آیا مشمول ماده 75 قانون تامین اجتماعی می شوم ؟

کیان : با سلام ! 7  سال سابقه بیمه دارم. درگیر بیماری ژنتیکی پیشرونده هستم. ابتدای شروع به کارم مشکل خاصی نداشتم و کارم را بطور کامل انجام می دادم . پس از گذشت 7 سال توانایی جسمی انجام کارم کاهش یافته و توان انجام کار ندارم. سابقه شروع بیماریم قبل از شروع بیمه هست و معاف پزشکی بخاطر این بیماری هستم که این موضوع نیز قبل از شروع بیمه بوده است :
1.     با این اوصاف آیا ماده 75 تامین اجتماعی شامل حالم می شود یا نه؟ با توجه به پیش رونده بودن بیماری ؟
2.      قبل از شروع بیماری چند جا کار کرده ام اما بیمه برایم رد نشده است . چطور می توانم پیگیری کنم ؟ اصلا نیاز هست یا نه ؟ اگر جواب سوال 1 منفی است از این طریق می شود راهی باز کرد یا نه ؟
3.     با وجود معافیت پزشکی سربازی و بیماری اما در معاینات رانندگی چیزی تشخیص داده نشده و گواهی نامه رانندگی بدون قید و شرط دارم . حتی 3 سال پیش گواهی نامه را 10 ساله تمدید کردم باز هم چیزی تشخیص داده نشد و گواهی نامه شخص سالم بهم دادند. آیا این قضیه می تواند در تایید توانایی جسمی در زمان شروع بیمه کمک کند و بهش استناد کنم ؟ باتشکر ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     بستگی به شدت آن دارد . اگر در قبل از شروع بیمه پردازی در حد 66 درصد ازکارافتادگی نبوده اید مشکلی ندارد .
2.     بهتر است قبل از درخواست ازکارافتادگی سابقه کامل بیمه تان را پیگیری نمایید . داشتن سابقه بیشتر در هر صورت در ازکارافتادگی تان تاثیر مثبت دارد.
3.     گواهینامه رانندگی اهمیت خاصی ندارد چون دقت بالایی از نظر پزشکی ندارد . مدرک بدردبخوری نیست.


بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشیدیک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول یا صفحات بعدی سایت را ببینیدسوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد