون از نظر زنان معمولا مرتبط با بارداری تشخیص داده می شود و تائید نمی شود و همان 6 ماه را کافی می دانند .

11- درباره بیمه مداحی مزاحم می شوم . روز بیست و هفتم فروردین در آخرین وقت هزینه بیمه تکمیلی را پرداخت کردم . آیا بیمه به من تعلق می گیرد ! مدارک مورد نیاز را در همان روز به بنیاد ارسال کردم ؟ بله به شما تعلق می گیرد .

12- سلام روزتان بخیر !  یک سوال داشتم ؟ پارسال با عابر پیاده تصادف کردم  و منجر به شکستگی پای کودک هفت ساله شدم . حالا  دیه صادر شده حدودا مبلغ 25 میلیون است . و جربمه جنبه قانونی جرم 200هزار تومان . سوال من اینجاست که من فقط دویست هزار تومان را پرداخت میکنم یا یک بخشی از آن 25 میلیون هم من باید بدهم . و اگر من باید بخشی را پرداخت کنم می توانم قسط بندی کنم؟ یا اگر پرداخت نکنم چه اتفاقی می افتد ؟ پیشاپیش ممنون از راهنماییتون ؟  اگر به علت بی احتیاطی های خطرناک که یک لیست مشخصی دارد تصادف اتفاق افتاده باشد باید 2.5 درصد دیه فرانشیز بدهید . نمی توانید قسط بندی اش کنید . اگر ندهید دیه را نمی دهند و گیر می افتید .

13- سلام داداش ببخشید یک سوال داشتم . یکی از  پشت به من زده است . ماشین الان 4 طرف قلم خورده رنگ نکردم . دو سپرم تعویض کردم شاسیم یکم ضربه خورده است !  به نظرت چقدر افت قیمت دارد ؟ حدودی می شود تخمین زد . به نظر من 17 درصد قیمت خودرو ، افت قیمت دارد .

14- بزرگوار من ده ساله که دفتردار دهیاری روستایمان هستم . ولی هنوزبیمه ام نکردند . قبل ازعید از ساعت 8 تا 2 می رفتم سرکار ! قرار بود بیمه ام کنند ولی زدند زیر حرفشون ! ولی بهم می گویند توپاره وقت بیا سرکار ! 8 صبح تا1 ظهر . .خواستم راهنماییم کنید ؟  

  1. آیا پاره وقت 8 تا ساعت 1 محسوب می شود ؟ 
  2. آیا راهی دارد که بخواهم بیمه بشوم . آیا کسی که پاره وقت کار می کند  مشمول بیمه نمی شود ؟ 
  3. ساعت کاری پاره وقت چند ساعت است ؟ ممنونم بزرگوار ؟
  • پاره وقت ساعت کار مشخصی ندارد . هر ساعتی کمتر از ساعت کار 44 ساعت در هفته پاره وقت محسوب می شود . 
  • متناسب با ساعات کارکرد باید برایتان حق بیمه پرداخت شود .
15- سلام من اولین بار تصادف می کنم و بد بختیم هم این است که تصادفم زنجیره ای بوده یعنی تو اتوبان زدم به سه تا ماشین افسر هم منو مقصر کرد ! حالا جدا از اینکه سقف بیمه ام هشت میلیون بوده و باید یکی دو تومن بزارم روش یکی از راننده ها که رانا داره مدل ۹۶ هست می گوید می خواهم شکایت افت قیمت کنم !(ماشینش از عقب سپر ، صندوق و شاسی و چراغ های عقب از جلو سپر ، کاپوت، چراغ ها ، پروانه و فن آسیب دیده ) . به نظر شما این چقدر می تواند برای افت قیمت شکایت کند و من چکار کنم با این آقا ؟ در تصادف زنجیره ای ، شما مسئول تصادف خودروی جلویی هستید . بابت موردی که فرمودید حدود 20 تا 25 درصد قیمت ماشین افت قیمت تعلق می گیرد .

16- من کارگر ساختمانی هستم . چون بیماری تنگی کانال نخاعی گرفتم خوب نمی توانم کار کنم . پزشک هم می گوید اگر عمل کنی دیگر نمی توانی کار کنی ! باید چه کار کنم که سابقه بیمه ام از بین نرود و بتوانم باز نشسته شوم .  از لطف شما ممنونم ؟ یا باید از کارافتاده شوید یا بیمه اختیاری بریزید .

17- آیا صحت داره که بیمه قالیبافی را تامین اجتماعی قطع کرده است ؟ وضعیت به چه صورتی است ؟ نه قطع نکرده است . ولی سهمیه ها هم هنوز نیامده است .

18- برادرم سال 84  با موتور فوت کردند ولی گواهینامه نداشتند ! آیا به خانواده ام دیه تعلق می گیرد ؟  در صورتیکه مقصر نباشند دیه به طور کامل پرداخت می گردد .

19- یک سالی در یک پالایشگاه نفت خوزستان بعنوان آتشنشان کار می کنم . شرایط کاری ۱۴ روز کار ۱۴ روز استراحت دارم . مزایای دریافتی فقط پایه حقوق و بن کارگری و حق مسکن است . می خواهم بدانم آیا با شرایط کاری ۱۴ روز اقماری آیا مزایای دیگری به من تعلق میگیرد ؟حق نوبت کاری هم بهتان تعلق می گیرد . احتمالا ضاافه کاری و مواردی مثل سختی کار و ... هم تعلق می گیرد . 

20- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
با پشتیبانی Blogger.