آیا بیمه به راننده مقصر تعلق می گیرد ؟1- پسرم یک ماه مانده تا گواهینامه بگیرد ولی متاسفانه به ماشینی در شهر بر خورد کرده و مقصر شناخته شده و شخص فهمیده که ایشون گواهینامه ندارد . حال از شما تقاضای راهنمایی دارم . جزای نداشتن گواهینامه و مابقی ؟ اگر منظورتان بیمه است که بیمه هزینه خسارت را می دهد و البته از شما ریکاوری می کند یعنی با گرفتن تضمین از شما می گیرد . جریمه مالی هم بابت نداشتن گواهینامه می شوید که البته زیاد نیست . 

2- من ۲۰ روز پیش تصادف کردم . مقصر هم شدم و شکستگی دارم و مراحل پزشکی قانونی ام رفتم . می گویند بیمه ها به بیمه هایی که قبل برج ۵ سال ۹۶ باشد دیه نمی دهن و بیمه من هم برای برج ۳ سال ۹۶ است . باید چکار کرد ؟ از طریق قانونی می شود گرفت ؟ ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟ بله درست است . تنها راه شکایت در دادگاه است که در بیشتر موارد به نتیجه نمی رسد . 

3- سلام ببخشید مزاحم شدم . چند تا سوال داشتم . 23 ساله هستم از کرمان . بنده قبل خدمت سربازی دستم شکست و پلاتین گذاشتم و در حین خدمت سربازی آخرای خدمت با موتور ارتش زمین خوردم . به دکتر ارتش مراجعه کردم گفتند تاندون دستم پاره شده و باید عمل بشوم . از کرمانشاه نامه نوشتند بیمارستان ارتش کرمان داخل اتاق عمل هم رفتم ولی گفتند پلاتین وسیله کم دارد باید از تهران بفرستند . اینجوری که دکتر گفت پلاتین هم باید دوباره می گذاشتند ! بنده چون کرمانشاه خدمت می کردم دو ماه هم بیشتر خدمت نداشتم دیگه بهم مرخصی ندادند برای عمل ! لب مرز قصرشیرین بودم . در حال حاضر هیچکاری نمی توانم انجام بدهم . دست به سیاه و سفید بزنم دستم به شدت درد می گیرد و می سوزد . از کار و زندگی افتادم برای عمل جراحی هم بالای هشت میلیون ازم می گیرند و هیچی هم درست نمی شود . فقط درد کمتر می شود و باز باید همینجور باشم . می خواستم بدانم الان می توانم از بیمه ارتش استفاده کنم و چیزی دستم را بگیرد  ؟ پرونده هایم بعد از  3 سال داخل بیمارستان هست ! آیا  بروم دنبالش ؟ و یا بعد سه سال می توانم کاری انجام بدهم؟ ممنون می شوم جواب بدهید. شرمنده طولانی شد ؟! شما چون در زمان خدمت حادثه برایتان اتفاق افتاده است باید به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح مراجعه کرده و تقاضای دیه و هزینه بیمارستان را داشته باشید که متناسب با آسیب تان یکی از آن دو یا هر دو به شما تعلق می گیرد . 

4- اگر مقصر گواهینامه اش تاریخش تمام شده باشد ، بیمه خسارت می دهد ؟ بله . مشکلی ندارد . 

5- درود و عرض ادب ! سوال خدمتتان داشتم ؟! اگر حین تصادف راننده شخصی غیر مالک خودرو باشد ! وضعیت پرداخت خسارت" بیمه بدنه" به چه شکل هست ؟ مشکلی ندارد . بیمه برای خودرو است نه راننده . البته باید گواهینامه داشته باشد . 

6- من چهار روز پیش با موتور زدم به یک ماشین و گواهینامه هم ندارم . خسارت آنچنانی به ماشین وارد نشد ولی من یکم از لحاظ جانی آسیب دیدم . موتور بیمه شخص ثالث دارد (بیمه ایران) و برای راننده هم بیمه جداگانه در بیمه نامه دارد ! حالا من چکار می توانم انجام بدهم . آیا باید تمامی هزینه ها را خودم متقبل بشم ؟ اگر گواهینامه نداشته باشید بیمه هزینه ای را تقبل نمی کند . 

7- اگر در جایی غیر از مدرسه برای دانس آموز حادثه اتفاق بیفتد ، هزینه های درمانی و دیه بهش تعلق می گیرد ؟ سقف تعهداتش چقدر است؟ اگر منظور بیمه دانش آموزی است ، تعلق نمی گیرد . 

8- ببخشید اگر مقدور است تو رو خدا جواب سوال من را بدهید ؟! آیا سالن های ورزشی سپاه (سالن 9 دی) مشمول قانون کار می شود ؟ ممنون می شوم جواب بدهید منتظرم ! من مدت سه سال مدیر سالن ورزشی 9 دی سپاه بودم . ماهیانه 400 هزار تومان حقوق بهم دادند . ساعت کاریم 7 صبح  تا 1 شب بوده است . بدون مرخصی و بیمه و... ! من بعدا تقاضای بیمه کردم که من را اخراج کردند ! آیا سالن های ورزشی سپاه چون نهاد انقلابی هست وسالن ورزشی وابسته به تربیت بدنی است مشمول قانون کار می شود یا نه ؟ باید قراردادتان را ببینم تا بتوانم نظر دهم . کارفرمایتان کیست ؟ اگر سپاه باشد مشمول قانون کار نیست . ولی معمولا این مکان ها به صورت خرید خدمت است و احتمالا کارفرمای خصوصی دارد و می توانید به اداره کار شکایت کنید . 

9- سلام وقت تان بخیر باشد ! ممنون می شوم راهنمایی کنید . من ۳ فروردین ماه تصادف داشتم که مقصر حادثه نبودم . خودرو سمند چراغ قرمز را رد کرد و با ماشین بنده که پراید هست تصادف کرد که تصادف جرحی بود . سوال بنده این است ماشین من سال ۹۰ هست ولی کاملا  نو بود قبل از تصادف . با این تصادف کلی افت قیمت پیدا کرده است . می شود از مقصر حادثه شکایت کنم ؟ چه مدارکی لازم است برای گرفتن افت ماشینم ؟ باید با کروکی ماشین  و گزارش کارشناسی بیمه که آسیب ها در آن ذکر شده است در هیات حل اختلاف محل زندگی ایشان شکایت کنید . با توجه به نظر کارشناس دادگستری افت قیمت پرداخت می گردد . افت قیمت هم تعلق می گیرد . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .