بیمه بیکاری تامین اجتماعی !1- من همسرم قبلا بیمه بیکاری گرفتند .  فکر می کنم سقفش پر شده یعنی 12 ماه . مدتی  کار نکردند و الان اگر یکسال بیمه پرداخت کنیم بعد یکسال امکانش هست که  دوباره بیمه بیکاری بگیرند ؟ بله امکانش هست . 

2- من حدود یک سال است در یک شرکت مشغول به کار شدم . در بدو استخدام کلیه آزمایشات را از من گرفتند . الان یک سال است از طریق سایت تامین اجتماعی متوجه هستم که بیمه من ریخته می شود . آیا برای گرفتن دفترچه که تا حالا نداشتم دوباره باید آزمایش بدم ؟ نه نیازی نیست . 

3- ضمن عرض سلام و خسته نباشید ! بنده حدود ۲۱ سال سابقه بیمه تامین اجتماعی (۲سال آن سربازی است) دارم .مبلغ پرداختی حق بیمه من حدود ۱۷۰۰۰۰۰ تومان در ماه می باشد .سن من هم ۴۶ سال می باشد .تصمیم به مهاجرت گرفته ام ! بهترین و به صرفه ترین بیمه ای که می توانم انتخاب کنم (اختیاری ، مشاغل آزاد ، مهاجرین خارج از کشور) کدام می باشد تا بتوانم در پایان حقوق بازنشستگی بگیرم . به نظر شما اگر مشاغل آزاد را انتخاب کنم با توجه به سابقه کار من با چه مبلغی شروع کنم که نخواهم پول اضافه یی پرداخت کنم و در ضمن حقوق بازنشستگی هم کم نباشد ؟ بهتر است بیمه مشاغل آزاد انتخاب کنید با نرخ 12 درصد . میانگین سال آخر پرداخت حق بیمه به علاوه افزایش سالیانه را انتخاب کنید بهترین گزینه است . 

4- آقای نصر سلام عرض شد ! سال نو مبارک ! یک راهنمایی از شما می خواهم که ما را از بلاتکلیفی در بیارید ! بنده ساکن مشهدم و دانشجوی شهرستان سبزوار که به خاطر تحصیل در مقطع ارشد مجبورم روزانه از محل سکونت تا دانشگاه با ماشین در رفت و آمد باشم . وشغل ثابتی هم ندارم و فقط با ماشین سواری خودم در سطح شهر مسافرکشی می کنم . از طرفی تازه زن گرفتم و عقد کردم و همین رفت و آمد به جاده باعث شده استرس داشته باشم خدایی نکرده تصادفی چیزی اتفاق بیفته و دست همسرم از زمین و آسمان کوتاه باشد . نه مستمری و نه حقوقی از جانب من بهش نرسد . لطفا بنده را راهنمایی کوچکی اگه برایتان مقدور هست بکنید تا از طرفی از این بلاتکلیفی خارج بشم . بنده تا ماهی 150 هزار تومن می توانم برای بیمه پرداخت کنم . می خواستم بدانم بیمه خویش فرما اختیاری بریزم یا مشاغل آزاد . چون نه جواز کسب دارم . نه کارت مهارت فنی حرفه ای ؟ با پولی که دارید بیمه مشاغل آزاد 14 درصد پرداخت کنید تا بازنشستگی و فوت قبل از بازنشستگی را در بگیرد . اما کلا اختیاری بهتر است ولی هزینه اش بیشتر است . 

5- سلام من حدود دوازده سال سابقه بیمه تامین اجتماعی خبازی دارم .  الان حدود شش سال  بیمه نیروهای مسلح دارم . آیا می توان سابقه بیمه تامین اجتماعی  را به نیروهای مسلح وصل کرد . لطفا جواب  بدهید حتما ؟ باید از طریق امور اداری تان نامه گرفته و درخواست انتقال سوابق به تامین اجتماعی بدهید . البته تا جائیکه می دانم نیروهای مسلح صرفا سوابق دولتی را می پذیرد و سوابق بخش خصوصی را قبول نمی کند . 

6- مي خواستم بپرسم من که 23 سال سابقه دارم و مدت 6 سال در جای مشغول به کار بودم که الان بخاطر نخواستن کارگر بیرونم کرده و الان خودم می خواهم پرداخت کنم . مي خواستم بدانم که آیا می توان این هفت سال را یک دفعه پرداخت کرد و اگر بخواهم ماهی پرداخت کنم ماهی چقدر می شود ؟ تنها با رای اداره کار می توان پرداخت نمود . یعنی باید در اداره کار برای بیمه بر علیه کارفرما شکایت نمایید . 30 درصد حقوق تان به عنوان حق بیمه در نظر گرفته می شود . به صورت خویش فرما هم نمی توانید پرداخت کنید . 

7- سلام سال نو مبارک . شرمنده مزاحم شدم . می خواستم ببینم بیمه بیکاری جز سابقه حساب می شود و در آخرین محل کار باید ۶ ماه سابقه داشته باشیم یا یک سال ! ممنون می شوم راهنمایی بفرمایید ؟ بله جزء سابقه حساب می شود . اگر قراردادتان تمام شود و بیکار شوید باید یک سال سابقه داشته باشید وگرنه اگر در اثنای قرارداد اخراج شوید و با رای اداره کار نتوانید به کار برگردید حداقل باید 6 ماه سابقه داشته باشید . 

8- من ۶ سال بیمه قالی بافی دارم . حدود یک سال است بخاطر دیر کرد پرداخت حق بیمه  بیمه من را قطع کردند . الان باید چکار کنم ؟ باید با معرفینامه تعاونی قالیبافی شهرتان مجددا به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید .   

9- من 5 سال هست که بیمه قالی بافی ام و حدودا 11 سال سابقه بیمه دارم که حق بیمه سه ماه آخر یعنی  دی و بهمن و اسفند  که بیمه ام تا 97/1/5 مهلت پرداخت داشت و من متاسفانه 97/1/6 پرداخت کردم . آیا بیمه ام باطل می شود یا قبول می کنند ؟ اگر تاریخش گذشته بود بهتر بود پرداخت نمی کردید . با این حال بهتر است از طریق شعبه پیگیری کنید . در اینگونه مواقع معمولا قرارداد باطل می شود و باید از ابتدا قرارداد ببندید . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .