شکایت بابت دیه و بیمه بیکاری

مهسا لاری : سلام ! برادرم هشت سال پیش در چاپخانه ای که کار می کرد به علت نقص فنی دستگاه از ناحیه انگشتان هر دو دست دچار نقص عضو گردید .
7 انگشت بند و نیم بند قطع شد . کارفرما که پسر خاله بنده است با زبان بازی و غیره از شکایت برادرم خودداری کرد و این هشت سال علاوه بر پرداخت نکردن حقوق و مزایای اضافی ، حق و حقوق برادرم را نیز به موقع پرداخت نکرد .
حالا با گذشت 8 سال که برادرم از ایشان دریافت حقوق به موقع را کردن گفتند که شرایط پرداخت یکجای حقوق را ندارند و طی چند مبلغ حقوق ماهیانه را می توانند پرداخت کنند . اگر شرایط را می پذیری بمان و کار کن و گرنه خوش آمدی که برادرم 15 روز است که در منزل است . لذا خواهشمندم در خصوص گرفتن دیه و بیمه بیکاری لطفا راهنمایی فرمائید ؟
1.     بابت بیمه بیکاری گواهی عدم نیاز از ایشان بگیرید و به شعبه تامین اجتماعی مراجعه کنید . اگر نمی دهند از طریق اداره کار شکایت کرده و درخواست معرفینامه برای شعبه تامین اجتماعی بگیرید .
2.     بابت دیه کار بسیار سخت است چون باید گزارش حادثه ناشی از کار بازرس اداره کار را داشته باشید که مشخص کند کارفرما چند درصد مقصر است و کارگر چند درصد . اگر مدارک بیمارستانی و حادثه را دارید از طریق کلانتری یا دادسرا بابت دیه شکایت کنید . اگر مدارک حادثه را نداشته باشید به نتیجه نمی رسید چون زمان زیادی گذشته است .·         توجه : فقط از طریق سایت مجددا سوال بپرسید . به ایمیل ها پاسخ داده نمی شود.
·         بنده به صورت رایگان  از طریق  مشاوره رایگان بیمه و قانون کار پاسخگوی شما در زمینه تامین اجتماعی ، قانون کار ، دیه ، مسائل بیمه ای ، کارگری و متفرقه خواهم بود . 

·          کافیست گزینه های فرم مشاوره را تکمیل نموده و منتظر ارسال پاسخ به ایمیل تان باشید.