تاریخ محاسبه دیه !1- شکستگی دو قوزک پا که یک طرف پلاتین خورده و طرف دیگر دو تا پیچ زدن چقدر دیه تعلق می گیرد . ممنون از راهنماییتان ؟ ربطی به پلاتین و پیچ ندارد . احتمالا 8 درصد دیه دارد . معادل 18 میلیون و 480 هزار تومان به نرخ دیه امسال .

2- من کارم پیک موتوری است و امروز صبح یک اقایی داشتم جایی می بردم که تصادفی کردیم . ایشان گفتند هیچیم نشده است و فقط قفسه سینه ام کمی می سوزد . انگار دسته موتور خرده است توی قفسه سینه ام . باهم رفتیم دکتر  و آقای دکتر گفتند که دنده ها آسیبی ندیده وگفتند هیچی نیست . الان پیام داده که طپش قلب دارم واینجور چیزها ! می خواهم شکایت بکنم ! می خواستم ببینم آیا می توانند شکایت بکنند  یا خیر ؟ از زمان تصادف تا الانم حدود سیزده چهارده ساعت گذشته است ؟ شکایت که می توانند بکنند . با این حال اگر آسیب خاصی ندیده باشند دیه تعلق نمی گیرد . طپش قلب دیه ندارد . 

3- شخصی که دراثر تصادف رانندگی آسیب دیدگی وارده به جسم شده آن هم در ماه حرام ! آیا دیه آسیب دیده  جزئی از جسم  دو برابر یا براساس ماه حرام محاسبه می شود ؟ نه دیه به صورت معمولی محاسبه می شود . تنها در صورت فوت براساس ماه حرام محاسبه می شود . 

4-  ببخشید شکستگی استخوان محافظ  چشم  هم از بالا هم از پایین  وخوردن  3 عدد بخیه روی صورت دیه اش حدودا چقدر می شود ؟ حدود 16 درصد دیه اش می شود . 

5- داداش من ۴ ماه پیش تصادف کرد ومتاسفانه فوت شدند . خواستم بدانم بیمه که الان قرار است دیه پرداخت کند ، کامل دیه را می دهد یا کمتر می دهد ؟ و اینکه می گویند دیه شخص ثالث دیگر به راننده فوت شده شامل نمی شود ایا این قانون شامل ما می شود یا نه ؟  دیه را باید کامل بدهد . دیه شخص ثالث به راننده فوت شده تعلق می گیرد . 

6- سرباز وظیفه آموزشی که به علت سهل انگاری پادگان و اهمیت ندادن به سرماخوردگی دچار عفونت شدید بدن و از دست دادن کبد شد و فوت در بیمارستان در همان روز اعزام از پادگان به بیمارستان شد. الان تکلیف خانواده متوفی چیست ؟ چه حق و حقوقی به آنها تعلق می گیرد ؟! باید به کجا مراجعه کنند! ؟ آیا شهید محسوب می شود! آیا دیه کامل تعلق می گیرد؟! لطفاً کمکم کنید ممنونم ؟ در صورتیکه اثبات شود پادگان در فوت وی مقصر بوده است تا میزان یک دیه کامل به وی تعلق می گیرد . باید به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح مراجعه کنید . سربازان همه بیمه درمانی و حوادث دارند . شهید محسوب نمی شوند

7- یک بنز لب خیابان پارک کرده بود . شب بود ازعقب زدم بهش . ۱۲ساعت توکما بودم .چشم راستم بینایش را ازدست داد. . حالا من نمی دانم چه بکنم ! اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم ؟ اگر بیمه نامه تان از مرداد 96 به این طرف تمدید شده باشد می توانید از بیمه شخص ثالث خودرویتان دیه بگیرید . 

8- با سلام من به مدت سه ماه در کارگاهی مشغول به کار شدم . دقیقا سه ماه مانده به عید نوروز کارفرما سه ماه حقوق من را نداد . دو روز مانده به عید حساب کتاب کردیم : کلی خسارت جنس مرجوعی ٫ خراب شدن رایانه و از این قبیل موارد را از حقوق من کسر کرد . اول کاری قانون کار صحبت کرده بودیم ولی موقع حساب کتاب حقوق هر ماه را هفتصد حساب کرد و برای سه ماه کار کردنم مبلغ ۱۱۰۰۰۰۰۰ را به حسابم کارت به کارت کرد . من هم بعداز تعطیلات عید سر کار نرفتم . ایشان هم شروع کرده به آزار واذیت تلفنی . می گوید ریموتم دست توست واز کارخانه ام دزدی کردی ! یک ماه هم حق بیمه واریز کرده که مبلغ ۱۴۰۰۰۰۰ ریال هم بابت بیمه از من کسر کرده است . شکایت نکرده ام . می توانم بابت اینکه حقوقم را نداده وتهمت می زند از او شکایت کنم ؟ ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید ؟  بابت حقوق ، بیمه ، مبلغ زیادی که بابت بیمه کسر کرده است ، حداقل حقوق طبق قانون کار ، حق بن و ... به اداره کار شکایت کنید . بابت تهمت در صورت داشتن مدرک می توانید به دادگاه عمومی شکایت کنید . 

9- ببخشید من از خرداد سال ۹۴ در یک مغازه لوازم آرایشی کار کرده ام و ایشان من را بیمه نکرده اند و تا ۲۱ برج ۱۲ سال ۹۶ کار کرده ام وهمیشه از اداره بیمه می آمدند کار فرمام می گفت که این فروشنده چند روز است که آمده و اینکه ایشان ناگفته نماند حقوق وعیدی من را می دادند ولی سنوات من را نداده اند و بیمه نکرده اند . خواهش می کنم اگر نتیجه ای برای بیمه نکردنم می گیریم تا شکایت کنم خواهش می کنم به من کمک کنید من هیچ کس را ندارم کمکم کنید ؟ با مدارک پرداخت حقوق به اداره کار شکایت کنید . نتیجه می گیرید . 

10- بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .