عدم ازکارافتادگی در کمیسیون پزشکی تامین اجتماعی

جواد : سلام ! بنده ۱۴ سال سابقه کار دارم . دچار بیماری شدم و برای مراجعه و درمان به شهرهای اهواز ، تهران و شیراز رفتم و نظر پزشکان معالجم همه این بود که بیماری بنده درمانی ندارد .
سعی کردم به خارج از کشور بروم ولی معرفینامه بهم ندادند و گفتند که چنین بیماری هنوز در هیچ کشوری درمان نشده و روز به روز دارم کم توان و ضعیف حال می شوم  برای از کار افتادگی مراجعه کردم ولی کمیسیون بدوی وتجدید نظر رای دادند که از کار افتاده کلی نمی باشید .
 آزمایشات قبل از استخدام هم داشتم که سالم بودم . پزشکانی که در جلسه تجدیدنظر حضور داشتند از وضعیت حال بدم و بررسی پرونده کاملا نارحت شدند و گفتند که سعی در این دارند که صدرصد کمکم کنند ولی رای که صادر شد بازهم نوشته ازکارافتاده کلی نمی باشد آخه چرا ؟ مگر بیماری لاعلاج ازکارافتاده نیست ؟
پزشکان کمیسیون پزشکی براساس جدول تعین میزان نقص عضو و ازکارافتادگی رای می دهند . هر بیماری یا آسیبی دارای کد خاصی است و در صورتیکه مجموع کدها که به صورت جدولی با هم جمع می شوند از 66 درصد بیشتر شود شما ازکارافتاده می شود . قطعا کمتر از 66 درصد بوده اید . البته اگر نام بیماری تان را می گفتید بهتر می شد در این زمینه نظر داد . ضمنا ممکن است درمان تان خاتمه نیافته باشد و رای ادامه درمان در یکی از کمیسیون ها به شما داده باشند .
بهرام : درود بر شما ! بنده برای گرفتن معافیت کفالت پدر سوالی داشتم ! پدرم در سال 80 بر اثر ضرب و جرح عمدی توسط یک جوانی که برای پدرم و پدر بزرگم ایجاد مزاحمت کرده بود دچار آسیب دیدگی از ناحیه طحال و پارگی آن قسمت شد و ... که در نهایت سبب برداشتن فوری طحال گردید .
اینجانب مشمول سربازی هستم ! آیا نداشتن طحال پدرم نقص عضو یا از کار افتادگی برای گرفتن کفالت محسوب می شود و می توان کفالت گرفت ؟ سپاس از شما ! ایام به کام ؟ براساس کتابچه سازمان نظام وظیفه رای داده می شود . اگر فقط همین مشکل است ازکارافتاده محسوب نمی شوند . باید آسیبی باشد که نیاز به مراقبت دائمی داشته باشند.

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .

 برای مشاوره  رایگان و تلفنی با کارشناس کلیک کنید