دیه تصادفات رانندگی1- حدود دوهفته است که من تصادف کردم و مقصر شناخته شدم ! می خواستم بدانم که بیمه شخص ثالث به راننده مقصر هم دیه می دهد ؟ بیمه مان هم مهرماه تمدید کردم ؟ بله . بیمه نامه هایی که از 23 مرداد 96 به این طرف تمدید شده اند دیه به مقصر حادثه به طور کامل تعلق می گیرد . 

2- سلام ببخشید سوال داشتم  در مورد دیه ! ما برج 5 سال 96 تصادف کردیم . من سرم شکسته 7 تا بخیه خورده وکبودی پا و حارصه یک  انگشت پا و شوهرم پایش شکسته  و ران پایش از باسن تا زانو پلاتین گذاشتند  که بد جور خرد شده ! دوبار پایش عمل شده ، هنوزم جوش نخورده و هنوز طول درمان دارد و حارصه زانو و ساق پا ! می خواستم بدانم دیه اش چقدر می شود  ؟ ممنون می شوم اگر پاسخ بدهید ؟ بخیه مهم نیست و مهم عمق جراحت و تعداد آن است . بابت کبودی پا به نرخ دیه امسال 346 هزار تومان دیه تعلق می گیرد . بابت حارصه یک انگشت پا 1 هزارم دیه تعلق می گیرد معادل 231 هزار تومان . بابت خرد شدن ران پا 13.33 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 30 میلیون و 700 هزار تومان . بابت حارصه زانو و ساق پا هر کدام 1 میلیون و 155 هزار تومان تعلق می گیرد. 

3- سلام ببخشید ! ارش کش آمدن رباط مچ پا  و کوفتگی قوزک پا چقدر تعیین می شود ؟ تصادف برای ۲۶اسفند ۹۶ بوده است . حدود یک ماه هم داخل آتل بوده است . اگر می شود راهنمایی کنید ممنون ؟ بابت رباط احتمالا 2 درصد دیه تعلق می گیرد . بابت کوفتگی قوزک نهایتا 1 درصد ارش . هر درصد هم 2 میلیون و 310 هزار تومان می شود . 

4- خواهشمند است دیه زیر را مشخص فرمائید ؟

 1. بابت کبودی اطراف چشم چپ 0.3 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 693 هزار تومان به نرخ دیه سال 97 
 2. بابت آسیب خفیف نسج نرم 0.5 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 1 میلیون و 155 هزار تومان به نرخ دیه سال 97 
 3. بابت خراش ران چپ 0.5 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 1 میلیون و 155 هزار تومان به نرخ دیه سال 97 
 4. بابت بند 4 ، 18 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 41 میلیون و 580 هزار تومان به نرخ دیه سال 97
5- دیه اسقاط ناخن انگشت سوم دست چپ  ، آسیب نسج نرم بند انتهایی انگشت سوم دست چپ ، سیاه شدگی بستر ناخن انگشت چهارم دست چپ چقدر می شود ؟
 • دیه اسقاط ناخن اگر در نیاید 1 درصد دیه دارد و اگر دربیاید 0.5 درصد دیه دارد . 
 • دیه آسیب نسج ارش دارد و نهایتا 0.5 درصد می باشد .
 • دیه سایه شدگی بسترناخن 3 هزارم دیه می باشد . 
 • هر درصد دیه هم معادل 2 میلیون و 310 هزار تومان می باشد . 
6-سلام ببخشید من 96.6.18 تصادف کردم . راننده مقصر هستم و لگنم شکسته است ! پزشکی قانونی رفتم نوشته ارش 4 درصد . می خواستم بدانم بیمه برایم تعلق می گیرد یانه و اگر می گیرد چقدر می شود ؟ درضمن بیمه گفته نقص عضو تعلق می گیرد بهت ممنون ؟  بستگی به بیمه نامه تان در زمان حادثه دارد . اگر بیمه نامه تان از 23 مرداد 96 به بعد تمدید شده باشد کل دیه به شما تعلق می گیرد و اگر قبل از آن تمدید شده باشد فقط در صورت نقص عضو تعلق می گیرد . 4 درصد دیه به نرخ سال 96 معادل 8 میلیون و 400 هزار تومان می شود . 

7- باعرض سلام و خسته نباشید ! بنده هفت ماه پیش تصادف سنگینی کردم و جراحات متعددی به من وارد شد . می خواستم زحمت بکشید و مقدار دیه را با توجه به جراحات ذیل برای بنده محاسبه کنید . و سوال دیگر بنده این هست که آیا بیرون آوردن پلاتین هم از موارد پرداخت دیه هست ؟ و تا زمان درآوردن آن باید صبر کنم ؟ بیرون آوردن پلاتین معمولا ارش دارد . اگر طولانی باشد نیازی به درآوردن نیست و دیه و ارش مشخص می گردد . 

 1. بابت خراشیدگی حارصه زانوی راست 0.5 درصد دیه دارد معادل 1 میلیون و 155 هزار تومان به نرخ دیه سال 97
 2. بابت سیاه شدگی زیر زانوی راست 0.3 درصد دیه دارد معادل 693 هزار تومان به نرخ دیه سال 97
 3. بابت خراشیدگی حارصه خلف دست چپ 0.5 درصد دیه دارد معادل 1 میلیون و 155 هزار تومان به نرخ دیه سال 97
 4. بابت کبودی و تورم مچ پای راست 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 346 هزار و 500 تومان  به نرخ دیه سال 97
 5. بابت خراشیدگی حارصه ساق راست 0.5 درصد دیه دارد معادل 1 میلیون و 155 هزار تومان به نرخ دیه سال 97
 6. بابت کبودی خلف آرنج راست 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 346 هزار و 500 تومان به نرخ دیه سال 97
 7. بابت کبودی و تورم خلف پای راست 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 346 هزار و 500 تومان به نرخ دیه سال 97
 8. بابت خردشدگی استخوان ران راست 13.33 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 30 میلیون و 800 هزار تومان به نرخ دیه سال 97
 9. بابت شکستگی استخوان درشت نی 8 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 18 میلیون و 480 هزار تومان به نرخ دیه سال 97
 10. بابت شکستگی استخوان نازک نی 8 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 18 میلیون و 480 هزار تومان به نرخ دیه سال 97
 11. ارش داردد و در معاینه مجدد مشخص می شود . 
8- سلام ! من ۲۷/۱/۹۷ تصادف کردم و موتور و ماشین را بردند پارکینگ و در کروکی رای به نفع من صادر شد که ماشین مقصر ۱۰۰درصد است ولی راننده ماشین یعنی مقصر امروز ۲/۲/۹۷ در دادگاه اعتراض زد و به همین دلیل ماشین و موتور آزاد نشدند . می خواستم بدانم آخرش چه می شود ؟ دادگاه چه می گوید ؟ چون من نامه از پزشک قانونی هم دارم که دست راستم شکسته است و ۲۰ روز هم بهم استراحت داده می شود . خواهش می کنم که راهنماییم کنید ؟ مقصر قبول کرده که تقصیر کار ۱۰۰ درصد است و قاضی هم حکم آزادی ماشین و موتور را صادر کرده است . حالا سوال من اینجاست بعدا من چگونه این مقصر را باید پیدا کنم و ازش کوپن بگیرم برای بیمه؟  قاضی آخر حکم آزادی ماشین داده است یا نه ! با رای دادگاه باید به بیمه ایشان مراجعه کنید . اگر ایشان نیامدن که باید بیایند می توانید حکم جلب بگیرید . مشکل خاصی ندارد .

9- ببخشید یک سوال داشتم اگر جواب بدهید ممنون می شوم . ماه گذشته تصادف کردیم و مقصر ماشین بود که به ماشین ما زده بود .گردنم دچار گرفتگی عضلانی شده بود و سرم هم در اثر برخورد با شیشه ماشین دچار درد شدید شده بود . پزشکی قانونی ما را به پزشک متخصص معرفی کرد و ایشان یک ماه طول درمان بهم داد که ماه بعد برای معاینه مجدد بروم .ایا دیه شامل ما هم می شود ؟ و چرا طول درمان می دهند ؟ بله شامل حالتان می شود که طول درمان داده اند . طول درمان می دهند تا وضعیت آسیب هایتان ثابت شود .

10- سلام وقت بخیر ! مدت 17 سال هست در پروژه عمرانی راهسازی با سمت متصدی دبیرخانه کار می کنم . الان تعدیل نیرو کردند . آیا می توانم بیمه بیکاری بگیرم ؟ چون قرارداد پروژه عمرانی بوده است ؟ سازمان تامین اجتماعی می گوید چون کار پروژه ای بوده است بهت تعلق نمی گیرد؟ یعنی یک پروژه عمرانی 17 سال طول کشیده است یا پروژه های مختالفی بوده است . به هر حال اگر یک شرکت بوده است که برایش کار می کنید به شما تعلق می گیرد . توصیه می کنم اگر از سازمان تامین اجتماعی به نتیجه نرسیدید به دیوان عدالت اداری شکات کنید .

11- دختر دوستم در معاینات بهزیستی کارت معلولیت گرفته که در کارت شدت معلولیت را شدید عنوان کرده اند . مراجعه کردیم بهزیستی برای تمدید بیمه سلامت گفتند برداشته شده و باید بروید پول پرداخت کنید تا بیمه شوید. آیا معلولیت شدید که شامل گفتاری، بینایی و مغزیست شامل بیماری خاص می شود ؟ اگر بله چرا بیمه نمی کنند ایشون را و هزینه اش را باید خوش بپردازد ؟ با مبلغ ناچیزی که بهزیستی پرداخت می کند قادر به پرداخت حق بیمه نیست. اگر جزء بیمار خاص حساب نمی شوند ، آیا بازهم نباید بیمه داشته باشند ؟ منظورم از بیمه دفترچه درمانی هست ، نه برای کار و ... ؟ متاسفانه بیمه بهزیستی در این طرح چند ماهی است حذف شده است . باید هزینه اش پرداخت گردد . البته فکر کنم ماهی 20 هزار تومان است اگر اشتباه نکنم .

12- سلام جناب ! مادرم حقوق می گرفت ! یک دختر که از پدر یکی هستیم رفته حقوق مادرم را نصفش  را گرفته ! طلاق گرفته ! آ یا درسته که اگر پسر بالای 22 سال داشته باشد نمی تواند ؟ طلاقشم صوریه چه جوری ثابت کنیم / مرسی تورو خدا جواب بدید ؟ اگر پسر بالای 20 سال باشد حتی اگر محصل هم باشد دیگر مستمری به وی تعلق نمی گیرد . بابت طلاق صوری به شعبه بیمه تان مراجعه کرده و موضوع را گزارش کنید . هر چند احتمال اثبات این موضوع 50 50 است .

13- من جراحی ستون فقرات کردم و شغلم سنگ کاری و سفتکاری هست . عمل باعث شده پلاتین در کمرم بگذارند و برایم ۳ ماه استراحت نوشته اند از روز عمل ! ولی گفت اند دیگر آن کار را نباید انجام بدهی ! چکار کنم . لطفاً جواب بدهید با تشکر فراوان ؟ تنها کاری که می توانید انجام بدهید این است که در صورتیکه بیمه تامین اجتماعی هستید ، از پزشک تان گواهی استراحت پزشکی بگیرید و با مراجعه به شعبه تامین اجتماعی و تائید شورای پزشکی از کمک هزینه ایام بیماری استفاده کنید .

14- من از کانال بیمه جو قسمت مشاوره رایگان مزاحمتان می شوم . من در یک شرکت از اردیبهشت تا اول آذر ۹۶ کار می کردم . مدیر آموزش با حقوق یک میلیون تومان . به علت اینکه بیمه فقط برج ۴ برایمان رد شده بود من و یکی دیگر از همکاران قسمت کامپیوتر به اداره کار شکایت کردیم . حالا بعد از کلی رفت و آمد و دادگاه وجلسه ، بیمه ما تا اول برج ده رد شده ولی قرداد ما تا اخر ۱۲ بوده است .  عیدی ومزایای ما را هم حساب نکردند ! حالا بار آخر قبل عید روی رای هیات بدوی اعتراض گداشته بود که به حل اختلاف کشید . در جلسه حاضر نشد البته ولی دیروز برای ما پیام آمد که   باز هم رویش اعتراض گذاشته است . حالا فکر کنم می رود تهران دیوان عدالت اداری ! آیا من هم باید روی آن اعتراض بگذارم برای بقیه بیمه ام تا برج ۱۲ و عیدی و سنواتم یا نه ! دیگر اینکه تکلیف بیمه بیکاریم چه می شود و اینکه من الان بیمارم ودفترچه ام را نیاز دارم باید چه کار کنم ؟ در ضمن من ۱۴ سال سابقه کار دارم ولی یکبار بیمه بیکاری گرفتم . ممنون از لطفتان ؟! به نظر من اعتراض بگذارید بهتر است ولی اجباری نیست . باید با رای اداره کار به بیمه مراجعه کنید . البته به شرطی که در حداقل 1 ماه بعد از بیکاری به اداره کار اطلاع داده باشید . ضمنا تامین اجتماعی به صورت مجزا اشتغال شما را بررسی می کند و سپس در مورد استحقاق دریافت مقرری بیمه بیکاری تصمیم می گیرد .

15- شرمنده سوالی داشتم اگر پاسخ بفرمایید ممنون می شوم. میزان دیه شکستگی ثلث تحتانی استخوان درشت نی ساق راست چقدر هست ؟ اگر به خوبی درمان شود 8 درصد و اگر با عیب درمان شود یا درمان نشود 10 درصد دیه کامل . معمولا 8 درصد دیه داده می شود که به نرخ دیه امسال معادل 18 میلیون و 480 هزار تومان می شود .

16- خانم بنده در حالی که کنار خیابان ایستاده بوده به علت انحراف یک موتور سیکلت که راکب تقریبا 16 ساله ای داشته دچار حادثه شده و پای راست ایشان درشت نی و نازک نی شکسته شده است .  در صحنه حادثه اعلام شد که یک ماشین به موتور زده و موتور منحرف شده که اول ماشین فرار کرده و بعد گرفتنش .  البته ادعا دارد که من نزدم بخاطر همین رفتم ! اما سوال  اولا دیه پرداختی بر اساس تاریخ صدور حکم است یا تاریخ تصادف ؟ دوم اینکه از تاریخ تصادف تا مدت چهار ماهی که قرار است پای خانم من در گچ باشد با توجه به اینکه به علت گچ گرفتن کل پا قادر به حرکت نیست هزینه های نگهداری با کیست ؟  هزینه داروهای مصرفی قابل دریافت است ؟ اگر مقصر موتوری باشد پرداخت دیه با توجه به نداشتن بیمه نامه به چه صورتی دریافت می شود ؟  با تشکر از وقتی که گذاشتید ؟ دیه براساس تاریخ صدور حکم است . باید بابت هزینه داروهای مصرفی و هزینه های نگهداری به صورت مجزا شکایت کنید . بعضی از قضات در این زمینه مبلغی در نظر می گیرند و بعضی همان دیه را کافی می دانند . اگر مقصر موتوری باشد و ایشان بیمه نامه نداشته باشد توسط دادگاه به صندوق تامین خسارات بدنی معرفی می شوید و این صندوق با گرفتن ضمانت های لازم از ایشان دیه شما را می دهد .

17- سلام وتهیت ! بنده مدتی پیش تصادف کردم ومقصر نبودم واز ناحیه زانوی راست صدمه دیدم به طوری که رباط زانو یک سمت از آن بایک تکه استخوان کنده شده و از ناحیه کمر دیسک از بین مهره ۴ و۵ بیرون زده و رگ سیاتیک پای چپ صدمه دیده و۲ عصب از پای چپ از کار افتاده است .خواهش می کنم می توانید میزان خسارتی که به من تعلق می گیرد چقدر است  ؟ همه صدمات مورد تایید پزشکی قانونی می باشد . خواهشا اگر به طور تقریبی هم بفرمایید ممنون می شوم ؟ حدود 15 درصد دیه تعلق می گیرد . معادل 35 میلیون تومان به نرخ دیه سال 97

18- من از سال ۸۵ بیمه قالیبافان بودم ! از سال ۹۰ که قانون جدید آمد و حقوق کامل شد . الان که سابقه بیمه گرفتم آن ۵ سال در  سوابق بیمه من نیست . می خواستم بدانم باید چکار کنم ؟ از طریق شعبه تان پیگیری کنید . سابقه های قبل از سال 90 ، نصف حساب می شوند .

19- من احدی هستم . به مدت چهارماه در یک کلینیک گفتاردرمانی کار می کنم به عنوان منشی ! کارفرما هنوز بیمه نکرده است .می خواستم بدانم می توانم حق بیمه خودم را بگیرم و اینکه آنقدر شرایط مسخره برای من ایجاد کردند که احتمالا از ادامه کار منصرف بشوم . کلا با شرایط موجود چطور می توانم حق خودم را بگیرم؟ ممنون از راهنماییتون . مدارک کتبی ندارم
گواهی حقوق از بانک چطور باید بگیرم ؟ مدارک کتبی نداشته باشید به جاتیی نمی رسید . از بانک گواهی بگیرید و با تقبل هزینه درخواست بررسی کارشناس اداره کار را بدهید . 

20- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
با پشتیبانی Blogger.