شکایت از کارگر بابت سفته

شعبانی  : سلام روز بخیر ! برادر من تقریبا 2 سال در یک مکانیکی کار کرد که قرار بود هفته ای 300 هزار تومان بهش بابت دستمزد بدهد . این مدت تا دیر وقت مغازه می ماند و حقوقی دریافت نکرد مدام مدارا کرد . علاوه بر اینکه حقوق بهش نداده بیمه هم نکرده و از برادرم سفته گرفته است . الان 3 ماهه که برادرم از آنجا آمده بیرون ولی صاحبکارم مدام تماس گرفت برگرد . الان که برادرم جای دیگری کار می کند رفته و سفته ها را اجرا گذاشته است . آیا می شود ما شکایت کنیم بابت بیمه نکردن ؟ و چجوری باید آن سفته ها را پس بگیریم ؟
1.     یعنی 2 سال حقوق نگرفته است و چیزی نگفته است ؟
2.     اجرا گذاشتن سفته کار ساده ای نیست و قاضی شما را می خواهد تا دلیل ان را بداند . متقابلا و سریعا به دادسرا رفته و از ایشان بابت به اجرا گذاشتن سفته و ندادن سفته شکایت کنید .
3.     به اداره کار رفته و بابت بیمه ، حداقل حقوق ، عیدی ، سنوات ، حق خواروبار ، حق مسکن و تمامی موارد فوق برای 2 سال شکایت کنید .
4.     اصلا نترسید . اگر محکم باشید کار خاصی نمی تواند بکند .


 بنده به صورت رایگان  از طریق فرم مشاوره رایگان پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود.  کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشیدیک نسخه از پاسخ با نام واقعی یا مستعار شما (می توانید از نام مستعار استفاده کنید) در وب سایت منتشر می گردد . می توانید یک یا چند روز بعد از ارسال درخواست مشاوره ایمیل تان را بررسی نموده و یا صفحه اول یا صفحات بعدی سایت را ببینیدسوالات به ترتیب پاسخ داده می شوند بنابراین نیاز به ارسال مجدد درخواست تان نیست . مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد