اداره کار به بیمه بیکاری معرفی نمی کند ؟!

مهندس  : سلام ! من چند وقت پیش از شما مشاوره گرفتم و جلسه اولیه اداره کار را امروز رفتم . خیلی ممنون ! اتفاقی که واسه من افتاد این بود که با وجود اخراج شدنم هیچ حمایتی از من نشد . اصلا خانمی که مسئول رسیدگی بود بسیار برخود بدی با منی که به عنوان کارگر بودم و باید ازم حمایت می شد داشتند .
·         بابت اخراجم هیچ حق السعی ندادند
·          افزایش حقوق سال 97 که باید اعمال می شد نشد
·         سنواتم طبق اداره کار شد با اینکه حقوق من 2200 بود
·         بیمه بیکاری هم گفت اصلا حرفشم نزن همینه که هست ، الان وضع خرابه همه دارند بیکار می شوند .نمی شود به همه بدهیم که ! با اینکه کارفرما خودش گفت اخراجش کردیم! آخر سر هم یه چیزیو گفت امضا کن و بنویس که خودتم نمی خواهی برگردی! من نمی دانستم این رو رای قاضی تاثیر می گذارر و بعدش فهمیدم ! در واقع گول خوردم!  گفتم اینارو به شما بگم شاید کسی مثل من اولین بارش باشد می خواهد شکایت کند بدونه همه چی طبق وزارت کار می شود و درباره بیمه بیکاری ام اصلا نمی گذارند صحبت کنی ؟
به موارد زیر دقت کنید :
1.     بیمه بیکاری اصلا ربطی به آنها ندارد . آنها صرفا معرفینامه می دهند و تشخیص صلاحیت شما برای گرفتن بیمه بیکاری با تامین اجتماعی است .
2.     با آن چیزی که امضاء کردید دیگر بیمه بیکاری به شما نمی دهند چون نشان می دهد که با رضایت از محل کار خارج شده اید . همچنین حق السعی ایام بیکاری هم به شما تعلق نمی گیرد.
3.     منتظر باشید رای صادر شود . بعد از صدور رای قانونا باید حق و حقوق تان به غیر از مواردی که گفتم به شما پرداخت شود . آنگاه بابت معرفی به بیمه بیکاری و حق السعی ایام بیکاری مجددا به هیات حل اختلاف شکاتی کنید.
4.     افزایش حقوق تان باید اعمال شود .
5.     برای گرفتن سنوات مطابق با حقوق باید مدرک مکتوب که نشان دهد حقوق تان چقدر بوده است ارائه کنید.


 بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشیدیک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول یا صفحات بعدی سایت را ببینیدسوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد