پرداخت دیه به نرخ روز

سعید خطیب : با سلام و آرزوی قبولی طاعات ! کارگری در کارخانه به علت حادثه در سال ۹۰ فوت نموده و در سال ۹۱ بیمه مسئولیت مدنی دیه کارگر را بر مبنای سال ۹۰ محاسبه و به خانواده حادثه دیده پرداخت کرده است ولی خانواده متوفی تقاضای مابه التفاوت دیه سال ۹۰ تا ۹۱ را که حدود ۲۶ میلیون تومان هست ازکارفرما نموده اند.
سوال این هست آیا این مبلغ مابه التفاوت برهمان مبنای مابه التفاوت سال ۹۰ تا ۹۱ باید پرداخت شود یا اینکه مابه التفاوت به روز باید پرداخت شود ؟ باتوجه به اینک ۶۷ میلیون و پانصدهزارتومان در سال ۹۱ پرداخت شده است و مبالغی نیز چون اعسار قبول شده ماهیانه پرداخت شده است) باتشکر) ؟ دیه باید به نرخ روز و براساس درصد پرداخت شود . یعنی هر سال هر مبلغی پرداخت شده باشد درصدی از دیه پرداخت شده است و مابقی دیه بر حسب درصد به نرخ هر سالی که پرداخت می شود باید حساب شود .·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 
·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید
·          سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست .
·         مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد