دیه را چه کسی باید پرداخت کند ؟


پریسا  : سلام ممنون که جواب دادید ! سوال دیگر  بنظر شما کم نزدند برایم . امکانش هست قاضی بیشتر درصد بزند . مگه ارش و دیه جدا نیست  ؟ مگر  نباید دیه شکستگی هم بدهند ؟  پس چجوری حساب کردند که شده ۱۵ درصد ! یعنی این حکم قطعی هست ! دیگر نصف دیه را هم باید طرف خودش بدهد  . بیمه همه اش  را قبول نکرده است . ۲ سال بهش مهلت دادند . نوبت بعدی دادگاه من ۱ ماه دیگرست  ؟
1.     مورد شما را یادم نمی آید . ولی خود من دیه و ارش را با هم جمع می کنم . دیه با اعلام پزشکی قانونی توسط قاضی مشخص می شود و ارش توسط پزشکی قانونی مشخص می شود . دیه شکستگی هم دیه مقدر است و باید پرداخت گردد.
2.     بیمه باید دیه را کامل بدهد و این ربطی به حادثه دیده ندارد مگر اینکه مقصر مشکلی داشته باشد که در این صورت باید خودش در طی 2 سال پرداخت نماید.
3.     حکم ، بعد از عدم اعتراض به رای دادگاه بدوی قطعی مشود و اگر اعتراضی از طرفین شود حکم قطعی توسط دادگاه تجدید نظر اعلام می شود.


·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 
·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . 
·          سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست .
·         مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
·         عضویت در کانال تلگرام بیمه جو