دیه انتوبه و کما

علی ملایی : سلام وقت بخیر ! ممنون از راهنمایی و مشاوره ! در تصادفی که داشتم به علت شکستگی استخوان کف پای پنجم ، شکستگی ران راست که منجر به عمل پلاتین ،شکستگی استخوان خاجی ساکروم ، شکستی مهره پنجم کمر  در بدو ورود به بیمارستان تیم ارتوپد عمل جراحی پین با وزنه انجام دادند.
سه روز در بیمارستان بستری بودم به علت (خونریزی داخلی) ! ران پا را عمل نمی کردند .صدمات دیگر (پارگی سطح کبدی) و (کوفتگی ریه سمت چپ و راست که در سمت چپ بیشتر بود) از جمله خراش جزیی در دست و پایم بود . بعد از سه روز بستری به اتاق عمل می روم و در حین عمل ران به حالت(اینتوبه)کما می روم .
بعد لوله ای در قفسه سینه می گذارند برای تعبیه خونریزی و به آی سی یو منتقل می کنند . دو هفته ای در آی سی یو بودم که در گزارش چارتر آی سی یو نوشته (بیمار اینتوبه . هوشیار نیست.قادر به آموزش نمی باشد . زخم بستر . تاول های متعدد . عفونت).بعد از گذشت چند روز عفونت شدید ریوی می گیرم .
بعد از به هوش آمدن (تراگئستومی) وصل می کنند .فقط سوالم این است که پزشک قانونی گفته کما نبودید ولی بیمارستان به ما نشان داد که اینتوبه بودی.خواستم ببینم این موضوع شامل اعتراض می شود که اعتراض بزنم ؟ آیا دیه یا ارشی تعلق می گیرد برای بیهوش بودن بیمار(اینتوبه) . عمل جراحی پین پا را هم قید نکردند .خراشیدگی دست را هم قید نکردند .مثل همیشه تشکر از راهنمایی تون ؟
1.     حالت انتوبه با حالت کما از نظر تعریف تفاوت دارد . انتوبه دیه ندارد .
2.     بابت بقیه موار می توانید به نظریه پزشکی قانونی اعتراض کنید.


·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق  مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 

·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید .