آیا به کارم ادامه دهم یا شکایت کنم ؟


مزامیری  : سلام ! من به مدت ۸ سال در شرکتی مشغول بکار بودم . پایان اسفند ۹۷نامه استعفا پر کردم و کلیه حقوق و مزایا اعم از عیدی و پاداش و سنوات را گرفتم.  طبق قرارداد اولیه (در سال اول امضا شده) باید تا پایان فروردین ۹۸ در محل کارم می‌بودم و کارم را ارائه می دادم که همین اتفاق افتاد. منتهی شرکت هیچ کسی را معرفی نکردند بابت تحویل کار تا روز ۳۱ فروردین ۹۸ که کسی رو آوردن و از من خواهش کردند که بابت آموزش کارمند جدید بروم .
اما الان بعد از چند جلسه که وقت گذاشتم و رفتم می گویند باید باز هم بیایی و کار را تحویل ایشان بدهی وگرنه بابت ۱ماه کارکرد فروردین ات باید بدوئی دنبال حقوق و مزایایت . می‌خواهم بدانم طبق قانون علاوه بر حقوق فروردین چه مزایای دیگری بهم تعلق می گیرد ؟ و اینکه می توانم بروم شکایت و دیگر نروم آن شرکت ؟ ضمنا چون من برای سال ۹۸ قرارداد جدید نبسته ام ،حقوقم چجوری محاسبه می شود ؟ طبق لیست بیمه یا طبق آخرین حقوق دریافتی(یعنی همون اسفند۹۷)چون مبلغ دریافتی با بیمه متفاوت بوده است!  لطفاً راهنمایی کنید و بگوئید آیا می توانم نروم  آن شرکت؟ خیلی ممنونم ؟
·         حقوق و مزایای ثابت فروردین و عیدی متناسب با یک ماه و سنوات متناسب با یک ماه و حق مرخصی و ... در فروردین ماه به شما تعلق می گیرد.
·         حقوق تان در ماه فروردین باید براساس افزایش حقوق جدید محاسبه می گردد چه قرارداد داشته باشید چه نداشته باشید . یعنی افزایش نسبت به حقوق دریافتی اسفندماه .
·         می توانید بروید شکایت و دیگر نروید آن شرکت ولی فرآیند آن طولانی می شود . توصیه می کنم اگر با کمتر از یک ماه رفتن به شرکت مشکل حل می شود شرکت بروید و شکایت نکنید.

·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 
·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . 
·          سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست .
·         مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد . 
·         عضویت در کانال تلگرام بیمه جو 


مقالات پربازدید

آدرس خانه کارگر در تمامی شهر ها !

محاسبه افت قیمت خودرو !

مراحل شکایت از کارفرما ! (البته تا می توانید این کار را نکنید !!)

افت قیمت و نکاتی که ممکن است ندانید ؟!

نمونه قرارداد کار سال 98

دیه کبودی به نرخ سال 98

معاینات اولیه بیمه های اختیاری و حرف و مشاغل آزاد ؟

چند نمونه محاسبه دیه ؟!

دیه سوختگی !

حقوق و مزایای پرستاران !