تامین اجتماعی رای اداره کار را قبول نمی کند ؟!

آرشام : سلام ! من بعد از شکایت از کارفرما بالاخره موفق شدم در دادگاه دوم یا حل اختلاف رای قطعی مبنی بر پرداخت عیدی و سنوات و حق بیمه را بگیرم . کارفرما عیدی و سنوات را تسویه کرد و برای بیمه ، نامه اداره کار را بردم تامین اجتماعی !
1.     سوال اول: تامین اجتماعی گفت رای اداره کار برای ما حکم اجرایی ندارد و شما باید همون مدارکی رو که دادید اداره کار و رابطه کارگری و کارفرمایی را اثبات کردید را مجددا بیاورید ما هیات تشکیل بدهیم  و رسیدگی کنیم . من مدارک را ارائه دادم ولی اگر تامین اجتماعی تایید نکند کجا باید پیگیر مطالباتم بشوم ؟
2.     سوال دوم: چون کارگاهی که ما مشغول بودیم کد کارگاهی نداشت ،تامین اجتماعی بازرس فرستاد که بازرس در گزارش سابقه شروع فعالیت کارگاه را ۹۶/۱/۱ درج کرده در صورتی که من از ۹۵/۶/۱ پیش کارفرما شروع به کار کردم و ۷ ماه سال ۹۵ را توی کارگاه قبلی همین کارفرما مشغول بودم که چون اجاره بود اول سال ۹۶ جابجا شد. ولی در رای اداره کار من درج شده از تاریخ ۹۵/۶/۱ تا تاریخ۹۷/۱۱/۵ مشغول فعالیت بودم. حالا این مغایرت تاریخ در رای و گزارش بازرسی دردسر شده و کارمند تامین اجتماعی گفت گزارش بازرس ملاک است و احتمالا رای بر اساس همان اعلام می شود . راهنماییم کنید چکار باید بکنم؟ ممنون از وقتی که می گذارید و بی زحمت هردو سوال رو پاسخ بدهید با تشکر ؟
پاسخ به سوالات فوق به شرح زیر است :
1.     علت تشکیل کمیته در تامین اجتماعی ، آراء بدون دقت اداره کار است که متاسفانه بسیاری از انها بر اثر روابط می باشد و مبنای قانونی ندارد . البته طبق قانون باید رای اداره کار ملاک باشد ولی تامین اجتماعی قبول نمی کند و خودش کمیته دارد . اگر تامین اجتماعی تایید نرکد تنها راهی که دارید شکایت به دیوان عدالت اداری است .
2.     بابت این موضوع نیز به دیوان شکایت کنید . البته دیوان در چنین مواردی معمولا رای تامین اجتماعی را تائید می کند با این حال شکایت کنید شاید به نفع شما رای داده شود . اگر شخص دیگری از ابتدای شهریور 95 در کارگاهتان بیمه بوده است به تامین اجتماعی ارائه کنید ، احتمال دارد نتیجه بگیرید ولی اگر نگرفتید حتما به دیوان عدالت اداری ارائه کنید .

·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق  مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 

·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید.