زمان انتظار برای پرداخت هزینه ها1- سلام خسته نباشید ! آیا بیمه می تواند به رای دادگاه که دیگر رای صادر شده اعتراض بزند ؟ واگر 20 روز مهلت اعتراض تمام شده باشد چی ؟ و اگر اعتراضش بجا نباشد  آیا شاکی می تواند ادعای خسارت کند ؟ بیمه در مهلت زمان مقرر که در قانون تعیین شده است می تواند به رای اعتراض کند . اعتراضش هر نتییجه ای داشته باشد نمی توان ادعای خسارت کرد . شرکت بیمه فقط در زمانی که مجاز است می تواند اعتراض کند . 

2-  آیا بالا رفتن  طول درمان در افزایش مبلغ دیه تاثیر دارد؟ کلا طول درمان و مدت آن در میزان دیه تاثیری ندارد . 

3- جناب نصر عزیز ! با تشکر از پاسخگویی شما و معذرت خواهی بابت گرفتن وقت گرانبهاتون . عرض شود که من در حال رانندگی بودم که یک خانم با آزرا یک دفعه از لاین سمت راست تصمیم گرفت تقاطع رو بپیچه به صورت تخلف پیچید جلوی من که در حال حرکت مستقیم از خط سبقت بودم . من ترمز کردم بهش نزدم ولی یک 206 از بغل  زد به درسمت  راننده من و گلگیر جلوی خودش هم خراب شد . قرار بود از طریق پلاک، آن خانم رو پیدا کنیم که یکی گفت چون برخوردی باهاش نداشتید، مقصر نمی شود و دستتون به جایی بند نیست . اول اینکه شما بفرمایید میشه آن خانم رو با توجه به گذشت شش ماه و عدم برخورد محکوم کرد؟ در ادامه بگویم بعد از اینکه شنیدیم  خسارتی از طرف آن خانم گیر ما دو طرف  نمی آبد، 206 به مسیج و تلفنهای من جواب نداد، بیمه نامه ی من دست ایشان و کارت ماشینش دست من بود . شکایت کرد  و  کروکی فرضی کشید ، روزنامه چاپ کرد و.... به هر حال بعد پنج ماه نصف شب ماشین من را با مامور کلانتری توقیف کرد. در صورتی که اگر کروکی آن تصادف را  بکشند ، من زیان دیده حساب می شوم . دومین سوالم اینه که اگر واخواهی کنم نسبت به شکایت و باز هم من مقصر باشم، با توجه به گذشت شش  ماه بیمه ثالث من، خرج آن را می دهد ؟ چون شنیدم بیمه ثالث تا یک ماه خسارت می دهد ولی مطمئن نیستم . افت ماشینش رو چطور ؟ بیمه می دهد ؟ در ضمن من مسیجهایی رو که به 206 دادم و جواب نمی داد را نگه داشتم.اینها مدرکی حساب می شود ؟ نه نمی شود . ربطی هم به زمان ندارد . کلا نمی شود آن خانم را مقصر کرد هر چند مقصر واقعی است . اگر رای هیات حل اختلاف داشته باشید بیمه موظف است پرداخت کند . افت قیمت را بیمه نمی دهد و خودتان باید پرداخت کنید . بله مدرک مناسبی است . البته بهتر است از مخابرات چاپ شده آن را بگیرید . 

4- درنظریه پزشکی قانونی زده بود شکستگی استخوان زند اعلی وشکستگی استخوان زند زبرین . آیا هر استخوان دیه جدا دارد و چقدر ؟ بله هر کدام دیه جداگانه دارد معادل 8 درصد دیه کامل که مجموعا می شود 16 درصد . هر درصد دیه هم به نرخ دیه امسال معادل 2 میلیون و 310 هزار تومان می باشد . 

5- سلام و درود اقای نصر ! ببخشید وقتتان را می گیرم ولی من تجربه ام کمه و واقعا نیاز به راهنماییتون دارم . من یک دنا پلاس صفر در ایران خودرو ثبت نام کردم و امروز رفتم برای تکمیل وجه و انتخاب بیمه.از مسئول فروش سوال کردم چه بیمه ای بهتر است ؟ خودم اول می خواستم بیمه ایران کنم ولی ایشان گفت که بیمه دانا خوبه و تعریف کرد ازش ! منم بیمه دانا کردم . الان اشنایان بهم می گویند بیمه دانا خوب نیست و ایران خوبه و ازین حرفا . خلاصه خیلی گیج شدم لطفا راهنمایی کنید ممنون ؟ فرق آنچنان زیادی نمی کند . بیمه ایران مراکر پرداختش بیشتر است و کمی هم در زمینه خسارات مالی گشاده دست تر هستند . سال دیگر تغییرش دهید . 

6- سلام خسته نباشید ! همسرم 6 ماه پیش تصادف کرد ! ترقوه چیش شکست ، عمل شد و پین گذاشتند . حالا باید عمل بشود و درش بیاودند . می خواستم بدانم هزینه بیمارستان را باید خودمان پرداخت کنیم یا می شود باکروکی فرضی دوباره عمل کند ؟ معمولا با کروکی تا 2 ماه هزینه مجانی است و باید بعد از 2 ماه خودتان هزینه کنید . 

7- یک سوال داشتم درباره خسارت جانی به راننده مقصر ! در تاریخ ۹۶/۱/۲۲ تصادف کردم وپرونده هم برای بیمه ‌خسارت تشکیل دادم . هنوز برایم مشخص نیست دیه بهم تعلق می گیرد یا نقص عضو ! ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟ فقط در صورت نقص عضو به شما تعلق می گیرد . اگر از 23 مرداد به این طرف بود دیه در هر صورت تعلق می گرفت . 

8- سلام خسته نباشید ! بنده جمجمه سرم درتصادف شکسته بوده است . دربیمارستان مطهری گنبد اقای دکتر کمال چوگان بنده راعمل کرد که استخوان ها را خارج و درعمل دوم پلاتین درسرم قرارداد . ولی بعد از عمل تورم داشت که بعد هرعملی تورم هست ولی این تورم بعد از ترمیم زخم جای عمل همچنان باقی بود که به مطب دکتر چوگان مراجعه کردم . ایشان داروی آنتی بیوتیک تجویز کرد و گفت این تورم را از بین می برد . ولی من پیش متخصص عفونی رفتم وایشان آنتی بیوتیک های خیلی قوی برای درمان تجویزکرد ولی استخوان بنده نیزدرگیرعفونت شد . و دکتر آرین بنده را بستری وکرانیکتومی استخوانهای عفونی و خارج کردن جسم خارجی که دکترچوگان قرارداده بود و ترمیم دیفکت پوستی مرا از مرگ نجات داد . چه کاری کنم که صدمه ای که به من وارد شده ازعمل های دکتر چوگان پایمال نشود ؟ ممنون می شوم من را راهنمایی کنید ؟ باید به دادسرای پزشکی استان تان شکایت کنید . 

9- من چانه ام را عمل جنيوپلاستى كردم . حالا افتادگى پيدا كرده و عصبش پاره شده و چانه و دندان هاى پايين جلو بى حس هست . مي خواستم ببينم ديه تعلق مي گيرد و چقدر؟ دیه تعلق می گیرد و باید به دادسرای پزشکی شکایت کنید . جزء موارد ارش است و نمی توان با دقت نظر داد . حدس می زنم حدود 10 درصد دیه کامل تعلق بگیرد . 

10- 3 ماه پیش داخل شرکت لیفتراک به پای من زد . 80 روز استعلاجی داشتم و حالا می خواهم حق و حقوقم را بگیرم اما نمی دانم باید چکار کنم و اینکه می خواستم بدانم اگر مشکلاتی که برای پای من پیش آمده بگویم شما می فرمایید چقدر دیه به من تعلق می گیرد ممنونم . در ضمن باید عرض کنم شرکت بیمه مسئولیت مدنی بدون نیاز به رای دارد و اینکه حادثه کار من ارسال شده ؟ بستگی به بیمه دارد . بعضی از بیمه ها با نظر پزشک معمتد خودشان دیه می دهند و بعضی نیار به رای دادگاه دارند . به دادگاه شکایت کرده و با توجه به نظریه پزشکی قانونی و رای دادگاه دیه بگیرید برایتان بهتر است . 

11- ببخشید مزاحمتون شدم ! من از برج ۴سال گذشته تا الان شکایت کردم و فعلا نتیجه نگرفتم . نامه آخر پزشکی قانونی را هم تحویل دادم . هرموقع هم می روم دادگاه می گویند فعلا نوبتت نشده است . مگر یک پرونده چقدر زمان می برد تا نوبتش بشود ؟! اگه برویم پیش قاضی چی بهم می دهد که ببرم دفتر بیمه ؟ باید رایتان صادر شود و البته ظاهرا کمی طولانی شده است . روال دادگا های ما بعضی مواقع همین گونه است . 

12- سلام و خدا قوت آقای نصر ! من درحین خدمت (سپاه) و آشپزی  روغن داغ روی پای چپم ریخته شد (به دلیل بی دقتی ) . جای سوختگی  بعد از ۶ماه هنوز هست . طبق قوانین بیمه کوثر آیا دیه بهم تعلق می گیرد یا فقط غرامت هست .درصورت دیه یا غرامت مقدار پول که به من می دهند چقدر هست ‌؟  به شما دیه تعلق می گیرد . بستگی به سطحی دارد که سوخته شده است و شدت سوختگی ! باید از پزشکی قانونی نامه بگیرید . 

13- لطف می کنید این رو حدودا حساب کنید چقدر می شود ؟ ممنونم‌. دعا گوی شما و خانواده محترمتان هستیم ؟

  1. بابت خراشیدگی نرمه گوش 1 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 2 میلیون و 100 هزار تومان به نرخ دیه سال 96
  2. بابت کبودی زانوی راست 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 315 هزار تومان به نرخ دیه سال 96
  3. بابت ترک خوردگی دنده هفتم محاط بر قلب 2.5 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 5 میلیون و 250 هزار تومان به نرخ دیه سال 96
  4. بابت آسیب نسوج 0.3 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 630 هزار تومان به نرخ دیه سال 96
  5. 0.75 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 575 هزار تومان به نرخ دیه سال 96
  6. باب خراشیدگی پشت دست راست 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 50 هزار تومان به نرخ دیه سال 96
  7. بابت خراشیدگی کنار داخلی دست 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 50 هزار تومان به نرخ دیه سال 96
  8. بابت خراشیدگی انگشت 1/3000 دیه کامل معادل 70 هزار تومان به نرخ دیه سال 96
14- ببخشید می شود درصد  دیه اینها را هم بهم بگوئید : تورم و کبودی مچ پای چپ ، آسیب صفحه رشد استخوان درشت نی ساق پای چپ . مصدوم پسر بچه یازده ساله است ؟ بابت کبودی 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد . به نرخ دیه امسال 346 هزار تومان می شود . آسیب صفحه رشد استخوان درشت نی ارش دارد . به نظر من حدود 4 درصد دیه کامل .

15- همسرم در یک تصادف از ناحیه لگن  آسیب جدی دیده  بود و او را به بیمارستان دولتی بردند و چون دیر رسیدگی کردند در حال زجر  کشیدن بود . پسرم پدرش را به بیمارستان خصوصی  برد و اورا عمل کردند و بصورت آزاد عمل  شد . درضمن از بیمه تکمیلی  نیز برخوداربود . ولی بعداز  ترخیص بیمه سلامت و  بیمه آتیه  هزینه‌ها  را تقبل نکردند و در حدود ۱۵ ملیون تومان  هزینه  را تقبل نکردند . در ضمن ما از این  مسئله  اطلاعی نداشتم  که در بیمارستانهای دولتی باید عمل انجام شود.لطفا کمک کنید. چگونه می توانیم هزینه‌ها  را از بیمه بگیریم . با تشکر ؟ بیمه پایه هزینه ای بابت تصادف نمی دهد و تا 2 ماه بعد از تصادف هزینه در بخش های دولتی مجانی است . اگر در بیمارستان خصوصی برده شده باشد بیمارستان موظف است تعرفه دولتی را کسر کند و مابقی را پرداخت کنید . بیمه مکمل تان با توجه به قراردادی که دارد باید هزینه های مربوطه را تقبل کند .

16- دیه به مقصر ربطی به دادگاه ندارد ؟  چندبار به دادگاه رفتم اما بهم گفتند دیه دادن به  مقصر ربطی بهشان ندارد ؟ درست گفته اند . چون شاکی خصوصی وجود ندارد ربطی به آنها ندارد .

17- سلام خسته نباشید . من پرسنل فروشگاه جامبو هستم ! الان دو روز است که براثرکار سنگین کمردرد گرفتم که احتمالا دکترگفته دیسک هست . می خواستم بدانم می شود ازبیمه بیکاری استفاده کنم ؟ بهتر است از دکتر استعلاجی بگیرید و با تائید شورای پزشکی تامین اجتماعی کمک هزینه ایام بیماری بگیرید . گرفتن مقرری بیمه بیکاری سخت تر است و در قدم اول باید اخراج شوید .

18- آیا خانمی که بیمه تامین اجتماعی دارد ۱۰سال سابقه و شوهرش کارمند بازنشسته بانک هست . اگر شوهر فوت کند و حقوقش را منتقل کنند برای خانمش ؟! آیا خانم از بیمه تامین اجتماعی هم می تواند همزمان حقوق بگیرد ؟ بله می تواند . این تنها موردی است که می توان از هر دو مستمری استفاده نمود .

19- ضمن عرض سلام ! ٤ سال در كارگاهي با قرارداد مشغول به كار بودم و بيمه كامل پرداخت شده است. ٢٩اسفند٩٦ترك كارم رد شده ولي دوباره از ابتداي ٩٧شروع به كار در همان كارگاه قبلي كردم و بيمه هم رد شده است. حالا كه دوباره بيكار شده ام با توجه به يكي بودن محل كارم در هر دو مورد آيا مشمول بيمه بيكاري هستم. يا اينكه بايد ١سال بيمه رد شده باشد ؟ اگر کارفرمایتان بکی باشد و کد کارگاه هم یکسان باشد مشکلی ندارد و می توانید از مقرری بیمه بیکاریاستفاده کنید .

20- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .