کارفرما سفته ام را نمی دهد !

سعید : سلام ! مدت 4.5 ماه در یک شرکت هلدینگ به عنوان کارمند اداری مشغول به کار بودم . در تاریخ 17 فروردین با ماشین شرکت که نقص فنی داشته (نداشتن لنت ترمز به طوری که لنت تمام شده و آهن لنت صفحه دیسک ترمز را خط و خش انداخته ) تصادف کردم و از پشت به ماشین دیگری زدم . ماشین شرکت قبلا برای ماموریت کاری 10 ، 12 روز برای استان سمنان تحویل من بوده و حتی یک خط هم روی ماشین نیفتاده بود .
ولی کارفرما حاضر به استفاده از بیمه نشده و کل خسارت 2 طرف ماشین که مجموعا. 12.000.000 ریال شده را پرداخت کرده ولی الان می گوید باید 600 تومان را من بدهم در صورتی که کاملا نقص فنی بوده و اطلاع داشتند که ماشین لنت ندارد ولی به من اطلاع ندادند. به خاطر همین سفته حسن انجام کار من را که به صورت سفید امضا بوده را نگه داشتند و  می گویند نمی دهم تا پول را پرداخت کنی . ممنون می شوم راهنمایی کنید ؟ سفته هیچگاه بابت چنین موضوعی نمی تواند باشد . سفته بابت حسن انجام کار است و نه تصادف . ضمنا ایشان باید از بیمه اش استفاده می کرده است . قانونا می توانید ندهید و از طریق درگاه الکترونیک قضایی درخواست گرفتن سفته تان را کنید . سفته تان را نمی توانند به این راحتی به اجرا بگذارند.


بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشیدیک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول یا صفحات بعدی سایت را ببینیدسوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد

مقالات پربازدید

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

محاسبه افت قیمت خودرو !

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

دیه کبودی به نرخ سال 98

نمونه قرارداد کار سال 98

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

محاسبه آنلاین دیه !

حقوق و مزایای پرستاران !