گرفتن دو دیه بابت یک حادثه

سهیل روحی : سلام خدمت شما و تشکر پیشاپیش بخاطر زحماتتون ! راستش من 12بهمن 97 یعنی چند ماه پیش تصادف کردم . ما یک موتور بودیم که راکب پسر عمویم بود و موتور برای پدرش بود و موتور بیمه داشت اما پسر عموم گواهینامه نداشت و من هم ترک نشین بودم .
 با یک سواری تصادف کردیم که افسر راهنمایی رانندگی آمد و مقصر صد در صد سواری را تشخیص داد . بعد من و پسر عمویم هم روال شکایت و پزشک قانونی را طی کردیم و الان کارمون با پزشک قانونی تمام شد و جوابیه هامونو برای دادسرا بردیم و منتظر خبر دادسرا هستیم .
حالا اینها توضیحات تصادف بود . سوال من اینجاست که آیا من می توانم از راکب موتور که پسر عموی بدون گواهینامه ام باشد یا صاحب موتور که عمویم باشد و موتورش هم بیمه بوده شکایت کنم ؟!  اگر می توانم ممکن است روالش را توضیح بدهید که به چه صورت هست و اینکه سر انجامش به کجا خواهد رسید ؟
مثلا من شنیدم دیه پسر عمویم به من می رسد یا اینکه بیمه موتورش هم جدا از شخص راننده سواری که قرار است دیه بگیرم بهم تعلق می گیرد یعنی 2 تا دیه یا خیلی چیزهای دیگر ! حالا اگه امکانش هست شما توضیح بدهید که الان اگر بخواهم شکایت کنم از راکب می توانم یا از صاحب موتور ؟ و سر انجام این شکایت به کجا خواهد رسید ؟ ممنون از زحمات بی وقفه و سایت خوبتون یا علی مدد ؟
نه ! اشتباه شنیده اید ! نمی توانید شکایت کنید . فقط یک دیه به شما تعلق می گیرد و باید از مقصر دریافت شود که راننده سواری است و بیمه شخص ثالث وی باید پرداخت کند . شما نمی توانید از بیمه موتور استفاده کنید چون اصلا ایشان مقصر نیست . ضمنا بابت چنین جادثه ای فقط یک دیه می توان گرفت .

·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق  مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 

·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید.