بازخرید از محل کار

پروانه جاوید : با سلام ! من حدود چهار سال در شرکتی خصوصی کار کردم . بیمه بودم و سنوات هم دریافت می کردم . الان حدود یک ماه است که قرارداد جدیدی با من بسته نشده اما من هر روز سر کار حاضر می شوم و در دستگاه ورود و خروج ثبت می شود.
کارفرما مدعی است شما به قرارداد نیاز ندارید و فعلا همین طور سر کار بیایید. من چطور می توانم بازخرید چهار سال را بگیرم و شرکت را ترک کنم؟ و یا کارفرما را مجبور به تمدید قرارداد کنم ؟
1.     شما کارمند دائمی محسوب می شود و اگر در پرداخت حقوق و مزایا و بیمه تان مشکلی به وجود نیامده است و افزایش های قانونی لحاظ شده باشد به نظر من زیاد مشکلی ندارد .
2.     معنای بازخرید را متوجه نمی شوم . بازخرید یعنی پرداخت سنوات سالیانه که ظاهرا برای شما پرداخت شده است و البته اگر حقوق و مزایایی باقی مانده باشد . می توانید استعفا دهید و بعد از یک ماه محل کار را ترک نمایید . حقوق و مزایای تان هم باید در هنگام تسویه پرداخت شود وگرنه می توانید از طریق اداره کار اقدام کنید .
3.     توصیه می کنم دوستانه مساله را حل کنید .


·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق  مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 

·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید.