محاسبه حقوق و مزایا به نرخ سال 98


مریم حجتی : سلام ! ممنون می شوم در مورد نحوه محاسبه مزایایی که هر سال از طرف وزارت کار مشخص می شود توضیح بفرمایید. من یک سال و هشت ماه در شرکتی کار کردم و حقوق دریافتیم بعد از یک سال تغییر کرد و بالاتر رفت .
برای میزان افزایش حقوق سال جدید کارفرما گفتند میزان اختلاف مزایای پارسال (حق مسکن، بن کارگری و سنوات ماهانه) به تو تعلق می گیرد و نه همش. البته این رو توی مرداد ماه گفتند و تا قبلش نمی خواستند حقوق من را زیاد کنند . در نهایت هم گفتند از فردا نیا ! آیا حق با ایشون بوده و نباید مزایای من را کامل پرداخت می کردند ؟
چون من هیچ جا چنین قانونی را ندیدم و شنیدم که اگر اول سال می گفتند می شد سر این موضوع توافق کرد اما نه اینکه تازه با اصرار من پای حرف زدن نشستند و در نهایت گفتند "نمیدم همینی که هست" ؟
1.     طبق قانون کار حقوق و مزایایتان متناسب با درصدی که هر سال در نشست سه جانبه کارگران ، کارفرمایان و دولت تعیین می شود باید افزایش یابد.
2.     اگر اخراجتان کردند می توانید درخواست بازگشت به کار بدهید و یا درخواست دریافت حقوق و مزایا طبق قانون کار . معمولا برای شرکت های کوچک با درخواست بازگشت به کار موفقت نمی شود و شاید اصلا صلاح هم نباشد . بهتر است درخواست دهید تا حقوق و مزایای تان به نرخ امسال به شما پرداخت گردد .  


·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 
·         مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .