اصلاح بند 3 ماده 111 قانون حمایت از خانواده


مهدی زند : با سلام پیرو سوال ! گرفتن دو حقوق مجاز می باشد ؟ مادر بنده پس از فوت شوهر با پدرشان زندگی می کردند و با مادرشان نصف به نصف حقوق پدرشان را دریافت می کنند ( بازنشستگی کشوری) . همچنین در حال رد کردن بیمه تامین اجتماعی هم می باشند ! آیا می توانند از هر دو حقوق استفاده نمایند با توجه به اصلاح قانون مدیریت کشوری که گرفتن دو حقوق همزمان را مجاز می داند و همچین پس از مادرشان بقیه حقوق به ایشان منتقل خواهد شد؟ با تشکر ؟ می توانند از حقوق خودشان و همسرشان (در صورت وجود) استفاده کنند اما نمی توانند از حقوق خودشان و پدرشان استفاده کنند . گرفتن دو حقوق فقط در صورتی مجاز است که حقوق خود فرد و همسر متوفی باشد و در حالات دیگر امکانپذیر نیست . قانونی نیز در این زمینه اصلاح نشده است .
 **************************************
با توجه به اصلاح این قانون لطفا راهنمایی بفرمایید در بند 3 ماده 111 لایحه جدید آمده است، دریافت بیش از یک حقوق بازنشستگی )یا وظیفه) وراث توسط کارمندان یا وراث قانونی مشروط به اینکه جمع دریافتی هر یک از آنها بیش از دو برابر حداقل حقوق و فوق العاده‌های سالیانه نباشد مجاز است. تفسیر این قانون  ؟
بند فوق در سال 96 اصلاح شده است به شرح زیر :
دریافت همزمان حقوق وظیفه والدین و حقوق بازنشستگی یا از کار افتادگی و یا مستمری بازماندگان از صندوق های بیمه و بازنشستگی از تاریخ تصویب این اصلاحیه ممنوع بوده و صرفاً بیشترین حقوق ملاک عمل صندوق های مذکور خواهد بود  .

·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 
·         مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .