آیا می توان از دو نوع بیمه غرامت گرفت ؟!

آتوسا : سلام و سپاس از لطف شما در پاسخگویی ! بیمه شخص ثالث خودرو را برای دیه در نظر گرفتند . اما چون حادثه حین ماموریت بوده بیمه ای به عنوان بیمه غرامت هم داشتند که مربوط به حوادث کاری هست . آیا این امکان را داریم که دیه قانونی از شخص ثالث خودرو و هم غرامت از بیمه حادثه دریافت کنیم؟
سوال دیگه ای هم دارم و اونم این هستش که آیا برای ازدست دادن کامل شغل و درآمد و خسارات وارده فراوان دیگر که برای درمان مربوط به دندانها و ... هست که بیمه تقبل نمی کند می توانیم از مسبب حادثه شکایت کنیم در جلسه دادگاه؟! آیا قاضی توجه می کند به این موضوع؟ (  . دیه ای حدود ۱۳۰میلیون بهشون تعلق می گیرد از بیمه خودرو  ؟
1.     بعید می دانم . در تمام بیمه نامه های مسئولیت که حوادث کاری را پوشش می دهد شرط شده است که در صورت حادثه تصادف که دیه از طریق بیمه شخص ثالث پرداخت می گردد دیگر غرامتی داده نمی شود .
2.     بله می توانید از مسبب حادثه به دادگاه کیفری شکایت کنید . بابت هزینه درمان و البته بیکار شدن . معمولا هم می توان به نتیجه رسید.·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 
·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید
·          سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست .
·         مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد