سوالات متفرقه بیمه ای !1- درود بر شما دوست عزیز ! دختر من ۶ساله یک پایش ساقش شکست و پلاتین خورد . حتی ردش گودی داره و ران هم هم پلاتین خورد . پای دیگ هم پلاتین خورد . نظرشما در مورد درصدش سوال کنم ؟ ممنون می شوم اگر جواب بدهید . صورتشم خراشیدگی داشت . البته پارگی ران زیاد بود که  دوتا پا پلاتین خورد . دوتا پا سه تا پلاتین خورده است ؟ بابت شکستگی ران و ساق به صورت جدا هر کدام 8 درصد دیه در نظرگرفته می شود . تعداد پلاتین اهمیت خاصی ندارد . بابت هر خراشیدگی صورت اگر ساده و بدون خونریزی باشد 1 درصد و اگر با خونریزی باشد 2 درصد دیه در نظر گرفته می شود . بابت هر درصد دیه نیز به نرخ دیه امسال 2 میلیون و 310 هزار تومان در نظر گرفته می شود . 

2- من در سال ۹۵ برج ۱۱ تصادف کردم ! سال ۹۶ برج ۷ برایم قرار نهایی صادرشد و داخل سایت برایم زده بودند ابلاغ دادنامه و قرار نهایی و تصمیم نهایی صادر شد . این به چه معناست ؟ البته پرونده ام از شعبه ای که بود رفت به شعبه دیگر ؟ یعنی رایتان صادر شده است و چه مقصر باشید چه حادثه دیه باید از طریق بیمه پیگیر کارهایتان باشید و البته نسخه ای از رای را هم به صورت دستی تحویل بگیرید .  

3- سوالم در در مورد چگونگی مراحل شورای حل اختلاف و تعیین خسارت ماشین تصادفی بود . فکر می کنم خسارت افت قیمت ماشین برلیانس صفرم بالای ۵ میلیون بشود . آخر یکی می گوید ۶ تومان یکی می گوید ۱۰ تومان . چون سمت چپ ماشین کلا از پشت تا چراغ جلو کشیده شده است . یک لکسوس زد بهم ، در واقع هم ماشین تصادفی می شود هم رنگ خورده ! خواستم روند شکایت و میزان افت قیمت را بدانم  ؟  بهتر است ابتدا از بیمه ایشان خسارت را بگیرید و سپس با مدارک کافی به هیات حل اختلاف محل زندگی ایشان شکایت کنید . افت قیمت ماشین را کارشناس دادگستری تعیین می کند و با توجه به آنچه گفته اید به نظر من هم افت آن بیشتر می شود . 

4- آیا راهی هست که به راننده مقصری که فوت شده و گواهینامه ندارد دیه پرداخت بشود ؟ ضمنا راننده بیمه دارد ؟ منظورتان خانواده ایشان است احتمالا ! راهی ندارد از نظر من . صندوق تامین خسارات بدنی هست که معمولا به خانواده دیه نمی دهد .  

5- درود وقتتان بخیر ! یاسر ... هستم و ساکن قزوینم . اسفند ۹۶ تصادف کردم و مقصر صد درصد هم هستم  .  بیمه ماشینم تا برج ۹۷/۳اعتبار دارد . برای دریافت خسارت اقدام کردم . بیمه می گوید قانون جدید شخص ثالث بهت تعلق نمی گیرد فقط درصورت نقص عضو بهت دیه تعلق می گیرد . جواب پزشک قانونی هم نیامده است .  بعضی از آشنایان می گویند اگه از طریق وکیل  از بیمه شکایت کنی بهت دیه کامل می دهند   . برای همین گفتم ازتان یک مشاوره بگیرم . اگر تشخیص دادید پرونده  من را به سرانجام برسانید.  بیمه  ماشینم رازیه. شخص ثالث اجباریه با بدنه و حوادث سرنشین که دوتا بند داره فوت و نقص عضو و هزینه ی پزشکی ؟ متاسفانه بیمه ها از 23 مرداد ماه به آن طرف اجرا می کنند . بعضی دادگاه ها رای مثبت می دهند و بعضی نه ! 

6- من با موتورخودم زدم به تیربرق . می توانم شکایت کنم دستم شکسته ؟ اگر بیمه نامه تان از 23 مرداد 96 به این طرف تمدید شده باشد شکایت کنید دیه به شما تعلق می گیرد . 

7- من با موتور خودم واژگون شدم و دست راستم شکسته و سمت راست صورتم سائیده شده و دست چپم زخم شده است . آیا من می توانم ازبیمه موتورم خسارت بگیرم . واینکه دیه من چقدر است ؟ اگر بیمه نامه تان از 23 مرداد 96 به این طرف تمدید شده باشد شکایت کنید دیه به شما تعلق می گیرد . بابت دست راست و صورتتان 9 درصد دیه به شما تعلق می گیرد . بابت دست چپ بستگی به تعداد و عمق جراحت دارد . هر درصد دیه هم 2 میلیون و 310 هزار تومان می شود . 

8- سلام عرض کردم آقای نصر ! خوبید ؟ ببخشید مزاحمتان شدم . آی دی تلگرامتان را از اینترنت پیدا کردم . سوالی داشتم  .دیه شکستن پا چند درصد است ؟  و  ضمنا پلاتین هم دارد آیا به خاطر جراحی و پلاتین هم درصدش اضافه می شود یا همان درصد شکستگی تعلق می گیرد ؟ دیه اش 8 درصد است . معمولا ارش در نظر گرفته نمی شود بابت پلاتین مگر اینکه باعث آسیب به بافت بدن شود .  8 درصد می شود 18 میلیون و 480 هزار تومان .

9- سلام آقای نصر ! وقتتان بخیر استاد . امیدوارم حال شریف خوب باشد . آقای نصر برای من در معاینه مجدد که پزشکی قانونی در روز ۱/۲۶ رفتم دوباره وقت معاینه مجدد دادن برای ۴/۲۶ یعنی سه ماه دیگر تمدید کردند . در کل ۷ ماه طول درمان دادند . می خواستم بدانم این سه ماه تأثیری در مقدار دیه می گذارد ؟ و اینکه در نامه ای که پزشکم در معاینه مجدد برای پزشکی قانونی بردم درباره عمل دومم که ۴ تا انگشت (به غیر از شست) پا که در رفته بود و جا انداخته شد نوشته است ؟ نه ! طول درمان تاثیر خاصی در میزان دیه ندارد . نظر پزشک شما وقتی محاسبه می شود که پزشکی قانونی با مدارک و عکس آن را مشاهده کند . 

10- سلام خودروی من جک 5j سال 95  تصادف کرده است . از اکسل عقب تا سپر جلو خرد شده ، هر دو درب ، چراغ عقب و شیشه عقب هر دو ، درب شیشه ای خرد شده است . برای خسارت ماشین تامین دلیل دادم برای افت قیمت ماشین چه شکایتی باید بدهم مرسی راهنمایی کنید ؟ باید به هیات حل اختلاف محل زندگی مقصر مراجعه کرده و تقاضای افت قیمت دهید . بهتر است ابتدا خسارت تان را از بیمه بگیرید و با مدارک مربوطه به هیات حل اختلاف مراجعه کنید . کارشناس دادگستری میزان افت قیمت را مشخص خواهد کرد که در این مورد چون احتمالا زیاد می شود به دادگاه ارجاع خواهد شد . 

11- من يك تصادف داشتم كه مقصر را ٥٠-٥٠ اعلام نمودند و من اعتراض زدم . ماشين بنده مزدا٣ نيو و ماشين طرف مقابلم بنز c200 هست . خسارت بسيار زيادي ( شايد ٣٠-٤٠ میلیون )به ماشين بنده خورده است . ( فكر مي كنم از بنز بيشتر آسيب ديده ) . ماشين بنده قبل از تصادف كاملا سالم و مدل سال ٩٥ است . سوال اينكه براي كارشناسي افت قيمت من چطور مي توانم شكايت كنم و اينكه چون نقصير را ٥٠ اعلام نمودند بنز نيز مي تواند از من شكايت كند ؟ در ضمن اين تصادف جرحي نيز داشته كه كلا به عهده ماشين بنز مي باشد ؟ باید به هیات حل اختلاف محل زندگی ایشان شکایت کنید و هر میزانی کارشناس دادگستری افت قیمت تعیین کرد 50 درصد به شما تعلق می گیرد . اگر مقصر 50 50 باشد ایشان نیز می تواند بابت افت قیمت در هیات حل اختلاف محل زندگی شما شکایت کند . 

12- سلام ديه افسردگی روحی چقدر است ؟ ممنون مي شوم بگوئید ؟ بستگی به شدت آن دارد . بین 1 تا 14 درصد دیه کامل تعلق می گیرد . 

13- سلام درشرکتی مشغول به کارهستم ! از ناحیه دست راست انگشت سوم وچهارم بند آخر دچار شکستگی شدم . می خواستم بدانم دیه ان چقدرمی شود ؟ 4/5 از 1/5 از 1/3 از 1/10 دیه کامل ضربدر 2 که به نرخ دیه امسال می شود : 2 میلیون و 464 هزار تومان .

14- سلام ! متن رای دادگاه برای تصادفی را می فرستم !  می خواهم بدانم دیه چقدر می شود ؟ 

  1. بابت دامیه سر 2 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون و 620 هزار تومان .
  2. بابت حارصه قوزک چپ 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 155 هزار تومان .
  3. بابت پارگی لیگامان مچ پای چپ 1 درصد دیه کامل معادل 2 میلیون و 310 هزار تومان . 
15- من راکب موتور بودم و تصادف کردم . نازک نی پای چپم شکسته و همچنین ساق چپم ترک برداشته و جمجمه ام دو سانتی شکسته است . می خواستم بدانم چقدر دیه به من تعلق می گیرد. ببخشید فراموش کردم بگویم من گواهینامه ندارم ولی مقصر ماشین است آیا مشکلی برایم پیش نمی آید . ممنون ؟ مشکلی برایتان پیش نمی آید . 
  • بابت نازک نی 8 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 18 میلیون و 480 هزار تومان . 
  • بابت ترک برداشتن بستگی به استخوانش دارد . بین 1 تا 8 درصد دیه دارد . 
  • حداقل آسیب به جمجمه که احتمالا مربوط به شما است 10 درصد دیه دارد معادل 23 میلیون و 100 هزار تومان 
16- سلام خسته نباشید ! برای شکستگی استخوان قاعده جمجمه جند درصد تعلق می گیرد ؟ بین 10 درصد تا 15 درصد معمولا تعلق می گیرد .

17- خودرو بنده پارك بوده و يك خودرو با سرعت به خودرو بنده برخورد نموده و فرار كرده است. (در نظر بگيريد كه اتفاقات در شب رخ داده است) . با توجه به اينكه شب بوده و بنده در جاي نامناسب پارك كرده ام مقصر كي مي باشد؟ مقصر خودروی متحرک است قطعا حتی اگر در جای نامناسب پارک کرده باشید .

18- می خواهم بیمه عمر کنم خودم را  و خانم و بچه ام را ! لطفا بفرمائید با چه مبلغی شروع کنم و نظر پیشنهادی خودتان را بفرمابید تا استفاده کنیم . ممنون از شما زحمت می افتید ؟ معمولا می گویند بین 10 تا 20 درصد درآمدتان را برای این کار بگذارید . بهتر است توجهی به سود سالانه نداشته باشید و به مبلغی که در پایان دوره ای 20 تا 30 ساله به شما تعلق می گیرد بیندیشید.

19- سلام اقای نصر...وقت بخیر ! عذر می خواهم من می خواستم برای بیمه عمر اقدام کنم . خواستم بدانم شما کدوم بیمه را پیشنهاد می فرمایید . برای همسرم هست  ! من برای خودم بیمه مان ایران رو حدودا یک سال پیش شروع کردم به صورت سه ماهه ! ایشان 40 سالش است به نظرتان بیمه عمر برای ایشون در این سن خوب است ? یا که کلا بیمه ها قبول می کنند یا نه ؟ می شود لطفا در انتخاب بیمه کمکم کنید ؟ بیمه ایران بیمه عمر خوبی است . معمولا بیمه عمر برای سنین پایین تر توصیه می شود . بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل تامین اجتماعی اگر شما بیمه تامین اجتماعی نباشید هم گزینه خوبی است ولی اگر بیمه پایه دارید بیمه عمر با حداقل 20 سال پرداخت انتخاب کنید . 

20- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .