دیه آسیب نسوج1- سرکار یک حادثه برایم اتفاق افتاد که باعث پاره شدن دیسک و تنگی لوله نخاع شد .  دیه اش چقدر می شود  ؟ هیچکدام دیه ندارد و هر دو ارش دارند . نمی شود بدون مدارک پزشکی نظر داد . 

2- سلام استاد شرمنده مزاحم شدم . من مرداد ماه سال ۹۶ تصادف کردم . دست و بینی شکست وستون فقرات کمرم تقریبا ۴ مهره اش بطرف راست خمیدگی پیدا کرد . در گزارشات بیمارستانم نوشتند که ستون فقراتم عیب کرده است . البته به اصطلاح پزشکی نوشته جای عیبی که من برایتان نوشتم . ولی من را که کلانتری فرستاد پزشک قانونی دست و بینی ام را گفتم ولی یادم رفت که کمرم را بگویم . چون شدت دردش کم بود به خودم گفتم شاید در اثر ضربه کمی درد کرده خوب می شود ولی الان شدت دردش بعد از ۶ ماه  خیلی بیشتر شده است . حتی عکس گرفتم ستون فقراتم همان جور خم مانده است . الان من دوباره شکایت کنم به ستون فقراتم نتیجه می گیرم یا نه ! خواهشا راهنمایی کنید ؟ الان حتی نمی توانم خم بشوم و دوباره راست بشوم . شب که می خوابم صبح به زور با کمک زنم بلند می شوم از جام ؟ خودم هم گج کارم و از کارم ماندم . نمی توانم خم بشوم ماله را بکشم ؟ این هم نامه پزشک قانونی هست که فعلا پرونده تو دادگاه هست ؟ برایتان 14 درصد دیه کامل بریده اند . بهترین راهی که دارید این است که این موضوع را به دادگاه بگوئید و با مدارک پزشکی به پزشکی قانونی مراجعه کنید . مدارک بیمارستانی زمان حادثه را باید داشته باشید . 

3- ٦ مرداد ٩٦ با ماشينم ، البته بنده سرنشين بودم و همكارم راننده چپ كرديم ! ايشان آسيب جدي نديد و من هم رضايت محضري دادم كه شكايتي ندارم . متاسفانه ضايعه نخاعي ( كشيدگي نخاع) از ناحيه گردن از مهره 5 و6 که شكسته شدند و هم مهرهاي 3 و4 كمري يعني c,t آسيب ديدم . فلج ٤ اندام و كنترل ادرار و مدفوع و توانايي جنسي را از دست دادم . با توانبخشي و ... که انجام دادم دست هایم به حركت افتادند ولي انگشتام نه هنوز ! برج ٨ رفتم پزشك قانوني طول درمان نوشت براي برج ٢ امسال . حركت دستهایم در اين ٩ ماه بدست آمده است . و تغيير ديگری نكردم . پزشك قانوني  راي خودش را صادر مي كند اين دفعه و حدودا ديه  چقدر هست ؟ بستگی دارد که به نظر ایشان امکان بهبود هست یا نه ! مسائلی مثل قدرت جنسی یا کنترل ادرار و مدفوع زمان می برد که قطعی گردد . البته شما می تواند مواردی که قطعی شده است را در حد نصف دیه بگیرید . امیدوارم دچار مشکل نشوید که رضایت محضری داده اید . حدود دیه به اندازه یک دیه کامل است . 

4- ببخشید باز مزاحم شدم . یک نفر رفته تصادف کرده پزشکی قانونی درصد اعلام کرده است . بعد فرستاده دادگاه ! حالا دادگاه هم وقت داده دو ماه بعد ! الان دوماه بعد طرف با اولین جلسه دادگاه به پولش می رسد ؟ یا کار یک جلسه نیست و چند تا جلسه برگزار می شود ؟ دوم اینکه آن هزینه های عمل و خرج و مخارج دکتر و بیمارستان را دادگاه بهش می پردازد . یا فقط دیه ای که تشخیص می دهند را پرداخت می کنند ؟ معمولا در جلسه اول دادگاه رای داده می شود . البته این رای تا قطعی شدن به 20 روز زمان نیاز دارد . اگر طرف مقابل یا کارشناس بیمه بر روی رای اعتراض کنند رای به مرحله تجدید نظر می روید وگرنه بعد از 20 روز رای قطعی می شود و باید با مدارک برای دریافت دیه به شرکت بیمه بروید . شرکت بیمه هم یک ماه فرصت دارد دیه را بدهد که معمولا تا 2 ماه طول می کشد . بابت هزینه های دیگر باید به صورت مجزا به دادگاه شکایت کنید که بستگی به نظر قاضی دارد . معمولا همان دیه را کافی می دانند . 

5- باسلام وخسته نباشید !  خدمت شما اگر یادتان باشد 2 ماه پیش من برگه های پزشک قانونی برادرم را که تصادف کرده بود فرستادیم برای شما که دیه اش حدود 95 میلیون می شد . برادر من باماشین خودش تصادف کرده بود و راننده ماشین بود و از بیمه ماشین خودش استفاده کرد وازکسی شکایت نداشت . نزدیک عید هم شد وبیمه پولش را نداد وگفتند بعد عید بیا 15 فروردین . ماهم گفتیم چون طبق قانون بیمه به روز حساب می شود اگر بماند برای سال97 پس باید با دیه سال 97 حساب بشود که گفتند از این خبرها نیست و امروز هم که رفته بیمه ایران بهش گفتند دیه شما حدود 45 میلیون می شود ! چون بیمه راننده ماشین در تصادف فرق می کند وکامل نمی دهند وگفتند اگر معترضید  اعتراض بدهید  ؟ می خواستم بدانم آیا همچین چیزی قانونی است یا خیر ؟ ممنون می شوم که زود جواب بدهید تا بدانیم چکار باید کرد ؟! سپاسگذارم ؟ دیه به نرخ سال حکم دادگاه داده می شود مگر اینکه تاخیر زیادی در آن بیفتد . اگر بیمه نامه تان از مرداد ماه به بعد تمدید شده باشد کل دیه که حدود 45.5 درصد است باید داده شود . 45.5 درصد هم به نرخ دیه سال 96 معادل 95 میلیون و 550 هزار تومان می باشد . غیر از این باشد می توانید به بیمه مرکزی شکایت کنید . 

6- ببخشید من در یک شرکت پخش کاغذ دیواری اول برج 9 ساله 95 شروع بکار کردم . بعنوان راننده که بعدها مسولیت انبار با سمت قبلی هم بهم دادند و برای بیمه هم امروز و فردا می کردند . که ساعت کاریم از 9:30 تا زودترین تایم در خلوتی 5 وشلوغی 11 شب بود که ساعت که  هیچ باربری موجود نمی باشد.  26 اسفند برای بیماری پدرم به شهرستان آمدم با هماهنگی 10 اسفند خبر دادم بهشان که با تحویل گرفتن وانت وکلید انبار بدون دریافت نه حقوق دوماه ، نه عیدی من را روانه کرد . درضمن  حقوقم ساله اول 1100 بود که امسال1200 بهم می داد . نه اضافه کاری نه بیمه کرد من را . من هم چون یک فرزند و اجاره ماهیانه 600 هزار تومان دارم مجبور بودم پیشش کار کنم . لطفا راهنماییم کنید به تهران آمدم چه اقداماتی برای دریافت حقم بکنم چون جوابی به بنده نمی دهد . بزرگواری می کنید من را راهنمایی کنید ؟ باید در اداره کار نزدیک خانه شکایت کنید . گواهی رداخت حقوق از بانک بگیرید و هر مدرک دیگری دارید که نشان دهد در آنجا کار می کنید را نیز ارائه کنید . بابت عیدی ، سنوات ، حقوق باقیمانده ، اضافه کاری و ... شکایت کنید . بهتر است با تقبل هزینه درخواست بازرسی کارشناس اداره کار را دهید . 

7- سلام روز بخیر ! این عکس نظر پزشکی قانونی است . می شود لطف بفرمایید و راهنمایی ام کنید که مبلغ دیه چقدر می شود ؟ ضمن این که عصب  مچ پا آسیب دیده و هنوز تکلیف خوب شدن قطعی  آن معلون نیست . دکترها گفتند برگشت عصب آسیب دیده سالها زمان می برد تازه اگر برگشتی وجود داشته باشد .  در این مدت چند ماهی که سرکار نرفتم حقوقی دریافت نکردم ضمن اینکه هزینه های درمان و تجهیزات پزشکی و ...هم بهم تحمیل شده که نمی دانم چطوری و از کجا این هزینه ها را وصول کنم . در طول درمان در بیمارستان دچار آمبولی ریه (سکته ریوی) هم شدم آیا دیه دارد ؟ 12.5 درصد فعلا مشخص شده است . بابت عصب و در رفتگی مفصل لگنی بعدا نظر داده می شود . عوارض اگر به علت حادثه باشد ارش دارد . هر درصد دیه به نرخ امسال 2 میلیون و 310 هزار تومان می شود .  

8- می شود برایم بگوئید مشاهده چند لکه خون درمغز بچه هفت ساله درتصادف که چند روز بستری بیمارستان بوده و بعد معرفی به پزشکی قانونی که باز از طرف پزشکی قانونی معرفی به دکترجراح مغز واعصاب وتایید کردن مطلب با نظرشخصی خودش که نیاز به جراحی ندارد و باز معرفی به دکترعکس برداری،ام ار ای ،اسکن که بعلاوه نظر دکتر قبلی  دو مورد دیگر که کوفتگی قسمتی از مغ زو ورم باشد و با پزشکی قانونی دادن کمیسیون که دکتر آخر با نبودن بچه ومعاینه نکردن وندیدن بچه گفتند مشکلی ندارد ! به نظر شما دیه تعلق می گیرد ؟ چند درصد ؟ به نظر من ارش تعلق می گیرد . دقیق نمی توان گفت و باید پرونده بیمارستانی و عکس ها به دقت دیه شود . چیزی حدود 5 درصد دیه کامل ! 

9- بنده از کار افتادگی کلی بالای۶۶ درصد را گرفته ام . می خواهم بدانم به من ماهانه چقدر حقوق تعلق می گیرد .با سابقه ۷ سال بیمه باتشکر از وقتی که برای جواب سوالات ما میگذارید ؟ حداقل مستمری طبق قانون کار را می گیرید . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .