هزینه بیمارستان بعد از تصادف با کیست ؟

محمد شرافت : پسر بنده که راکب موتور بوده با یک پراید تصادف کرده وبه بیمارستان دولتی توسط آمبولانس اعزام شده است . پسر من از ناحیه ابرو دارای شکاف عمیق شده بود ولی به علت اینکه روز پنجشنبه بود این بیمارستان می خواست پسرم را بستری و روز شنبه عمل نماید . بنابراین با رضایت اینجانب پسرم را از بیمارستان دولتی ترخیص نمودم وبه یک بیمارستان خصوصی منتقل کردم و همان روز پنجشنبه او را عمل نمودم .
پس از بهبود پسرم کلیه هزینه های بیمارستان خصوصی را پرداخت نمودم و چون مقصر راننده پراید بود از او شکایت نمودم که کروکی پلیس نیز موید قصور راننده پراید می باشد . دراین رابطه در بیمه ایران که مربوط به خودرو پراید می باشد پرونده خسارت جانی تشکیل گردید و بنده از آن بیمه درخواست پرداخت هزینه های بیمارستان بر مبنای عرف موجود ( تعرفه های دولتی) را نمودم .
مسئول بیمه عنوان نمود که فقط دیه قابل پرداخت می باشد و هزینه های بیمارستانی پرداخت نمی گردد و باید در بیمارستان دولتی باقی می ماندید. با توجه به اینکه بنده ریسک ننموده و پسرم را به بیمارستان خصوصی منتقل کرده ام لطفا راهنمایی فرمایید چگونه می توانم این هزینه ها را دریافت نمایم . آیا لازم است از راننده شکایت نمایم یا باید از بیمه ایران یا بیمارستان خصوصی شکایت نمایم لطفا مرا راهنمایی کنید ؟
کارمند بیمه تا حدی راست گفته است . چون تصادف بوده است هزنه با بیمارستان است . چون برده اید بیمارستان خصوصی فقط باید مابه التفاوت هزینه بیمارستان با تعرفه دولتی را پرداخت می کردید و بقیه با بیمارستان بود . نباید کل هزینه بیمارستان را می دادید و هزینه با تعرفه دولتی مجانی بود . با مدارک تصادف به حسابداری بیمارستان مراجعه و درصدی از پولتان را پس بگیرید . وظیفه دارند بدهند و این را می دانند . اگر ندادند باید از طریق شورای حل اختلاف نزدیک محل خانه تان اقدام نمایید و رای شورای حل اختلاف را برایشان ببرید . هزینه بیمارستان تا 4 ماه مجانی است (با تعرفه دولتی) و ربطی به راننده مقصر یا بیمه ندارد . بیمه باید فقط دیه را بدهد .


·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق  مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 

·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید .