ازکارافتادگی به علت مثانه نوروژنیک


جواد : سلام ! بنده ۱۴ سال سابقه کار دارم . دچار بیماری شدم و برای مراجعه و درمان به شهرهای اهواز ، تهران و شیراز رفتم و نظر پزشکان معالجم همه این بود که بیماری بنده درمانی ندارد .
سعی کردم به خارج از کشور بروم ولی معرفینامه بهم ندادند و گفتند که چنین بیماری هنوز در هیچ کشوری درمان نشده و روز به روز دارم کم توان و ضعیف حال می شوم . برای از کار افتادگی مراجعه کردم ولی کمیسیون بدوی و تجدید نظر رای دادند که از کار افتاده کلی نمی باشید .
آزمایشات قبل از استخدام هم داشتم که سالم بودم . پزشکانی که در جلسه تجدیدنظر حضور داشتند از وضعیت حال بدم و بررسی پرونده کاملا نارحت شدند و گفتند که سعی در این دارند که صدرصد کمکم کنند ولی رای که صادر شد بازهم نوشته ازکارافتاده کلی نمی باشد آخه چرا ؟ مگر بیماری لاعلاج ازکارافتاده نیست ؟
بنده به بیماری مثانه نوروژنیک مبتلا هستم ، کلیه چپم کاملا از کارافتاده کلیه راست ۶۵درصد وبصورت طبیعی نمی توانم مثانه ام راتخلیه کنم . مجبورم روزی ۶ بار خودم به خودم سند داخلی (فولی) بزنم تا مثانه تخلیه شود .
این تنها راه درمانی بود که تمامی پزشکانی که مراجعه کردم بهم پیشنهاد کردند.خداوکیلی اگر انسانیت باشد کسی که روزی ۶ بار سوند می زند چطور وجدانی دارند که انتظار ازمن دارند که برم سرکار و کار انجام بدهم . ممنون وتشکر از لطف شما ؟
1.     فقدان یک کلیه 30 درصد ازکارافتادگی دارد و مثانه نوروژنیک هم بر حسب عوارض ایجاد شده بین 10 تا 33 درصد ازکارافتادگی دارد د. از بین رفتن کلبه بستگی به شدت آن هم بیشتر از 10 درصد ازکارافتادگی دارد و بی اختیاری کامل ادرار به هر علت غیر قابل درمان نیز 66 درصد ازکارافتادگی دارد . البته باید 66 درصد ازکارافتادگی داشته باشید تا ازکارافتاده کلی شوید و جمع درصدها هم به صورت جدولی است نه جبری ! در مجموع به نظر می رسد یا آسیب به کلیه دیگر تان باید بیشتر باشد یا اینکه بی اختیاری ادرار غیر قابل درمان داشته باشید .

مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .