دیه کاهش بینایی

رضا محمدی : با سلام ! مدتی پیش در حین کار مشکلی برایم پیش آمد که موجب آسیب دیدگی شدید از ناحیه یک چشم شدم . مشکلات پیش آمده عبارتند از پارگی شدید شبکیه که ۳۶۰ درجه لیزر شد و در رفتگی عنبیه و نابینایی کامل به مدت حدود۳ ماه !
پس از عمل الان بعد از یک سال که تمام مراحل قانونی پزشکی قانونی را طی کردم و دکتر معتمد پزشکی قانونی اعلام کرد که معالجه پایان یافته دید چشمم یک دهم می‌باشد . الان بعد از یک سال مقدار دیه ای که بریدند در ابتدا فقط ۹ درصد دیه کامل بود و پس از اعتراض مجددا ۹ درصد و اصلاح و ۲۶ درصد اعلام کردند و در نامه ذکر شده پارگی و جدا شدگی شبکیه چشم راست و جداشدگی عنبیه چشم راست که در حال حاضر موجب کاهش دید شده است در صورتی که من حدود یک ساله اصلا دید چشمم تغییری نکرده و پزشک به صراحت اعلام کرده که درمان خاتمه یافته و چشم قبل از حادثه نرمال بوده است و در حال حاضر من ۹۰ درصد بینایی یک چشمم را از دست دادم .
 می خواستم ببینم آیا امکان تعیین دیه از سوی مرجع دیگری وجود دارد؟ و در صورت امکان مقدار واقعی دیه چشم من چقدر است ؟
1.     تنها مرجع اعلام میزان دیه پزشکی قانونی است که شما دو مرتبه می توانید به نظریه شان اعتراض کنید .
2.     اگر 90 درصد بینایی تان را از دست داده اید (معمولا محاسبات دیه براساس شدت بینایی ، میدان دید و مواردی دیگر می باشد !) احتمالا حدود 45 درصد دیه خواهد داشت .

·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق  مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 
·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید .

·