دیه پارگی چشم و در رفتن هیپ و ترک خردن مفصل لگن !


علیرضا : با سلام خدمت آقای نصر من یک ماه پیش تصادف کردم واز ناحیه های زیر آسیب دیدم . 
۱. پلک وگوشه چشمم پاره شده که حدود ده تا بخیه خورده وپلک افتادگی کمی گرفتم الان !
۲.از ناحیه دست ساعد راستم حدود ۱۵تا بخیه خورده که از داخل هم بخیه خورده ! ۳.در رفتگی هیپ و ترک خوردن یکی از مفصل های لگنم ! ۴.زانویم زخم شده و کبودی هم داشته ! لطفا ممنون میشم ازتون اگر بگوئید جند درصد به این ها دیه تعلق می گیرد ؟

1- بابت پارگی پلک دقیق نمی توان نظر داد و نظر پزشکی قانونی و چشم پزشک باید با معاینه اعلام شود . معمولا بابت پارگی پلک 4 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 9 میلیون و 240 هزار تومان به نرخ دیه امسال . بابت افتادگی هم معمولا تا 2 درصد ارش تعلق می گیرد .

2- بخیه مهم نیسنت . تعداد زخم مهم است و عمق آن . اگر زخم ساعت منجر به خونریزی شده باشد معمولا بابت هر جراحت 1 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 2 میلیون و 310 هزار تومان .

3- در رفتگی هیپ و ترک خوردن مفصل لگن دیه مقدر ندارد و ارش دارد . به نظر من مجموعا 5 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 11 میلیون و 550 هزار تومان .

4- زخم که بستگی به تعداد و عمق محاسبه می شود . بابت کبودی 0.15 درصد دیه تعلق می گیرد معادل 346 هزار و 500 تومان .

بنده به صورت  رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .