بازنشستگی با 20 سال سابقه

سارا دهقان : من 9 سال و نیم درشرکت سختی کار برام رد شد و بعداز کار اخراج شدم و یک سال از بیمه بیکاری استفاده کردم و بعد از 5 ماه بیمه قالیبافی رد کردم تا الان 16سال سابقه بیمه دارم و هنوز بیمه قالیبافی رد می کنم .
 اگر بخواهم با 20سال و 42سال بازنشسته شوم چه باید کنم چون من 1سال و 8 ماه دیگر 42سال می شود سنم و سابقه ام حدود 18سال ! آیا سختی کار برای سالهای اولیه شاملم می شود و به نطرتون من هنوز همین بیمه قالیبافی را رد کنم یا در شرکتی کار پیدا کنم که کارفرما داشته باشم . در کل چه کاری انجام دهم بهتر است ممنون  ؟
1.     اگر بخواهید با 20 سال سابقه و 42 سال سن بازنشسته شوید باید در شرکتی کار کنید که مشمول قانون کار باشید و حداقل 1 سال در آن کار کنید . البته چون مدت زمان زیادی را بیمه قالیبافی بوده اید به احتمال زیاد تامین اجتماعی به سادگی این موضوع را قبول نخواهد کرد .
2.     اگر سختی کارتان محاسبه نشده است باید بابت آن سال ها به کمیته تفکیک مشاغل سخت و زیان آور اداره کار شکایت کنید و رای مثبت بگیرید و کارفرمایتان یا خودتان حق بیمه اضافه که مبلغ زیادی نیز می شود را محاسبه کرده و پرداخت نمایند .
3.     تصمیم گیری در مورد بیمه قالیبافی سخت است . به نظر من از دستش ندهید چون دیگر نمی توانید بیمه قالیبافی شوید . ممکن است اگر در شرکتی کار گیر بیاورید نتوانید با 20 سال سابقه بازنشست شوید .


·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 
·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید
·          سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست .
·         مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد
مقالات پربازدید

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

محاسبه افت قیمت خودرو !

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

نمونه قرارداد کار سال 98

دیه کبودی به نرخ سال 98

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

دیه سوختگی !

حقوق و مزایای پرستاران !