محاسبه مبلغ بیمه بیکاری

علی اصغر طایفه : با سلام ! بنده به دلیل اینکه حسابدار هستم گاها بیمه اینجانب از سه جا یا بیشتر ارسال می شود . می خواستم درباره بیمه بیکاری سوال کنم که در صورت استفاده در حقوق و مزایای بنده اثر گذار خواهد بود یا نه ؟
مثلا درحال حاضر بیمه اینجانب مجموعا از سه جا به مبلغ ۶۸.۰۰۰.۰۰۰ریال ارسال می شود که بعد از دو ماه شرکتها تعطیل می شوند و باید به بیمه بیکاری مراجعه کنم  ! به بنده چقدر حقوق و مزایا شامل می شود ؟ ...لازم به ذکر است سابقه اینجانب ۲۴سال بوده وتابه حال هیچ وقت از بیمه بیکاری استفاده نکردم ؟! ممنونم  ؟
1.     مقرری بیمه بیکاری بستگی به تعداد فرزندانتان دارد . حداقل آن 55 درصد است (اگر مجرد باشید) و حداکثر آن 80 درصد میانگین حقوق مشمول کسر بیمه در 3 ماه اخر است (اگر همسر و دو فرزند داشته باشید) .
2.     اگر مجرد باشید 36 ماه و اگر متاهل باشید 50 ماه بیمه بیکاری به شما تعلق می گیرد به شرطی که در 24 سال فوق حق بیمه بیکاری (3 درصد) از حقوق شما کسر شده باشد .
3.     احتمال زیادی وجود دارد که حق بیمه پرداختی از یکی از شرکت ها برایتان محاسبه گردد و بقیه باطل گردد . شما به صورت همزمان نمی توانید از چند جا حق بیمه کامل پرداخت کنید و معمولا کارشناسان بیمه در چنین مواقعی که منجر به پرداخت تعهدات کوتاه مدت یا بلند مدت می شود فقط یک لیست حق بیمه را ملاک قرار داده و بقیه را باطل می کنند .


·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق  مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 

·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید.