افت قیمت خودروی ال 90

Sad : با سلام ! سال 1392 در ترافیک خودرویی از عقب به ال 90 بنده زد و من از جلو به ماشین جلویی که البته سپر عقب و مخزن زاپاس بنده آسیب دید و از جلو ناحیه رادیاتور کمی کج شد بدون هیچ گونه آسیب دیدگی ظاهری درجلوی خودرو .
گلگیر عقب تعویض و صافکاری عقب باهزینه بیمه ثالث مقصرانجام شد. خودرو در سال 92 با مبلغ 27 میلیون با علم راننده به تصادف و تعمیرات عقب خودرو بفروش رفت. حال پس از 6 سال پس از باز کردن سپر جلوی خودرو برای پاره ای تعمیرات، مشخص گردیده که شاسی خودرو از جلو جهت تعمیرات قبلا مقداری کشیده شده و با دست رنگ شده که احتمال می رود توسط صافکار در سال 92 برای صاف کردن رادیاتور انجام شده و بنده و خریدار از موضوع بی اطلاع بوده ایم.
ضمنا مقداری رنگ (نقاشی مجدد) نیز بر روی در سمت کمک راننده مشاهده شده است. حال سوال این است که اگر بنده بخواهم امروزمبلغی تحت عنوان افت قیمت به خریدار بپردازم آیا قانونا باید مبلغی پرداخت کنم ؟ اگر جواب مثبت است چند درصد؟ و بر اساس قیمت سال 92 یا قیمت فعلی خودرو ؟
1.     درست است که بپردازید اما قانونا وظیفه ای ندارید چون مدت زمان زیادی گذشته است و اثبات این موضوع که در آن زمان این مشکل  به وجود امده است و ایشان بی اطلاع بوده است تقریبا محال است .
2.     حدود 5 درصد قیمت فعلی ماشین افت قیمت دارد .


مشاوره رایگان و تلفنی : در مشاوره رایگان سوال شما پس از ثبت ، بررسی شده و پاسخ توسط کارشناسان مرتبط به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد و یک نسخه از آن هم  در سایت به نمایش در می آیددر مشاوره تلفنی ، سوال شما توسط کارشناس مرتبط بررسی شده و با شما تماس گرفته می شود .