دریافت افت قیمت برای خودرو مقصر


Soleil : با سلام !
1.     آیا به خودروی مقصر هم افت قیمت تعلق می گیرد؟ یعنی می توانیم از بیمه بدنه خودرویمان در شورای حل اختلاف شکایت کنیم و بابت افت قیمت خودرو خسارت بگیریم ؟
2.     سوال دوم فرد زیاندیده به شورا مراجعه کرده و کارشناس تعیین خسارت تصادف برای افت قیمت هزینه 6 میلیون تومان و پانزده روز به قرار هر روز 70 هزار تومان خسارت تعیین کرده چون ماشین پژو 405 تاکسی مدل 95 هست (در حالی که صاحب تاکسی با خودرو اصلا کار نمی کند و همیشه جلو در بنگاه املاکش پارک است کلا 30 تا راه رفته ). سوالم اینه که مرحله بعد چیه؟ آیا اصلا مقصر رو صدا نمی کنند تا حرفش رو بشنوند و همینطور مستقیم حکم می دهند بر مبنای حرف کارشناس؟ راهی هست که بتونیم حکمی که کارشناس داده را بشکونیم؟ یا کمتر کنیم ؟ ممنونم بابت لطف شما که وقت گذاشتین و سوال طولانی منو خوندین ؟
پاسخ سوال های فوق به شرح زیر است :
1.     نه ! افت قیمت در  حالیکه مقصر باشید تعلق نمی گیرد . ضمنا کلا بیمه ها در هر صورت بابت افت قیمت مبلغی پرداخت نمی کنند .
2.     باید با حضور شما بررسی می شد و معمولا دعوتنامه فرستاده می شود . در این مرحله تنها راهی که دارید شکایت به رای مزبور است تا موضوع در کمیته 3 نفره بررسی شود . بعد از این مرحله هم می توان موضوع را در کمیته 5 نفره بررسی کرد.

·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 
·         مشاهده صفحه اول سایت علاوه بر اینکه پاسخ شما را در بر دارد به شما اطلاعات مفید و مرتبطی خواهد داد .