چگونگی دریافت افت قیمت خودرو


عباس کریمی : باسلام و خسته نباشید ! با توجه به اینکه تمام قطعات و لوازم خودرو را با ۴ ماه خواب بودن خودرو تا بتوانم با نازلترین قیمت از نمایندگی مجاز تهیه کرده و با بازار آزاد بیرون حدود ۱۰ میلیون تفاوت دارد را در شورا برای مقصر محاسبه کنم ولی ظاهرا مقصر قدر این زحمات مرا نفهمید و گویی اعتراض کرده و به من اعلام می کند ندارم هر کاری دوست داشتی بکن و این حرف بابت زحماتم مرا آزار می دهد و می خواهم تمام هزینه های خودرو ام را که شامل افت،خواب،قطعات ...می شود را به صورت نقد یا حداکثر در دو مرحله ازش بگیرم .
 حال با اینکه خودرویی که با من تصادف کرده صاحب خودرو مادرشان هستند می توانم اقدام به توقیف ماشین مادرشان کنم چون مقصر یک دانشجو و هیچ مال و حساب بانکی ندارد و ماشین آنها بیمه بدنه بوده که ماشین خودشان را با همان درست کردند ، من نمی توانم از بیمه بدنه ماشین آنها استفاده کنم ؟
1.     مقصر ایشان است و خودشان بایدپرداخت کنند . معمولا در مواقع اعسار برایشان قسطی می کنند و حتی می توان حکم جلب هم گرفت هر چند قضات معمولا در مورد افت قیمت حکم جلب نمی دهند .
2.     باید بابت افت قیمت و خواب ماشین به شورای حل اختلاف یا دادگاه عمومی و یا کیفری شکایت کنید .
3.     تشخیص چگونگی پرداخت افت قیمت با قاضی است.

بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید . یک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول سایت را ببینید . سوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .