پاسخ به سوالات : 31 خرداد 1397


1- با سلام و خسته نباشید : حکم دادگاه بنده صادر شده و موارد زیر را اعلام نموده است . لطفا اگر امکان دارد مبلغ دیه را مشخص کنید ؟
 1.  چهار پنجم از یک سوم از یک دوم دیه بابت خرد شدگی انتهای فوقانی بازوی راست. 
 2. دو و نیم درصد دیه بابت آسیب نسج نرم فوقانی بازوی راست ناشی از تعبیه ابزار ارتوپدی 
 3. سه درصد دیه بابت نیمه دررفتگی مفصل شانه راست 
 4. شش هزارم دیه بابت کبودی بازوی راست و ساعد چپ
 5. نیم درصد دیه بابت خراشیدگی حارصه قدام ساق چپ
 6. پانزده درصد دیه بابت نقص عضو ناشی از محدودیت حرکتی شدید شانه راست. ضمنا بنده در سال ۹۶ بصورت علی الحساب ۱۰ درصد از بیمه دریافت کرده ام  که مبلغ آن هم ۲۱ میلیون تومان بوده است ؟ 
 • 13.33 درصد دیه کامل معادل 30 میلیون و 792 هزار تومان 
 • 2.5 درصد دیه کامل معادل 5 میلیون و 775 هزار تومان 
 • 3 درصد دیه کامل معادل 6 میلیون و 930 هزار تومان 
 • 0.6 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 386 هزار تومان 
 • 0.5 درصد دیه کامل معادل 1 میلیون و 155 هزار تومان 
 • 15 درصد دیه کامل معادل 34 میلیون و 650 هزار تومان . 
 • چون 10 درصد را گرفته اید معادل 10 درصد از مبلغ فوق به شما پرداخت نمی شود . 
2- نیکان : تعداد روزهای کارکنان در اسفند ماه بجای 29 روز 28 روز رد شده است . آیا شامل جریمه می شود ؟ درصورتی که اعلام کنیم خدمت سازمان آیا اصلاح می شود ؟ به واحد درآمد مراجعه کرده و موضوع را بگویید . معمولا فیش مجدد صادر می شود و اینگونه موارد شامل جریمه نمی شود .

3- سلام خسته نباشید ! می خواستم بدانم دو صدم بابت دامیه مخاط لب تحتانی چقدر از دیه کامل محسوب می شود ؟ 2 درصد دیه کامل معادل 4 میلیون و 620 هزار تومان .

4- جواد نکودری : با سلام و خسته نباشید ! بنده در حین انجام ماموریت اداری با ماشین اداری سرنشین دچار سانحه و بازوی دست چپ شکست . بعد از سه ماه ، مراجعه مجدد به پزشکی قانونی اعلام داشت محدودیت حرکتی دارم ولی سه ماه دیگر مراجعه کنم تا درصد نهایی نقص عضو را مشخص کنم . الان می خواستم حدود درصد نقص عضو را بدانم ؟ با توجه به این که عمل جراحی داشتم و پین گذاشته شده است ؟ بابت شکستگی 8 درصد دیه کامل تعلق می گیرد . بابت نقص عضو بستگی به معاینات پزشکی قانونی دارد . آن چیزی که من دیده ام معمولا بین 5 تا 10 درصد دیه کامل محاسبه می شود . هر درصد دیه هم 2 میلیون و 310 هزار تومان می باشد .

5- نرگس : اگر کارگری معرفی به کاری که از تامین اجتماعی آورده در تاریخ 3/15 باشد و ایشون در تاریخ 3/02 بخواهند مشغول به کار شوند ( یعنی زودتر ازتاریخش بیاید سرکار). اولا آیا از نظر قانون ایراد دارد ؟ دوما اگر در این مدت (یعنی از 3/2 تا 3/15 ) برایش اتفاقی پیش بیاید شرکت مقصر شناخته می شود ؟ اگر ایشان استراحت پزشکی داشته است و زودتر از موعد بخواهد بیاید سر کار از نظر قانونی ایرادی ندارد . اگر اتفاقی برایش پیش بیاید که منتهی به ایجاد تعهداتی برای تامین اجتماعی شود قطعا کارفرما مقصر است .

6- ز. شیخی : سلام ! پدرم بازنشسته آموزش و پرورش است و بیمه تکمیلی آتیه را دارد. اما جدیدا هزینه آزمایشات و بیمارستانش زیاد شده است. از چه طریقی می توانیم سقف بیمه شان را بالا ببریم؟ بسیار سپاسگزارم ؟ معمولا در قرارداد بیمه نامه گروهی که توسط شرکت آتیه سازان حافظ با آموزش و پرورش یا تامین اجتماعی بسته می شود سقف تعهدات ثابت است . با این حال بهتر است به آموزش و پرورش مراجعه کرده و از طریق آنها درخواست دهید . شنیده ام به صورت موردی با افزایش پرداخت حق بیمه ، سقف تعهدات بالا برده می شود .

7- امیر عباسی : سلام ! من در شرکتی کار می کردم و استعفا دادم و آمدم بیرون - الان بعد از گذشت 4 ماه با من تسویه حساب نکردند و ادعا دارند که سفته ها بعد از 3 سال به من برگردانده می شود. سفته ها برای حسن انجام کار داده شدند و رسید سفته ها را هم دارم. منابع انسانی گفته چون شما در شرکت رقیب داری کار می کنی تا از آن شرکت نیایی بیرون باهات تسویه نمی کنیم. الان من چجوری باید تسویه حسابم و سفته هایم رو بگیرم؟ با توجه به اینکه من هیچ اطلاعاتی از شرکت خارج نکردم و هیچ خسارتی هم به شرکت نزدم و کاملا مسالمت آمیز از شرکت قبلی استعفا دادم ؟ بابت تسویه حساب با مدارکی که دارید به اداره کار شکایت کنید ، مطمئنا به نتیجه می رسید . بابت سفته ها ابتدا از طریق دفاتر الکترونیک قضایی درخواست بازگشت سفته هایتان را دهید تا درخواست قضایی برایشان ارسال گردد و 1 ماه مهلت دارند پس بدهند . اگر ندادند حتما با رسید دریافتی به دادگاه شکایت کنید و مطمئنا باید سفته ها را پس بدهند .

8- لیلی صابرپور : سلام روز بخیر ! من حدود 10 سال است در یک شرکت خصوصی با مدرک کارشناسی مهندسی کشاورزی مشغول به کار هستم . 5 سال اول از سابقه کارم بعنوان کارشناس مرکز پاسخگویی (اپراتور تلفن) کار کردم و در 5 سال دوم بعنوان مسئول دفتر واحد روابط عمومی مشغول بوده ام. در حال حاضر در شرکت ما طرح طبقه بندی مشاغل در حال اجرا می باشد . با توجه به مدرک تحصیلی و غیر مرتبط بودن در صورت اجرا این طرح آیا حقوق بنده کاهش می باید ؟ مدرک غیر مرتبط معمولا در طرح طبقه بندی مشاغل محسوب نمی گردد . با این حال بعد از اجرای طرح ، هیچگاه حقوق و مزایای دریافتی فرد کاهش نمی یابد و حتی اگر مطابق با عنوات شغلی اختصاص داده شده کم گردد با استفاده از آیتمی به عنوان تفاوت تطبیق این کاهش جبران می گردد .

9- مصطفوی : با سلام و احترام ! سال گذشته حدود سه ماه برای یک شرکت بازرگانی (با وعده و وعیدهای پوچ) کارکردم. هم کار قبلیم رو از دست دادم ، هم بیمه بیکاریم و هم حقوقی که می گرفتم. یک ماه بهم حقوق دادند و بعد هیچی ! الان 5 ماهه امروز و فردا می کنند که تسویه می کنیم ولی هنوز خبری نیست و بهانه شان نداشتن نقدینگی ! به نظرتون چکار کنم که به حق و حقوقاتم بطور کامل برسم؟ لازم به ذکر اینکه با چرب زبانی پایه حقوق کمتر از رقم توافق را برایم به اداره کار رد کردند وعملا بر مبنای آن من با شکایت شاید بتوانم نصف طلبم را بگیرم. لطفا راهنمائی بفرمائید ؟ باید به اداره کار شکایت کنید و معمولا قرارداد مبنا قرار داده می شود . می توانید گواهی از بانک بابت 1 ماه پرداخت حقوق ارائه دهید تا کمکی کند . بعد از قرارداد لیست حق بیمه اهمیت دارد .

10- سپهر : سلام ! بنده با خودروd لیفان x60 تصادف کردم . درب سمت راننده فرو رفته , هزینه صافکاری و رنگ 750 تومان شد ! راننده لیفان درخواست افت قیمت کرد که افسر به ایشان گفتند ماشین مدل 93 شامل افت قیمت نمی شود. ایشان درخواست افت قیمت دارند، لطفا راهنمایی کنید . متشکرم ؟ ماشین مدل 93 اگر تصادف جدی نکرده باشد نیز شامل افت قیمت می شود . افسر اشتباه کرده است . ایشان می تواند به هیات حل اختلاف محل زندگی شما شکایت کند و احتمالا با درخواست شان موافقت می شود . بهتر است با ایشان توافق کنید . اگر شکایت کردند سعی کنید درخواست اعسار دهید و قسطی پرداخت کنید .

11- ELI : سلام وقت بخیر ! من در تاریخ ۱۵ آذر ۹۶ زایمان کردم و در تاریخ ۱۵/۳/۹۷ که می خواستم برگردم سر کار به من اعلام کردند که ما قرارداد مجددی با شما نمی بندیم و به شما نیازی نداریم . قرارداد سال ۹۶ من یک ساله بوده و در سال جدید قراردادی با من بسته نشده است. می خواستم بدانم من می توانم از شرکت شکایت کنم که چون پارسال قرارداد من یک ساله بوده و سه ماه در سال جدید بیمه من رد شده ولی قراردادی نداشتم قرارداد امسالم هم یکساله بشود ؟ و من تا پایان امسال از شرکت حقوقم را بگیرم یا بازگشت به کار بگیرم ؟ اصل قرارداد پارسال و فیش حقوقی و نامه عدم نیاز شرکت را هم دارم ؟ شما باید شکایت کنید بابت بازگشت به کار ! با گرفتن حقوق تان تا پایان امسال از شرکت موافقت نمی شود ولی شما کارگر دائمی تلقی می شوید .

12- مقدم : سلام . وقت بخیر ! در صورتی که برای یکی از کارکنان شرکتی ترک کار رد شده باشد و بعد از دو ماه بازرس به اشتباه حضور وی را تایید زده باشد و جریمه شامل حال شرکت شود ، چه مدارک و متنی برای اعتراض به بازرسی تامین اجتماعی جهت ارایه به هیات مناسب می باشد ؟ ممنون از پاسخگویی شما ؟ لیست بیمه همان ماهی که ترک کار نامبرده ذکر شده است مهمترین مدرک است . علاوه بر این اگر مدارک تسویه حساب هم دارید ارائه دهید .

13- رضا دریک : سلام خسته نباشید ! من از سال 83 تا سال87 فروشنده یک مغازه صوتی تصویری بودم و زمانی که مامور بیمه تشریف می آوردند ما را بیرون می کردند برای اینکه بیمه نشویم . می خواستم بدانم می توانم حق بیمه خودم را از کارفرما بگیرم یا خیر با تشکر ؟ باید به اداره کار شکایت کنید . اگر مدارک کافی داشته باشید به نتیجه می رسید . اگر رای بگیرید و از دادگاه هم اجرائیه بگیرید تامین اجتماعی موظف است حق بیمه را به همراه جریمه اش از کارفرما وصول کند .

14- Mojtaba : من یک شرکت نرم افزاری دارم که می خواهم برای فروش نرم افزار در شهرهای مختلف چند نماینده و بازاریاب بگیرم. این نماینده بصورت شخص حقیقی فعالیت دارند. آیا من بابت درصدی که به عنوان سهم آنها از فروش می دهم باید بیمه پرداخت کنم ؟ شنیدم وقتی بیمه می خواهد حسابرسی یک شرکت را انجام دهد ممکن است برای این موارد جریمه بنویسد! نماینده ها هم هر کدام قرارداد دارند و بابت فروش هر نسخه درصد مشخصی از فروش دریافت می کنند ؟ بله ! تامین اجتماعی به صورت مقطوع در زمان حسابرسی بر روی مبلغ فوق حق بیمه در نظر می گیرد . بهتر است از قسمت درآمد شعبه تامین اجتماعی و کارشناس امور پیمان ها در این زمینه مشورت بگیرید .

15- سلام . من فرهنگی هستم و دفترچه بیمه سلامت دارم . از طرفی تحت تکفل همسرم هستم و دفترچه بیمه نیرو های مسلح را دارم. چند روز پیش یک پیام برایم آمد که باید یک بیمه را کنسل کنم. به نظرتون من باید از کدام بیمه انصراف بدهم. بیمه سلامت یا نیروهای مسلح ؟ بهتر است از بیمه سلامت انصراف دهید . الان بیمه نیروهای مسلح خدمات بهتری ارائه می کند و از نظر هزینه نیز مقرون به صرفه تر است .

16- یوسف : پس از دادخواست و بعد از آنکه رای اداره کار صادر شد چطور می توانم برای بیمه بیکاری اقدام کنم؟ آیا باید صبر کنم تا ۱۵روز مهلت تجدید نظر بگذرد یا الان هم می توانم ؟ روال کار را می خواستم بپرسم ؟ رای اداره کار اگر مبنی بر بازگشت به کار نباشد می توانید اقدام کنید . با همین رای هیات تشخیص به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید .

17- محسن : سلام ! شرکت های نوپا و دانش بنیان برای پرداخت حق بیمه پرسنل خود شامل تخفیف در تعرفه بیمه تامین اجتماعی می شوند ؟ مدتها در این زمینه بحث شده است . با این حال تا به حال عملا اتفاق خاصی نیفتاده است . تخفیف خاصی از نظر بیمه برای شرکت های دانش بنیان وجود ندارد .

18- حسین عبدالوند : من درسال 95 تصادف کردم و در بیمارستان ها شش ماه بستری بودم . کلیه ، طحال از دست دادم . عمل هرنی کردم . پایم شکسته و پلا ک توی پایم است . از کار افتادگی بهم تعلق می گیرد ؟ به احتمال بسیار زیاد تعلق می گیرد . با این حال باید دوره درمانی تان تمام شود تا کمیسیون پزشکی در این زمینه تصمیم بگیرد .

19- رضا علوی : من می خواهم در فروشگاهی به عنوان فروشنده کار کنم. به صورت کلی خدمتتون عرض می کنم. قرارداد یک طرفه دست شرکت می مونه و به من کپی داده نمی شود . احتمالا 10 میلیون سفته می خواهند که فقط قراره مبلغش توی قرارداد ذکر بشود . این قراردادها ، قرارداد قانون کار نیست چون بیمه ای هم در کار نیست. هفتصد هزار تومان در ماه هم قرار است به من به صورت ثابت داده بشود . به نظرتون این کار را قبول کنم ؟ کار را با توجه به شرایط خودتان باید قبول کنید و این به خودتان ارتباط دارد . اگر قبول کردید در دادن سفته دقت کنید . توصیه می کنم فایل صوتی که در زمینه سفته در قراردادهای کاری ارائه داده ام را در سایت یا کانال تلگرام مطالعه کنید تا زمانی که خواستید در شغل بهتری استخدام شوید بتوانید به راحتی از آنجا بیرون بیائید .

20- رضا علوی : آیا درخواست بیمه از کارفرمایی که بیمه نکرده از نظر قانونی امکان پذیر است ؟ بله امکانپذیر است ولی ممکن است اخراجتان کند . بهترین کار این است که مدارک مکتوب برای کارکردتان داشته باشید و بعد از خروج از شرکت درخواست بیمه کنید .

21- رضا علوی : با سلام خدمت شما و سایت خوبتان ! شناسنامه و کارت ملی من قرار است به مدت 1 هفته دست کارفرما جهت عقد قراداد و کار در فروشگاه باشد. آیا در قبال این امانت گذاری باید رسیدی بگیرم یا خیر؟ به نظر من حتما بگیرید . دلیلی ندارد شناسنامه و کارت ملی یک هفته در اختیار ایشان باشد !

22- نجوا مهین : سلام من قصد دارم از کارفرما شکایت کنم چون با من تسویه حساب نمی کند. بیمه هم کلا نکرده است ، هیچکدام از کارمندها را چون شرکت ثبت قانونی نشده به خاطر مالیات ! آدرس شعبه ای که می توانم بابت بیمه و اداره کار بروم برای شکایت می خواهم ؟ بستگی به محل زندگی تان دارد . نزدیک ترین شعبه بیمه تامین اجتماعی را پیدا کنید . از کارمندان شعبه بپرسید اداره کار مربوطه کجاست . از طریق اینترنت هم می توانید جستجو کنید .

23- sara : با سلام ! از کارفرمای خود شکایت کردم بخاطر اخراج بدون دلیل و ندادن عیدی و تسویه حساب... و همچنین رد نکردن بیمه ! چون قرارداد نداشتم فقط رای بابت یک ماه کار صادر کردند . در صورتی که پرینت حساب که حقوق واریز می شده است ارائه کردم و همچنین برگه بازرسی تامین اجتماعی . حالا قصد اعتراض دارم وباید چه مدارکی ارائه بدهم که ثابت بشود مدت کارم چند ماه بوده است ؟ پرینت حساب خودش مدرک معتبری است مگر آنکه کارفرما دلایل دیگری برای پرداخت هایش داشته باشد . اگر فیش حقوق داشته باشید خیلی خوب است وگرنه تقاضا کنید از محل کار و از سیستم حضور و غیاب بازرسی شود .

24- Sahar : بنده به عنوان فروشنده در یک مغازه پوشاک به صورت تمام وقت بدون تعطیلی مشغول بکار بودم . کارفرما نه بیمه کرده نه عیدی پرداخت کرده نه مرخصی .الان ۲ ماهه که سر بحث حقوق و عیدی ام از کار بیرون آمدم و ایشون هی امروزو فردا می کند برای پرداخت مبلغ طلب بنده ! نمی دانم چکار کنم بدجور گرفتارم . هم می خواهم تنبیه بشود که حق بقیه را نخورد ، بار اولش نیست که با فروشنده هایش اینکار را می کند ؟ باید مدارک مکتوب داشته باشید که در آنجا کار می کرده اید . اگر مدارک ندارید بعید است در اداره کار به نتیجه برسید . اگر دارید حتما شکایت کنید .

25- دوست : با سلام و خسته نباشید و تشکر از اینکه پاسخگو هستید ! بنده در یک تصادف جرحی طبق نظر پزشکی قانونی دچار آسیب نسج نرم زانوی راست شدم و دو ماه دیگر برای معاینه مجدد باید بروم . سوالم اینه که :

 1. اولا دیه این آسیب چقدر است ؟ 
 2. سوال دومم اینکه کبودی و تورم موجود هم که روی زانو است ، آیا دیه جداگانه دارد ؟
 3. سوال سومم آیا علاوه بر دیه، ارش هم بخاطر یک ماه آتل کامل پا و درست راه نرفتن بعد از آتل و مخصوصا عدم بارگزاری در این مدت روی پا بهم تعلق می گیرد ؟
 • بین 2 تا 5 درصد دیه کامل ، دیه این آسیب است .
 • بله کبودی و تورم دیه جداگانه دارد . هر کبودی بر روی بدن 0.15 درصد دیه کامل دارد معادل 346 هزار تومان . ارش تورم نیز معمولا 1 درصد دیه کامل درنظر گرفته می شود .
 • اگر درست راه نرفتنتان دائمی باشد ارش تعلق می گیرد وگرنه تعلق نمی گیرد .
26- اشکان اعتمادی : با یک خودروی ام وی ام مدل ۹۶ تصادف کرده و مقصرم . بهترین راه برای رهایی و پرداخت افت قیمت و درو طرف مقابل چیست ؟ روش خاصی ندارد . اگر شکایت کنید باید بدهید اگر مقصر باشید . بهتر است قسطی اش کنید تا بتوانید به یک توافق برسید .

27- حامد حامدی : با سلام ! بنده زمان تحویل اتومبیل صفر از نمایندگی متوجه شدم که بدلیل بی مبالاتی از سوی نمایندگی هنگام رنگ کردن دیوارهای نمایندگی ، گرد رنگ بروی کل اتومبیل بنده نشسته به همین دلیل اعتراض کرده و اتومبیل را تحویل نگرفتم . نمایندگی اتومبیل را پولیش کرده و به بنده اطلاع داد که جهت تحویل آن به نمایندگی مراجعه کنم . سوال بنده اینست که آیا اتومبیل بنده افت قیمت دارد؟ بسیار سپاسگذارم ؟! بله افت قیمت دارد البته اگر آدم ماهر آن را بررسی کند .

28- دنیز : در صورتی که فرد معاینات بدو استخدام را انجام ندهد و در کارخانه مواد غذایی مشغول به کار شود و بعد از گذشت چند سال وی عمل قلب باز انجام دهد و از کار افتاده شود، مقصر کارفرماست؟ چه کسی بایستی مستمری وی را پرداخت کند؟ معمولا تامین اجتماعی در این زمینه کمیته ماده 90 را تشکیل می دهد . با توجه به درصدی که محیط کار بر روی از کارافتادگی نقش داشته باشد کارفرما باید مستمری را تا آخر عمر پرداخت کند و یا به مدت 10 سال یکدفعه مستمری پرداخت کند .

29- با سلام، آیا امکان قبول وکالت توسط شما جهت طرح دعوی در وزارت کار هست، یا وکیل کاربلد و منصفی رو در این زمینه می توانید معرفی کنید ؟ با سپاس ؟! نه متاسفانه کار وکالت انجام نمی دهم و بهتر است در مورد همکاران هم نظر ندهم .

30- سید محسن سید تقوی : سلام من مادرم بیمه قالی بافی دارد و دار قالی دارد و در خانه قالی بافی انجام می دهد ، نزدیک به ۳سال . همسر من آیا می تواند از این بیمه استفاده کند ؟ به چه روشی باید اقدام کنیم ؟ البته مادر من شهرستان هستند و من و همسرم مشهد زندگی می کنیم . همسرم هم سابقه بیمه دارد. ممنون می شویم راهنماییم کنید ممنونم ؟ باید اول از سازمان آموزش فنی و حرفه ای مدرک فالیبافی بگیرند . بعد به تعاونی فرش و گلیم شهرتان مراجعه کرده و برای تامین اجتماعی معرفینامه بگیرید . فعلا 1 سال و چند ماه است هیچ سهمیه ای در زمینه بیمه قالیبافی نیست . در فایل های صوتی سایت و کانال تلگرام ، در زمینه بیمه قالیبافی یک فایل صوتی کامل ارائه داده ام .

31- رسولی : من دراسفند به علت پاره شدن کابل بالابر مغازه از ارتفاع 5 متری سقوط کردم و باعث شکستگی پاشنه هر دو پا و زانوی چپ و دو مهره کمر و پارگی دیسک کمرم شد که درکمرم پلاتین گذاشتند که هنوز قادر به راه رفتن وایستادن زیاد نیستم و پاشنه پای راستم هم پلاتین گذاشتند که علی رغم این به علت چرخش استخوان پا قادر به راه رفتن درست با پا نیستم و پایم را کج و کفش طبی می پوشم و پاها هنوز بعد از چندین ماه ورم دارد . در آن زمان من شکایت نکردم ! آیا الان برای دریافت دیه می توانم اقدام کنم و مبلغ آن حدودا چقدر می شود و چگونه باید شروع کنم برای شکایت ؟ باید ثابت کنید در محل کار این اتفاق افتاده است اگر می خواهید از بیمه مسئولیت ایشان دیه بگیرید . به نظرم نیاز به نظر مثبت کارشناس اداره کار دارید . حدود 26 درصد به نظر من دیه تعلق می گیرد . معادل 60 میلیون تومان !

بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .